Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(03-06-2024, 1:04)GieKSiarz1980 napisał(a): Jeszcze raz dziękuję. Czyli jak mam rozumieć winietka na Słowację obowiązkowo, przez Czechy omijać płatne i jest gites.

Jadąc z Katowic nawet nie masz po drodze płatnych dróg. No, chyba, żebyś chciał cisnąć na Brno, ale to kompletnie bez sensu...
Odpowiedz
ok dzięki za info
(03-06-2024, 19:58)Pudelek napisał(a): Jadąc z Katowic nawet nie masz po drodze płatnych dróg. No, chyba, żebyś chciał cisnąć na Brno, ale to kompletnie bez sensu...
Odpowiedz
Sorry, jest jedyna opcja, aby odbił na płatną autostradę: na obwodnicy Czeskiego Cieszyna znaki mogą kierować na Zylinę prosto, na autostradę. Należy zjechać na rozjeździe nr 70 na Trinec, a poza tym to nic płatnego.
Odpowiedz
Most łączący miasta Paks i Kalocsa otwarty, to dwudziesty most nad Dunajem na terenie Węgier.
[Obrazek: aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJp...MwZGNl.jpg]
Odpowiedz
W którym to jest miejscu? Bo na mapach jeszcze nic nie ma. Chyba, że poniżej Paks, przy Kalocsy
Odpowiedz
(06-06-2024, 22:07)Pudelek napisał(a): W którym to jest miejscu? Bo na mapach jeszcze nic nie ma. Chyba, że poniżej Paks, przy Kalocsy

Brawo za dedukcję  Piwo
"Most łączący miasta Paks i Kalocsa" faktycznie tam jest  Szeroki uśmiech
Polecam mapy.cz - widać.
A na mapach gugla włączyć tryb satelitarny - też widać.
Odpowiedz
Mapy.cz to moja podstawa, nawet jak byłem na Bliskim Wschodzie to głównie z niej korzystałem Oczko Ale właśnie tego mostu nie widziałem, bo myślałem, że będzie bliżej Paksu. A czy budowa tego mostu oznacza likwidację promu kursującego w Paks? Generalnie miałem ochotę w wakacje nim się przepłynąć, dla zdrowotności Oczko
Odpowiedz
Słowacki parlament wprowadził jednodniową elektroniczną winietę za przejazdy po autostradach. Jednocześnie dokonano zmiany w systemie opłat rocznych. Będą obowiązywać przez 365 dni, a nie od początku stycznia do końca grudnia. Ustawa wejdzie w życie 1 sierpnia, wcześniej będzie ją musiał podpisać prezydent.
Winieta jednodniowa ma kosztować 5.40 €
Odpowiedz
W przeliczeniu około 23 zł, natomiast winieta jednodniowa na Węgrzech to 5150 Ft czyli około 56 zł! (10 dniowa 6400 Ft)
Tanio już było...
Odpowiedz
(07-06-2024, 22:25)Pudelek napisał(a): ... A czy budowa tego mostu oznacza likwidację promu kursującego w Paks? Generalnie miałem ochotę w wakacje nim się przepłynąć, dla zdrowotności  Oczko

Miejscowa gazeta zamieściła informacje o tym promie... że względu na wysoki poziom wód Dunaju, prom między Paks a Géderlak nie będzie kursował od dziś, tj. czwartku 13 czerwca. Kursy maja być wznowione do soboty 22 czerwca.
Przeprawa/przystań promu zlokalizowana na fotografii u góry.
[Obrazek: aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJp...ZlYzAx.jpg]
foto>teol.hu
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 441 504,801 20-05-2024, 22:10
Ostatni post: GieKSiarz1980
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 99,101 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 785 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,182 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,603 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 35 gości