Noclegi nad Balatonem
znalazłem na stronie taki lokal: http://helkatours.hu/place/440/wegry_bal...at_solaris
tylko jedno pytanie, czy dzieci do lat 2 są traktowane specjalnie?
Peri
Odpowiedz
Witam!

Przeciez wszystkie informacje sa na stronie:

dzieci do 12 lat (w każdym terminie): 58 zł (3.750 Ft)

Jesli sa Panstwo zainteresowani, prosze wyslac zapytanie przez strone www.helkatours.hu przez formularz zgloszeniowy. Forum wolalabym nie zasmiecac takimi informacjami.
Odpowiedz
(24-06-2014, 15:26)peri napisał(a): ...czy dzieci do lat 2 są traktowane specjalnie? ...
Od mojego 3,5 letniego wnuka nikt nie prosił dowodu, nikt nie pytał ile ma lat... nie płaciliśmy za niego. Nawet śniadanie miał gratis. Spał z nami... na trzeciego Uśmiech .
Odpowiedz
Przepraszam, ze bez polskich znakow:

To, czy sa zniżki dla dzieci bardzo zalezy od wlasciciela. Nawet co do rocznego dziecka, to wcale nie jest to takie oczywiste. Bo rodzice skupiaja sie na tym, ze dziecko bedzie spalo z nimi albo ma wlasne lozeczko, wiec nie zajmuje miejsca. Ale prawda jest taka, ze znizki dla dzieci sa oczywistoscia w hotelach. Natomiast prywatni wlasciciele maja do tego rozne podejscie.

Bo na takiego malucha tez sie zuzywa wode - w koncu trzeba go karmic, kapac, prac. Zuzywa sie tez wiecej pradu. Wiecej smieci bedzie do wywiezienia. Wiec to nie jest tak, ze pobyt takiego dziecka "nic nie kosztuje". Duzy hotel nie musi liczyc sie z takim - minimalnym w skali jego dochodow .- wydatkiem, ale prywatny wlasciciel czesto tak.

A ze nad Balatonem w sezonie na brak turystow nie narzekaja - zwlaszcza ci, ktorzy maja atrakcyjne miejsca noclegowe, to nie maja zbyt wielkiej motywacji, by godzic sie na jakies ulgi.
Odpowiedz
Witam. Byłam 2 lata temu nad Balatonem w miejscowości Fonyod pod namiotem na kempingu Napsugar. Byłam zadowolona z wyjazdu, pomimo, że sam kemping pozostawiał wiele do życzenia (toalety, prysznice), ale cena w sumie była dość niska. Woda wg mnie była czysta, mało turystów (był to koniec sierpnia). W tym roku znowu planujemy wyjazd nad Balaton, ale tym razem w 4 osoby i chcielibyśmy wynająć jakiś kwaterę, bo z tego co słyszeliśmy bardziej opłaca się większą liczbą osób wynająć domek. Szukam miejsca z większą liczbą tzw. atrakcji ( mam namyśli wyjście na miasto, zwiedzanie), ponieważ w Fonyod nie było nawet gdzie wyjść wieczorem. Słyszałam, że warto wybrać się do Kaszteley lub Tihany. Chcemy zabrać ze sobą rowery, zobaczyć coś ciekawego i nie ukrywam wybyczyć się na plażyUśmiech Szukam taniego ( ok 1500zł za tydzień za pobyt dla 4 osób) domku lub kwatery najlepiej z dwoma oddzielnymi sypialniami. Liczę na Waszą pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie. Im bliżej urlopu, tym coraz więcej napotykam opinii o tym, że Balaton jest brudny, że nie warto jechać. Wie ktoś jaki jest aktualna czystość wody?
Odpowiedz
Bardzo przepraszam, że odpisuję w telegraficznym skrócie, ale jestem w Polsce w sprawach służbowych. Balaton jet krystalicznie czysty i nie ma żadnych zastrzeżeń co do wody.

Jak się chcecie pobawić, żeby były atrakcje, to polecam Siófok. Tu sa tanie apartamenty:

Willa Dzwoneczek

Keszthely i Tihany są fajne, żeby pozwiedzać na jeden dzień, ale nie trzeba tam mieszkać i za wszystko przepłacać.

W przypadku dalszych pytań zastępuje mnie Ewelina Pawlikowska: pawlikowska@helkatours.hu

pozdrawiam
Kasia Kociuba

HelkaTours
Odpowiedz
(28-06-2014, 7:32)HelkaTours napisał(a): Balaton jet krystalicznie czysty i nie ma żadnych zastrzeżeń co do wody...

Po ostatnich wiatrach może niepokoić spora ilość glonów zwłaszcza przy północno-wschodnim wybrzeżu /od Tihany do Balatonfűzfő/ ale to normalne i wodę uważa się za czystą.
Temperatura podskoczy i glony znikną Oczko
Odpowiedz
My właśnie postanowiliśmy, że skoro u nas pogoda słaba, jedziemy jutro do Siofok. Zupełnie nie zaplanowaliśmy tego.
Może ktoś poleci jakiś nocleg?
2 osoby dorosłe i 2 dzieci w wieku 7 i 12 lat?
Blisko wody, blisko centrum (nie musi to być ścisłe centrum ale do 1km).
Pozwoliłam sobie napisac email do Pani z Helka Tours Oczko
Odpowiedz
polecam ybl.miklos 35 siofok i stefana własciciela
Odpowiedz
mój watek "szabadisosto" na forum pozwoli ci moze wybrac miejsce
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędkowanie nad Balatonem Ovidiu 75 99,719 2 godzin(y) temu
Ostatni post: Sztasek
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 847 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,685 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,911 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,166 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości