Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Dziękujemy bardzo za wszystkie podpowiedzi.
Zamierzamy wyjechać w czwartek ok 3-godziny rano z Mielca.Mamy nadzieję że uda nam się choć trochę ominąć tych utrudnień.
Przez Havaj musimy odpuścić jedziemy niezbyt mocnym holownikiem z przyczepą kempingową, więc raczej musimy się trzymać głównych dróg tym bardziej że piszecie że nie jest w najlepszym stanie.

Mam jeszcze pytanie w jakim jest stanie droga przez Kisvardę? Którą bardziej polecacie?
Odpowiedz
Parę lat temu droga przez Ny-hazę była lepsza, a przez Kisvardę - dziurawa. Ale podobno był remont, było o tym na forum.
Odpowiedz
Podobnie jak przed tygodniem...
w dniach 23-24 października zamknięty będzie tunel Sitina w Bratysławie na trasie autostrady D2 !
! objazd wyznaczonymi ulicami miasta.
Odpowiedz
W dalszym ciągu droga przez Kisvardę jest gorsza ale nie tragiczna. Najgorszy odcinek to miejscowość Kekcse. Kołysze, amortyzatory cierpią ale dziur nie stwierdziłem jadąc latem. W przypadku wyboru drogi przez Kisvardę polecałbym skrót przez Pacin
Odpowiedz
W Ny-hazie trzeba zjechać na Nagykallo i potem do Nyirbator !

A, i jak chcielibyście coś zwiedzać po drodze - Tokaj i Ny-haza, 2 piękne miasta. Trebisov też jest całkiem fajny Uśmiech
Odpowiedz
Tak dla przypomnienia... jeszcze raz Oczko
- Droga nr.7. na odcinku granicznym Letenye (HU-HR) - zamknięto jeden pas ruchu, ruch pojazdów po jednym pasie (mijanka).
- Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią zamknieta dla ruchu, stare przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB zamknięte... przejazd po M5

Zmiana na granicy z Austrią !
Droga nr.1. na odcinku granicznym z Austrią od dziś otwarta dla ruchu, starym przejściem granicznym Hegyeshalom-Nickelsdorf pomiędzy HU-AT można jechać Uśmiech
Odpowiedz
Zmiany na węgiersko- serbskiej granicy !
Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią otwarta dla ruchu, stare przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB od dziś znów jest dostępne dla ruchu międzynarodowego. Uśmiech
Odpowiedz
(22-10-2015, 16:12)Sztasek napisał(a): Zmiany na węgiersko- serbskiej granicy !
Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią otwarta dla ruchu, stare przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB od dziś znów jest dostępne dla ruchu międzynarodowego. Uśmiech

@Sztasek - od kiedy stare przejście Roszke/Horgos było zamknięte? Chodzi mi o to, kiedy wcześniej (przed całą tą akcją z uchodźcami i przed 16.08.2014, kiedy sprawdziłem, że jest zamknięte).
Odpowiedz
(24-10-2015, 19:26)Simon napisał(a):
(22-10-2015, 16:12)Sztasek napisał(a): Zmiany na węgiersko- serbskiej granicy !
Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią otwarta dla ruchu, stare przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB od dziś znów jest dostępne dla ruchu międzynarodowego.

@Sztasek - od kiedy stare przejście Roszke/Horgos było zamknięte? Chodzi mi o to, kiedy wcześniej ...

15 września wyruszyłem z Polski... odpoczynek w Budapeszcie. Tutaj dowiedziałem się o zadymie na granicy z Serbią i zmieniłem plany. Na kilka dni zaszyłem się na wsi i było wspaniale.
O zamknięciu granicy dowiedziałem się w tydzień czasu po fakcie. Granicę zamknięto 15. września !
Wcześniej pisał Komarek o kolejkach na tym przejściu.
Całe zamieszanie związane było z informacją dotyczącą budowy "płotu" i uszczelnienia granicy węgiersko-serbskiej. O ile pamiętam, gdzieś pod koniec sierpnia podjęto decyzję o całkowitym uszczelnieniu granicy, decyzja uprawomocniła się dokładnie 15. września. Dzień wcześniej zamontowano bramę-zaporę zamykającą szczelnie przejście kolejowe. Od tego dnia tylko wydzielonymi bramkami "migranci" mogli wejść na terytorium Węgier od strony Serbii. To dało poczatek niezadowoleniu na granicy, ale po serbskiej stronie... rozdrażnieni "migranci" rozpoczęli atak skierowany przeciwko służbom węgierskim. Odpowiedzią na to było całkowite zamknięcie przejść granicznych Röszke-Horgos (autostrada M5, droga krajowa nr.5)
Odpowiedz
Słowacja - od dziś można podróżować drogą nr.73 ! .
Ukończono prace w miejscowości Rakovčík (Felsőrákóc), można jechać w kierunku Preszowa (Eperjes), Koszyc (Kassa). Prace remontowe trwają nadal na tej drodze, na odcinku pomiędzy miejscowościami Lipníky - Giraltovce-Bardejovská zamknięty jest jeden pas ruchu, przejazd-mijankę regulują światła. Szerokiej drogi! Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,989 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,920 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości