Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Tak właśnie myślałem. Co roku jeżdżę przez to małe, ale faktycznie teraz sobie przypominam, że jest jeszcze to drugie. Raz tamtędy jechałem, jak na tym moście był wypadek.
Odpowiedz
(06-07-2021, 17:00)piterek napisał(a):
(06-07-2021, 16:33)Pompa@ napisał(a): Witam 
Właśnie wróciłem od naszych bratankow 
Na granicy w nowym mescie faktycznie była policja i sprawdzała zaświadczenie o szczepieniu .
Jak zacząłem grzebać w telefonie i szukać aplikacji to zatrzymał rumuna A mnie kazał jechać i po sprawdzaniu, w Barwinku też stali i zatrzymywali osobowki dużych się nie czepiali. Nasi pogranicznicy w barwinku byli nie aktywni 
Pozdrawiam
Mówisz o policji słowackiej? Jak się ma ich pytanie co do szczepienia, do tego, że przy przejezdzie tranzytowym nie jest ono wymagane?
Odpowiedz
Tak mówię o policji słowackiej która kontrolowala mnie po przekroczeniu granicy wegiersko-słowackiej nie wiem czy jest swiadectwo SZCZEPIEŃ  wymagane przy trazycie
Ja mam swiadectwo SZCZEPIEŃ to nie pytałem tylko chciałem pokazać ale mnie puścił
Odpowiedz
Ja już nie nadążam z tymi zmianami:
"Tryb zamknięcia granic i sposób jego egzekucji wywołał wiele protestów. Rząd w Bratysławie podjął dziś kolejną decyzję, od piątku, 9. lipca przejścia zamknięte w poniedziałek będą ponownie otwarte.

Od piątku zmienią się warunki wjazdu na terytorium Słowacji. Wszystkie przejścia graniczne będą otwarte. Stałe kontrole będą przeprowadzane na wszystkich głównych przejściach granicznych I. oraz II. kategorii. Na mniejszych przejściach III. kategorii prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny."

Ciekawe jak to teraz połączą z korytarzami dla niezaszczepionych Szeroki uśmiech Ale bajzel!
Odpowiedz
(08-07-2021, 17:07)Pudelek napisał(a): Ja już nie nadążam z tymi zmianami:
"Tryb zamknięcia granic i sposób jego egzekucji wywołał wiele protestów. Rząd w Bratysławie podjął dziś kolejną decyzję, od piątku, 9. lipca przejścia zamknięte w poniedziałek będą ponownie otwarte.

Od piątku zmienią się warunki wjazdu na terytorium Słowacji. Wszystkie przejścia graniczne będą otwarte. Stałe kontrole będą przeprowadzane na wszystkich głównych przejściach granicznych I. oraz II. kategorii. Na mniejszych przejściach III. kategorii prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny."

Ciekawe jak to teraz połączą z korytarzami dla niezaszczepionych Szeroki uśmiech Ale bajzel!
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koro...rp_state=1
Odpowiedz
Witam. Chciała bym się dowiedzieć jak w tej chwili wygląda przejazd na granicy węgierskiej z Austrią i Słowacją (czy sprawdzają dokumenty i paszporty covidowe?). Słyszałam też że na granicy są specjalne pasy (covid pas) dla zaszczepionych... Czy faktycznie i czy przejeżdżając są tam sprawdzający faktyczny stan? Czy jadąc zwykłymi drogami a nie autostrada też można się spodziewać kontroli?... Anita
Odpowiedz
Oczywiście należy być przygotowanym na kontrolę. Nie wiem po co covid pas? Żeby dłużej stać? Na pasie dla tranzytu nie ma co sprawdzać, nawet prawdę mówiąc nie ma po co się zatrzymywać - żeby policjantowi powiedzieć, gdzie jedziemy?
Odpowiedz
(14-07-2021, 11:37)eplus napisał(a): Oczywiście należy być przygotowanym na kontrolę. Nie wiem po co covid pas? Żeby dłużej stać? Na pasie dla tranzytu nie ma co sprawdzać, nawet prawdę mówiąc nie ma po co się zatrzymywać - żeby policjantowi powiedzieć, gdzie jedziemy?
Dzwoniłem przed chwilą do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z pytaniem czy przejście graniczne Niedzica-Łysa nad Dunajcem jest czynne i dowiedziałem się że jest ale...jeśli nie jadę tranzytem przez Słowację tylko odwiedzam np. przyjaciół na Słowacji i jestem zaszczepiony i zarejestrowałem się na ehranica. Słowacy ustalili sobie korytarze tranzytowe i nie ma znaczenia czy jestem szczepiony czy nie i tymi korytarzami mamy się przemieszczać, dla mnie wyjście jest takie że w ehranica wpisuję że jadę do przyjaciół na Słowacji np. w Lewoczy i wtedy przejadę bo na tranzyt upierdliwy Słowak może mnie skierować np. do Barwinka.
Na pytanie czy Słowacy rzeczywiście cofają Polaków na przejściach odpowiedział że tak, że otrzymują takie telefony że kierują Polaków tylko na przejścia w Barwinku, Chyżnem lub w Zwardoniu...tyle info od naszego strażnika...a jak to wygląda to sam widzisz na granicach. Uśmiech
Odpowiedz
polijerry napisał(a): napisał(a):Edycja: Na granicy węgiersko-słowackiej (Tornal'a) policja słowacka kontrolowała wszystkie dokumenty: dowody osobiste, paszporty covidowe i "potvrdenie registracii".
Skontrolowali ponieważ tego przejścia nie ma w tzw. "korytarzach tranzytowych" 
Tranzyt do 8 godzin możliwy bez niczego ale korytarzami wyznaczonymi.
[b]Dla turystów i osób tranzytujących przez Słowację otwarte będą tylko poniższe polsko-słowackie przejścia graniczne[/b]:
  • Vyšný Komárnik – Barwinek;


  • Mníšek nad Popradom – Piwniczna;


  • Podspády – Jurgów;


  • Trstená – Chyżne;


  • Oravská Polhora – Korbielów;


  • Skalité – Zwardoń (autostrada);


  • Skalité – Zwardoń (droga nr 1/12).

Tutaj wklejam post forumowicza i nie po to żeby kogoś straszyć tylko informować że kontrole mogą być, ponieważ sam jadę na Węgry z dzieckiem i jestem zainteresowany bezproblemowym przejazdem.
Odpowiedz
(14-07-2021, 15:00)mariusz napisał(a):
(14-07-2021, 11:37)eplus napisał(a): Oczywiście należy być przygotowanym na kontrolę. Nie wiem po co covid pas? Żeby dłużej stać? Na pasie dla tranzytu nie ma co sprawdzać, nawet prawdę mówiąc nie ma po co się zatrzymywać - żeby policjantowi powiedzieć, gdzie jedziemy?
Dzwoniłem przed chwilą do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z pytaniem czy przejście graniczne Niedzica-Łysa nad Dunajcem jest czynne i dowiedziałem się że jest ale...jeśli nie jadę tranzytem przez Słowację tylko odwiedzam np. przyjaciół na Słowacji i jestem zaszczepiony i zarejestrowałem się na ehranica. Słowacy ustalili sobie korytarze tranzytowe i nie ma znaczenia czy jestem szczepiony czy nie i tymi korytarzami mamy się przemieszczać, dla mnie wyjście jest takie że w ehranica wpisuję że jadę do przyjaciół na Słowacji np. w Lewoczy i wtedy przejadę bo na tranzyt upierdliwy Słowak może mnie skierować np. do Barwinka.
Na pytanie czy Słowacy rzeczywiście cofają Polaków na przejściach odpowiedział że tak, że otrzymują takie telefony że kierują Polaków tylko na przejścia w Barwinku, Chyżnem lub w Zwardoniu...tyle info od naszego strażnika...a jak to wygląda to sam widzisz na granicach. Uśmiech
Po pierwsze w e-hranica nie wpisujesz żadnych przyjaciół, bo tam nie ma w ogóle takiej opcji, adresu ani nic takiego. Po drugie Straż Graniczna znowu pierd...i głupoty, nie pierwszy raz zresztą. Skoro można wjechać dowolnym przejściem i w dowolnym celu to również jako tranzyt, co zresztą zostało już wielokrotnie wyjaśniane. Poniżej cytat z forum chorwackiego:
"Pytanie do Ambasady RP w Bratysławie - 08.07. 2021:

Skoro od jutra wszystkie przejścia graniczne z Polską ponownie otwarte, to czy dalej obowiązują korytarze tranzytowe. ??
Czy osoby z paszportem covid mogą przez Słowację jechać dowolną trasą na Węgry. ??


Odpowiedź - 09.07.2021:

Dzień dobry,
Tak, osoby zaszczepione mogą jechać dowolną trasa, ale muszą zarejestrować formularz e-hranica."

Te nieporozumienia biorą się zapewne stąd, że obecnie wielu turystów chce tylko przejechać przez Słowację bez żadnych formalności, więc pogranicznik może tak to rozumieć. Jeśli ktoś nie lubi długich wyjaśnień to nich sobie po prostu od razu przygotuje odpowiednie papiery i pokaże je ewentualnemu patrolowi, wtedy będzie wiadomo, że człowiek ten ma pozwolenie na swobodny wjazd.

PS>Zastanawiam się ileż razy można wałkować ten temat, ale tak myślę, że potrwa to pewnie do końca wakacji Język (Na innych forach nadal się zastanawiają, czy na Węgrzech są korytarze Szeroki uśmiech)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,123 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 629 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,966 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,042 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,339 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości