Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witam wszystkich.
Mam do pokonania troszkę kilometrów a celem jest Budapeszt.
Pytanie do znawców tras i warunków drogowych czy trasa jaka sobie wymyśliłem
TRASA da się pokonać powiedzmy bezproblemowo.
Przeglądając posty omija ona na pewno płatne odcinki, tak bynajmniej mi się wydaje. Na odcinku drogi 64 na Słowacji, zapewnia ładne widoki.
Czy trafię na niej na jakieś dziwne utrudnienia, np. stan nawierzchni dyskwalifikujący tą trasę.
Odpowiedz
(05-09-2016, 11:06)skuter38 napisał(a): ... Pytanie do znawców tras i warunków drogowych czy trasa jaka sobie wymyśliłem TRASA da się pokonać powiedzmy bezproblemowo. Przeglądając posty omija ona na pewno płatne odcinki, tak bynajmniej mi się wydaje. Na odcinku drogi 64 na Słowacji, zapewnia ładne widoki. Czy trafię na niej na jakieś dziwne utrudnienia, np. stan nawierzchni dyskwalifikujący tą trasę.

Napotkasz roboty drogowe na Słowacji w okolicy Skalité, objazd masz w okręgu Čadca: Kysucká, Most nad Kysucou... >>> http://www.zjazdnost.sk/
Trasa omija płatne odcinki na Słowacji. Ważne: wyznaczoną trasą na terenie miasta Budapeszt jedziesz po płatnej M0 ! . Tylko przejazd po moście na Dunaju jest gratis. Abyś dojechał do wyznaczonego celu musisz za mostem zjechać w prawo na pierwszym zjeździe, na tablicy jest kierunek Dunakeszi w prawo - wjedziesz na dwupasmówkę i dojedziesz do jedynego rozjazdu na którym kierujesz się w lewo do centrum, to Váci út.
Odpowiedz
Dziękuję bardzo.
Nie zauważyłem że w miejscowości Ostrzychom pokierowało mnie w stronę płatnej drogi.
W planach mam pojechać na drogę nr. 10 w miejscowości Dorog.
Odpowiedz
(05-09-2016, 12:06)Sztasek napisał(a):
(05-09-2016, 11:06)skuter38 napisał(a): ... Pytanie do znawców tras i warunków drogowych czy trasa jaka sobie wymyśliłem TRASA da się pokonać powiedzmy bezproblemowo. Przeglądając posty omija ona na pewno płatne odcinki, tak bynajmniej mi się wydaje. Na odcinku drogi 64 na Słowacji, zapewnia ładne widoki. Czy trafię na niej na jakieś dziwne utrudnienia, np. stan nawierzchni dyskwalifikujący tą trasę.

Napotkasz roboty drogowe na Słowacji w okolicy Skalité, objazd masz w okręgu Čadca: Kysucká, Most nad Kysucou... >>> http://www.zjazdnost.sk/

U mnie się pokazuje na mapie że nie jedzie przez Czadcę tylko przez Oszczadnicę (i to jest dobry pomysł), więc objazdu nie ma.
Aktualnie Gugle pokazują cały odcinek Svrcinovec-Cadca na czerwono. Dlatego jeśli się nie pomyka nocą warto jechać przez Oszczadnicę unikając tych korków. Nocą zresztą też warto, ale niektórzy się zakrętów boją Oczko
Odpowiedz
(05-09-2016, 13:05)Slavekk napisał(a): U mnie się pokazuje na mapie że nie jedzie przez Czadcę tylko przez Oszczadnicę (i to jest dobry pomysł), więc objazdu nie ma.
Aktualnie Gugle pokazują cały odcinek Svrcinovec-Cadca na czerwono. Dlatego jeśli się nie pomyka nocą warto jechać przez Oszczadnicę unikając tych korków. Nocą zresztą też warto, ale niektórzy się zakrętów boją Oczko

Zmieszany ten skrót na Oszczadnicę jest niezauważlny i ukryty, aby na niego wjechać trzeba dobrze się rozglądać aby obok niego nie przejechać ... brak tablic wskazujących kierunek.
Odpowiedz
po przeczytaniu kilku ostatnich postow z cyklu:
jechac/nie jechac/platne/bezplatne/na zjezdzie w prawo/moze w lewo/kierunek dunakeszi/skrot na oszczadnice itd
zastanawia mnie dlaczego na tym forum nikt nie uzywa navi?
i nie chodzi mi o mojego profi truckera ale o zwyklego tomtoma czy sygica na smartfona
kazda z nich daje sie dokladnie skonfigurowac, kazda dziala online i wykrywa korki, roboty, utrudnienia itd.
transfer za granica jest groszowy a mozna uniknac wielu niespodzianek
wjazd na platny odcinek, radary, objazdy korkow, omijanie robot drogowych - gada lektor plus obraz na ekranie
oczywiscie navi nie zastepuje rozumu ale dobrze uzywana zaoszczedzi kupe kasy i nerwow
pozdr

Tapniete z xperii
Odpowiedz
Ten "skrót" tak wygląda w realu.
https://www.google.pl/maps/@49.4924437,1...6656?hl=pl

Osobiście na pierwszy raz unikałbym tego skrótu.
Odpowiedz
(05-09-2016, 16:31)Komarek napisał(a): zastanawia mnie dlaczego na tym forum nikt nie uzywa navi?

nawet nie navi, zwykla mapa (albo google maps) mi osobiscie wystarczaja. Nam navi potrafi swirowac (np. trase z Pohronskiego Ruskova do Krk wyznaczyc przez... Vac, albo - chociaz to juz niezwiazane z Wegrami, absolutnie nie widziec 90% drog w Rosji czy w Albanii), wiec osobiscie uzywam zwyklej, drukowanej mapy i naprawde rzadko zdarza sie, ze sie zgubimy albo cos w tym stylu

z fragmentem o tym, ze navi (w sumie mapa tak samo), jak sie jej potrafi uzywac, to przydatne narzedzie - zgadzam sie w 100%. Chociaz navi jest najbardziej przydatna, jak sie jedzie samemu - jak w 2 albo wiecej osob, to jedna moze siedziec na przednim siedzeniu i pilnowac trasy

PS. Kiedys jechalismy przez Oscadnice w nocy - byl to pierwszy raz [powrot z Flaga węgierska ] i pogubilismy sie tam Uśmiech nie pamietam, gdzie dokladnie wyjechalismy, ale stracilismy jakies 40 minut
Odpowiedz
Uśmiech navi...gps...itd...
Na Słowację, Węgry, Czechy, Siedmiogród, Austria, południowo-zachodnia Ukraina - dla mnie nie potrzebne.
Odpowiedz
(05-09-2016, 17:05)tkoko napisał(a): Ten "skrót" tak wygląda w realu.
https://www.google.pl/maps/@49.4924437,1...6656?hl=pl

Osobiście na pierwszy raz unikałbym tego skrótu.
Jak widać - nawierzchnia asfaltowa Szeroki uśmiech
Jeśli nie pojedziesz pierwszy raz, to następny raz znowu będzie pierwszy...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,994 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,920 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 39 gości