Wina węgierskie
#91
PIWNICA JEŻYCE - Poznań, ul. Mickiewicza 20 - organizuje 27 marca o godzinie 19:30 degustację węgierskich win z kolekcji Rafa Wino.
Koszt udziału w wieczorze wynosi 50 zł i obejmuje degustację win i poczęstunek.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc: sklep@piwnicajezyce.pl
Odpowiedz
#92
Być na Węgrzech i nie spróbować wina węgierskiego - grzech...
Odpowiedz
#93
(22-03-2015, 20:55)Aattaa napisał(a): PIWNICA JEŻYCE - Poznań, ul. Mickiewicza 20 - organizuje 27 marca o godzinie 19:30 degustację węgierskich win z kolekcji Rafa Wino.
Koszt udziału w wieczorze wynosi 50 zł i obejmuje degustację win i poczęstunek.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc: sklep@piwnicajezyce.pl
(23-04-2015, 9:12)Hungaryjczyk napisał(a): Być na Węgrzech i nie spróbować wina węgierskiego - grzech...

najlepsza degustacja to w piwnicy producenta prosto z beczki Wino
Odpowiedz
#94
(11-11-2014, 9:51)Sztasek napisał(a): Jest też ... Tokaji Jégbor

Mój znajomy enomaniak kreci nosem na te wegierskie jegbor. Ale to snob jest Oczko dla nie są rewelacyjne! z życiu już nie kupie niemieckiego, nie ma sensu Uśmiech W Egerze pojawiły się jakoś 5 lat temu? dość nieśmiało, w 2-3 piwnicach. W tym roku widziałem w wielu, głównie z rieslinga, ale ja kupiłem robione z muszkata.
Z winnych ciekawostek to nie wiem czy wcześniej omijałem czy może niedawno zaczęli robić różowego (w zasadzie lekko różowawego, prawie biały Oczko ) kekfrankosa. No dawno nie piłem tak nieoczekiwanego wina, z tego wszystkiego zapomniałem nabyć, więc będe musiał czekać do następnej wizyty, bo w Polsce chyba nie uświadczysz.
pzdr.
Odpowiedz
#95
Witam! Uśmiech Czy ktoś mógłby polecić dobre, aczkolwiek niedrogie, z niższej półki ( mam nadzieję, że to nie obraza dla wina, ale tak do 1000 forintów) wina, które można przywieść z Budapesztu dla znajomych i rodziny i dostać w typowym markecie? Chciałam kupić kilka, a mój studencki budżet nie pozwala mi na duże wydatki Oczko. Z góry dziękuję! Uśmiech
Odpowiedz
#96
Ja kupuję Szent Istvan Korona w ciemno, myślę, że pod tą marką żadne sikacze nie przejdą. A dla laików - Egri Bikaver i Tokaj to marki jednoznacznie węgierskie. Balatoni Bor też z Węgrami się każdemu skojarzy.Jedynie Tokaj potrafi tu przebić 1000Ft, ale najtańsze tokaje się zmieszczą w tej kwocie. Wszystko to jest w Tesco czy Auchan, dobrze, jeśli znajdziesz takie, które nie mają na etykiecie napisane, że wyprodukowano dla marketu.
Odpowiedz
#97
(16-10-2015, 15:33)eplus napisał(a): Ja kupuję Szent Istvan Korona w ciemno, myślę, że pod tą marką żadne sikacze nie przejdą. A dla laików - Egri Bikaver i Tokaj to marki jednoznacznie węgierskie. Balatoni Bor też z Węgrami się każdemu skojarzy.Jedynie Tokaj potrafi tu przebić 1000Ft, ale najtańsze tokaje się zmieszczą w tej kwocie. Wszystko to jest w Tesco czy Auchan, dobrze, jeśli znajdziesz takie, które nie mają na etykiecie napisane, że wyprodukowano dla marketu.

Dziękuję! Rzeczywiście słyszałam już o tym winie Szent István Korona, wyleciało mi z głowy, pewnie je kupię w takim razie Uśmiech. Tokaj jak najbardziej, ale chciałam też takie, które nie jest aż tak popularne w Polsce, więc myślę że Szent István to będzie dobry wybór, dziękuję Uśmiech.
Odpowiedz
#98
Jest jeszcze Bathory, także król... Oczko
I szampan Torley - podobno Francuzi ukradli panu Torleyowi pomysł na wina musujące. Oczko
W galerii Co-przywozicie-z-Węgier? jest wiele zdjęć.
Odpowiedz
#99
To wczorajsze zakupy na szybko, w Tesco. Świadomie brałem tylko wytrawne, bo podobno łatwiej uniknąć zgagi i kaca. Trzech Króli (Tokaj, Batory i Święty). Asa 5-putonowego nie kupiłem, bo był po 3000, nie każdy by docenił. Turlaj do strzelania, koń Lovassy jest też niezły z tanich, a z tyłu najtańszy chwast - od weinhausa i bikaver no-name. Do maja może wystarczy, bo w moim piwnicznym składziku widać dno.
Proszę o konstruktywną krytykę.

[Obrazek: 8bfc65d08f7f9cf1.jpg]
Odpowiedz
Absolutnie nie ma co tutaj krytykować, widać, że zakupy miałeś udane Uśmiech Same markowe winka od Braci Węgrów, w tym moje ulubione Szent Istvan Korona Kekfrankos! Uśmiech Wypij zdrowie forumowiczów, cobyśmy w Nowym 2016 Roku znów mogli udać się na nasze ukochane Węgry! Oczko

P.S. Ja na noc sylwestrową z małżonką też mam odłożone 3 butelki Egri Bikaver z Weinhouse Oczko Będziemy kończyć stary rok i rozpoczynać Nowy z węgrzynem! Oczko

Do siego roku!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,000 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,267 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,969 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości