Noclegi nad Balatonem
(19-01-2014, 21:36)Komarek napisał(a):
(19-01-2014, 16:59)gmart2 napisał(a): ... To może ktoś poleci noclegi w Csopak?
W Csopaku ja i znajomi korzystaliśmy z hotelu Kagyló /Muszelka/...
Znam ten hotel... jak na spacer z ekwipunkiem wypoczynkowym to 1 km pieszką do Ballatonu zbyt wiele, no nie wspomnę tego, że i pieszką wrócić trzeba Smutek.
Odpowiedz
(20-01-2014, 17:13)Sztasek napisał(a): Znam ten hotel... jak na spacer z ekwipunkiem wypoczynkowym to 1 km pieszką do Ballatonu zbyt wiele, no nie wspomnę tego, że i pieszką wrócić trzeba Smutek.

Kiedy to wielka zaleta tej miejscówki Oczko
Karmią tam smacznie i obficie plus langosze i wino na plazy zatem spacer to jedyna szansa na zrzucenie sadła.
Dla leni /bądź z małymi dziećmi/ jest bezpłatny parking vis a vis wejścia na plaże.
BTW uważam Csopak za fenomenalne miejsce na wypoczynek - do Fured pociągiem 10 minut, oczywiście przystań z rejsami po Balcsim /Siofok, Tihany itd./.
Plus rozsądne ceny i karta Balaton Riviera dająca zniżki na plaże i w knajpach.
Plus Jasdi Wino Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Witam, mam kilka pytań. Przez całą miejscowość (Balatonfenyves) biegnie linia kolejowa. Na ile jest ona uciążliwa ? (chodzi głównie o hałas ). Jak często kursują nią pociągi ? Mieszkając trochę dalej od wybrzeża trzeba "przechodzić " przez tory w drodze nad Balaton . Na ile to jest kłopotliwe ? Która część miasteczka jest najlepsza do zakwaterowania pod względem ciszy i odległości od plaży ?
Dziękuję
Odpowiedz
Tak się składa, że w sierpniu byliśmy o ulicę od Balatonfenyves... południowe wybrzeże Balatonu, to jeden ciąg domków... Oczko. Linia kolejowa biegnie wokół całego Balatonu, czasami nawet bardzo blisko jeziora. Akurat przy Balatonfenyves - w miejscowości są 2 przystanki kolejowe - tory lekko odchodzą od brzegu. Przejścia przez tory, to wydzielone miejsca wyłącznie dla pieszych. W Balatonfenyves są tylko dwie możliwości przejazdu autem na drugą stronę. Mieszkaliśmy bliżej Balatonu i nie mieliśmy problemów z pokonywaniem torów. Pociągi (ich odgłos) nie przeszkadzały, gdyż domek był izolowany, odległość od torów to ok.250-300 metrów. Wprawdzie rozkład na lato ulegnie zmianie - pociągów będzie więcej - ale zapoznaj się z rozkładem obecnym w Balatonfenyves > MASZ GO TUTAJ
Odnośnie miejsca - jeśli lubisz ciszę, szukaj domku z daleka od drogi nr.7 ... lub gdzieś bardzo blisko plaży.
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za cenne rady
Odpowiedz
Witam,
Mam prośbę , pytanie, chciałabym w lipcu ( początkiem ) wyjechać na wakacje nad Balaton ( południowy )
z dziećmi , czy ktoś może mi polecić coś sprawdzonego . Z góry dziękuję
Odpowiedz
(03-03-2014, 13:50)Kate napisał(a): Mam prośbę , pytanie, chciałabym w lipcu ( początkiem ) wyjechać na wakacje nad Balaton ( południowy )
z dziećmi , czy ktoś może mi polecić coś sprawdzonego . Z góry dziękuję

Zachęcam do przejrzenia naszej oferty na helkatours.hu albo proszę się do mnie odezwać na maila kociuba@helkatours.hu podając więcej szczegółów (jaki standard Państwa interesuje, wiek dzieci itd.).

pozdrawiam
Kasia Kociuba
Odpowiedz
Witam

Wybieramy się z mężem i 2 dzieci ( 6 i 8 lat) pierwszy raz nad Balaton. Czy moglibyście polecic jakąś kwatere prywatną w przyzwoitej cenie na południu? ( po ponoć z dziećmi tam jest fajniej) Termin od 26 lipiec do 2 sierpień?
Odpowiedz
Witam
Wybieramy się ze znajomymi w 3 dorosłe osoby w podobnym terminie (25.07 - 01.08), polecicie coś niedrogiego na południu ??
Z góry dzięki Oczko
Odpowiedz
(14-03-2014, 13:07)agapiat1 napisał(a): Witam

Wybieramy się z mężem i 2 dzieci ( 6 i 8 lat) pierwszy raz nad Balaton. Czy moglibyście polecic jakąś kwatere prywatną w przyzwoitej cenie na południu? ( po ponoć z dziećmi tam jest fajniej) Termin od 26 lipiec do 2 sierpień?

przegladnij watek SZABADISOSTO
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędkowanie nad Balatonem Ovidiu 77 99,781 9 godzin(y) temu
Ostatni post: Sztasek
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 853 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,691 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,935 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,172 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości