Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Ja jechałam kilka dni temu z Lublina na Rzeszów, Barwinek, Koszyce, Budapeszt, Balatonfured czyli Twoja 3 opcja. I tak- przez Słowację wybrałam drogi bezpłatne i nie narzekam, natomiast na Węgry wykupilam winietę i bezproblemowo i szybko do celu. O tym że samochody do 3.5 tony bezpłatnie pierwsze słyszę i coś nie chce mi się w to wierzyć.
Odpowiedz
(22-06-2019, 16:19)agacz napisał(a): ...  O tym że samochody do 3.5 tony bezpłatnie pierwsze słyszę i coś nie chce mi się w to wierzyć.

Zdziwiony  ... możesz napisać czego dotyczy ten wpis ?
Odpowiedz
(21-06-2019, 20:04)ilcia-16 napisał(a): ... Wybieram sie w najblizszym czasie z rodzina na Wegry nad Balaton ( Siofok ).
Moje pytanie jaka trase byscie polecili.
Startuje z Miejscowosci Kielce mapy google pokazuja wiele tras.
1.Kielce-Bielsko Biala-Trnawa
2.Kielce-Krakow-Banska Bystrzyca.
3.Kielce-Rzeszow-Koszyce-Miszkolc
W dwoch pierwszych trasach przy zaznaczeniu opcji unikaj oplat nie wiele sie zmienia i sa bardzo podobne do siebie.
Bede jechala z malym dzieckiem chce jak najwiecej jechac noca by spokojnie spalo i nie stresowac sie droga.
Czy wybrac drogi platne czy nie ??
I jak to jest z tymi platnymi bo gdzies czytalam ze droga jest platna ale dla auta do 3.5T jest darmowa.

1. Masz nawigację, czy nie?
2. Czujesz się na siłach prowadzić auto w nocy, gdy ktoś w aucie śpi?
- Trasa z Kielc do Siófok to trochę więcej niż 600 km. Moja propozycja jest taka > Kielce, Kraków, Chyżne/Trstena, Dolny Kubin, Rużomberok, Bańska-Bystrzyca, Zvolen, Sahy/Parassapuszta, Budapest, Siófok.
Na Słowacji masz kawałek ekspresówki R1 od Bańskiej-Bystrzycy do Zvolena. Na terenie miasta Bańska-Bystrzyca ekspresówka jest wolna od opłat. Łatwo ominąć ten ok.20 km kawałek, zawsze go omijam. Mam nadzieję, że nawigację masz aktualną.
Na Węgrzech potrzebna będzie winietka. Kupisz na stacji benzynowej w Rétság.
- Jazda nocą potrzebuje skupienia i uwagi, szczególnie w miejscach leśnych z ograniczonym polem widzenia. Miejsca na odpoczynek na terenie Polski znasz. Na Słowacji nocą są pustki, przerwę na krótki odpoczynek w nocy robię w Bańskiej-Bystrzycy, czynny jest McDonalds obok stacji OMV, zobaczysz po prawej stronie drogi, po zjeździe z wiaduktu.
Nie zatrzmuję się nagranicy słowacko-węgierskiej, wolę odpocząć na stacji benzynowej w Rétság. Jeśli dojedziesz do Budapesztu we wczesnych godzinach porannych, nie powinno być problemów z tranzytem.
- dla auta do 3.5T jest darmowa / nie wiem skąd wyrwane jest to zdanie, ale dzisiaj to już drugi wpis tego typu...  Zdziwiony
Odpowiedz
Słowacja  ...  >>> Mapa autostrad i dróg ekspresowych <<<

Na Słowacji jest obowiązek opłat za korzystanie z dróg ekspresowych i autostrad.
Poniżej płatne odcinki z obowiązkiem zakupu winietki elektronicznej dla aut poniżej 3,5T .

D1 Bratislava, Vajnory - Hrič. Podhradie ● 173 km  
D1 Dubná Skala - Turany ● 17 km
D1 Ivachnová - Prešov, Západ ● 143 km
D1 Prešov, Petrovany - Budimír ● 20 km
D2 Brodské (SK/CZ) - Bratislava, Lamač ● 55 km 
D2 Bratislava, Jarovce - Čunovo (SK/HU) ● 9 km
D3 Hričovské Podhradie - Žilina, Brodno ● 13 km
D3 Skalité - Svrčinovec ● 15 km
D4 Jarovce (SK/AT) - Bratislava, Jarovce ● 2 km
R1 Trnava - Ban. Bystrica, Kremnička ● 158 km
R1A Nitra, Západ - Nitra, Kynek ● 2 km
R2 Lovčica, Trubín - Žiar nad Hronom ● 5 km
R2 Zvolen, Západ - Zvolen, Centrum ● 3 km
R2 Zvolen, Východ - Kriváň ● 18 km
R4 Košice, Juh - Milhosť (SK/HU) ● 14 km
R6 Púchov, Juh - Dolné Kočkovce ● 1 km
Odpowiedz
Węgry  ...  >>> Mapa autostrad i dróg ekspresowych <<<

Kolorem zielonym zaznaczono odcinki wolne od opłat dla aut poniżej 3.5T .
Odpowiedz
(23-06-2019, 15:36)Sztasek napisał(a): Kolorem zielonym zaznaczono odcinki wolne od opłat...

oczywiscie istnieja bezplatne odcinki
ale jazda bez matricy po zielonych odcinkach m0 wokol budapestu to moze byc strzal we wlasna stope
rano byl wyciek z cysterny w maglod i policja zablokowala zjazd i jadacych z godollo wpakowali na platny odcinek
zycze im powodzenia w ujadaniu sie z nus

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(22-06-2019, 19:04)Sztasek napisał(a):
(21-06-2019, 20:04)ilcia-16 napisał(a): ... Wybieram sie w najblizszym czasie z rodzina na Wegry nad Balaton ( Siofok ).
Moje pytanie jaka trase byscie polecili.
Startuje z Miejscowosci Kielce mapy google pokazuja wiele tras.
1.Kielce-Bielsko Biala-Trnawa
2.Kielce-Krakow-Banska Bystrzyca.
3.Kielce-Rzeszow-Koszyce-Miszkolc
W dwoch pierwszych trasach przy zaznaczeniu opcji unikaj oplat nie wiele sie zmienia i sa bardzo podobne do siebie.
Bede jechala z malym dzieckiem chce jak najwiecej jechac noca by spokojnie spalo i nie stresowac sie droga.
Czy wybrac drogi platne czy nie ??
I jak to jest z tymi platnymi bo gdzies czytalam ze droga jest platna ale dla auta do 3.5T jest darmowa.

1. Masz nawigację, czy nie?
2. Czujesz się na siłach prowadzić auto w nocy, gdy ktoś w aucie śpi?
- Trasa z Kielc do Siófok to trochę więcej niż 600 km. Moja propozycja jest taka > Kielce, Kraków, Chyżne/Trstena, Dolny Kubin, Rużomberok, Bańska-Bystrzyca, Zvolen, Sahy/Parassapuszta, Budapest, Siófok.
Na Słowacji masz kawałek ekspresówki R1 od Bańskiej-Bystrzycy do Zvolena. Na terenie miasta Bańska-Bystrzyca ekspresówka jest wolna od opłat. Łatwo ominąć ten ok.20 km kawałek, zawsze go omijam. Mam nadzieję, że nawigację masz aktualną.
Na Węgrzech potrzebna będzie winietka. Kupisz na stacji benzynowej w Rétság.
- Jazda nocą potrzebuje skupienia i uwagi, szczególnie w miejscach leśnych z ograniczonym polem widzenia. Miejsca na odpoczynek na terenie Polski znasz. Na Słowacji nocą są pustki, przerwę na krótki odpoczynek w nocy robię w Bańskiej-Bystrzycy, czynny jest McDonalds obok stacji OMV, zobaczysz po prawej stronie drogi, po zjeździe z wiaduktu.
Nie zatrzmuję się nagranicy słowacko-węgierskiej, wolę odpocząć na stacji benzynowej w Rétság. Jeśli dojedziesz do Budapesztu we wczesnych godzinach porannych, nie powinno być problemów z tranzytem.
- dla auta do 3.5T jest darmowa / nie wiem skąd wyrwane jest to zdanie, ale dzisiaj to już drugi wpis tego typu...  Zdziwiony

Witam. 
Tak nawigacje posiadam auto prowadzil maz ktoremu nie przeszkadza jazda noca itd.
A teraz do rzeczy wybralismy trase na rzeszow wykupilismy winietki na slowacje i wegry zeby jak najszybciej przyjechac do celu i tu nie mile zaskoczenie jakosc drog na slowacji porazka juz nawet nie bede sie wypowiadac na temat autostrad na wegrzech nie wiem ile razy wpadlismy w dziure przy 130 cud ze kola cale.

Moje pytanie ktora trasa jest najlepsza jesli chodzi o jakosc drog ??
Odpowiedz
- Trasą z Kilec do słowackiego Bardejowa jechałem b.dawno i trudno mi określić jej stan. Okolice preszowa i Koszyc omijam ze względu na roboty drogowe. Od Miszkolc do Siófok jest autostrada, jechałem nią kilka tygodni temu nocą. Przed porannym szczytem byłem w okolicach Budapesztu. Zjeżdżałem z M0 na M7 trochę przed 6 rano i już był tłok w kierunku Budapesztu.
- Niespełna 10 dni temu jechaliśmy przez Zwardoń w dzień (post.1340). Zastanów się na opcją w nocy: Kielce, Żywiec, Czadca, Zilina, Trnava, Komárom, Budapest, Siófok
Odpowiedz
Te korki na M0 to teraz stały punkt krajobrazu ,czy to czasowe utrudnienia.
Wybieram się w przyszły czwartek na postój w okolicach Morahalom bądź Szeged, w okolicach godz 11-13 to stanie w korku mam zagwarantowane?
Te korki na całej M0 czy możliwy jest jakiś skrót/ objazd.
Może jakiś pomysł na płynna jazdę i obiad z basenami przed Serbią.
W planach dociągnięcie ewentualnie do Palić nie tylko na spanie.
Odpowiedz
Trwają prace drogowe na M0 i to one są powodem codziennych korków na odcinku pomiędzy węzłami M7, M6, M5 ...
Ten odcinek da się objechać, jak również można objechac i Budapeszt z każdego kierunku, co robię regularnie gdy jadę w dzień. Doskonale wiem, że nawet w aucie z klimą jazda w korku też jest męczącą.
Nie piszesz, którą drogą chcesz jechać w kierunku Budapsztu ... ???
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,964 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,906 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 40 gości