Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(27-06-2019, 13:18)bodek1 napisał(a): Te korki na M0 to teraz stały punkt krajobrazu ,czy to czasowe utrudnienia.
Wybieram się  w przyszły czwartek na postój w okolicach Morahalom bądź Szeged, w okolicach godz 11-13 to stanie w korku mam zagwarantowane?
Te korki na całej M0 czy możliwy jest jakiś skrót/ objazd.
Może jakiś pomysł na płynna jazdę i obiad z basenami przed Serbią.
W planach dociągnięcie ewentualnie do Palić nie tylko na spanie.

Sorry ,  M1 z .
Jadę prawie zawsze Poznań -Wrocław- Brno- Bratysława- M1-M0-M5 - kierunek Gr
Odpowiedz
bodek1 - czyli trasę od Poznania do węgierskiego Győr znasz. Od słowackiej granicy w Rajka trwa budowa drugiego pasa M15. 
- Jeśli jedziesz w nocy przez Węgry nie ma problemów przejazdu przez Budapest, nie ma dużego ruchu pojazdów. Na M0 pomiędzy węzłami M6 i M5 trwa ja prace drogowe i jeden pas jest całkowicie zamknięty, ruch idzie w obu kierunkach po jednym pasie.
- Moja propzycja ominięcia Budapesztu w godzinach dziennego szczytu: zjażdżasz z obwodnicy Győr (M1) na drogę nr.81 w kierunku Balaton-Székesfehérvár. W Székesfehérvár po drodze masz Auchan i tanie tankowanie, odpoczynek na kawę itp. Dalej drogą nr.63 jedziesz do Szekszárd, tam jedziesz drogą nr.56 w stronę Mohácsa. Na rondzie przed miastem Bátaszék jedziesz drogą nr.55 kierunek Baja, Szeged. Po drodze masz Mórahalom.
- Po tej trasie przy drodze masz Tesco w Szekszárd i Baja. Jedynie kawałek pomiędzy Bátaszék i Baja jest połatany, dziur nie ma.
Odpowiedz
W tym wariancie troszkę nadrabiam,nie jestem sztywno zaprogramowany na Morahalom ,bardziej zależy mi na popluskaniu się w wodzie przed startem w dalszą podróż.
Ba nawet drzemka nieraz dobrze się sprawdza.
Po stronie węgierskiej sporo razy byłem w Morahalom ale też 2 razy w Kiskunmajsa i Harkany.
Jeśli byłbym już tak blisko granicy z Serbią ,to kusi ruszyć od razu poza UE.
Niestety po stronie serbskiej za dużo atrakcji tego typu nie ma (Vojewodina).
Może się mylę i ktoś coś podrzuci.
Morahalom ma tą zaletę ,że baseny latem do 22.
Kiskunmajsa jest , przynajmniej była sesja 20-24
Odpowiedz
Tą drogą 81 z Gyor jechałem dawno do Chorwacji .
Teraz na tych drogach jest video monitoring i się nie pociśnie,stan dróg piszesz ,że zadawalący.
W ub.roku wracałem z Harkany M6 , było spokojnie i luźno.
Pisałeś w innym temacie ,że korki tworzą się już o 5 - 6 rano i tak do wieczora.
Jeszcze tydzień i coś wklepię do nawigacji.
Może ktoś cosik podpowie.
Odpowiedz
Czy jadąc dalej M1 z Gyor do M0 i zjazd w M7 potem przejazd do M6 coś mi ułatwi
Odpowiedz
M6 ... w dzień powszedni nie ma dużego ruchu, na czasie zyskasz kilkanaście minut, nadłożysz kilometrów. Jeśli chcesz dostać się na drugą stronę Dunaju, na Nizinę Węgierską (Alföld) to most jest tylko w Dunaújváros i Baja.
Odpowiedz
(27-06-2019, 19:46)bodek1 napisał(a): ... cosik podpowie.


obecnie korkuje sie poludniowa czesc obwodnicy m0 mniej wiecej od dunaharaszti do erd
trwaja roboty drogowe i pozamykano zjazdy na polnocnej nitce
ruch na wschodniej obwodnicy (od m3 do m5) jest w miare plynny o ile ktos nie przydzwoni
zawsze mozna probowac jazdy przez budapest (osobowki) i miedzy 9 a 14 to wcale nie jest taki glupi pomysl
dobra nawigacja z trafikiem np tomtom potrafi przeprowadzic auto szybciej niz jazda po obwodnicy
budapest to pieklo do parkowania ale sama jazda nie jest taka tragiczna

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
na szybko wyszła mi taka trasa
https://www.google.pl/maps/dir/Stacja+Pa...179218!3e0
jeśli trzeba skorygować to będę wdzięczny
Odpowiedz
(28-06-2019, 19:53)bodek1 napisał(a): na szybko  wyszła mi taka trasa
https://www.google.pl/maps/dir/Stacja+Pa...179218!3e0
jeśli trzeba skorygować to będę wdzięczny

- Wczorajszy dzień na drogach dojazdowych do Budapesztu to masakra: po południu była stłuczka kilku osobówek na wspólnym odcinku M1/M7 do centrum, korek na całej długości odcinka. Na M0 od węzła M6 od węzła na M5 korek, była kolizja osobówek i TIR-a.  Gęsto było na M6 od Budapesztu do Dunaújváros... tak myślę, że upał i pośpiech.
- Nie tak dawno jechałem w dzień kawałkami krajowej 81 i 63, miejscami śmigałem setką, było trochę ciężarówek no i obowiązkowa "50" na terenie zamieszkałym. Wolę jechać wolniej, niż stać w kolejce bez możliwości jej opuszczenia. 
- Ta twoja trasa na szybko ... w dzień nie pojechałbym przez Budapeszt tą drogą.
Odpowiedz
(27-06-2019, 18:24)Sztasek napisał(a): bodek1 - czyli trasę od Poznania do węgierskiego Győr znasz. Od słowackiej granicy w Rajka trwa budowa drugiego pasa M15. 
- Jeśli jedziesz w nocy przez Węgry nie ma problemów przejazdu przez Budapest, nie ma dużego ruchu pojazdów. Na M0 pomiędzy węzłami M6 i M5 trwa ja prace drogowe i jeden pas jest całkowicie zamknięty, ruch idzie w obu kierunkach po jednym pasie.
- Moja propzycja ominięcia Budapesztu w godzinach dziennego szczytu: zjażdżasz z obwodnicy Győr (M1) na drogę nr.81 w kierunku Balaton-Székesfehérvár. W Székesfehérvár po drodze masz Auchan i tanie tankowanie, odpoczynek na kawę itp. Dalej drogą nr.63 jedziesz do Szekszárd, tam jedziesz drogą nr.56 w stronę Mohácsa. Na rondzie przed miastem Bátaszék jedziesz drogą nr.55 kierunek Baja, Szeged. Po drodze masz Mórahalom.
- Po tej trasie przy drodze masz Tesco w Szekszárd i Baja. Jedynie kawałek pomiędzy Bátaszék i Baja jest połatany, dziur nie ma.

Miałbyś coś do polecenia ( miejsce na posiłek ,atrakcje turystyczne czy wymiana zł/hu) na tej trasie od Gyor- 81-Balaton-Székesfehérvár -63 -Szekszárd -56 -Bátaszék- Baja-Morahalom
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,730 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 650 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 97,186 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,071 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,372 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości