Budapeszt okiem aparatu - GALERIA
[Obrazek: 24zvmte.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Pewnego niedzielnego, grudniowego ranka na 'botjanim'. Było jakos zaraz po Mikołaju, ale ten pan chyba po prostu nie miał innej czapki i tyleUśmiech

[Obrazek: PSZ_0915.jpg]
Odpowiedz
(02-11-2012, 19:40)fvg napisał(a): Genialne ujęcie.

javin, co przedstawia zdjęcie z czterech postów wyżej? Nie kojarzę tego miejsca.

Multimédia Központ Nonprofit Kft. za domem towarowym Mamut
Odpowiedz
Inne ujęcie
[Obrazek: 2s8r7t3.jpg]
Odpowiedz
Ja będę upierać się przy nawoływaniu Oczko do podpisywania zdjęć zamieszczanych na forum.

Raz, że to będzie "elegancko" względem tych osób, które nie znają tak dobrze Budapesztu, czy innych rejonów Węgier.

Dwa, podpisanie zdjęcia spowoduje, że osoby wpisujące "nazwy poszukiwane" w wyszukiwarkach, będą mogły dotrzeć do nieraz bardzo pięknych, własnych zdjęć forumowiczów, albo nie własnych, ale takich, które zrobiły na nas wrażenie i chcielibyśmy się nimi podzielić.

Bez podpisu te zdjęcia są 'nieme"!

A jak ktoś ma wenę to i poza podpisem, proszę o kilka słów "od siebie" pod zdjęciem, to też doda zdjęciu urody.
Odpowiedz
(12-12-2012, 11:42)julka napisał(a): Ja będę upierać się przy nawoływaniu Oczko do podpisywania zdjęć zamieszczanych na forum. (...)

Popieram Twoje nawoływania.
Odpowiedz
Rzutem na taśmę, oto moja ulubiona widokówka z Budapesztu. Zrobiona pewnej grudniowej nocy po wyższej stronie Mostu Elżbiety, dokładnie tutaj: http://goo.gl/maps/DZZNg
Swoją drogą, zwróćcie uwagę jak google maps pokazuje to miejsce na zdjęciach lotniczych : )))

[Obrazek: 27_przemek-szuba-fotografiaurban-playground-007.jpg]
Odpowiedz
Widok z kopuły bazyliki św Stefana na Peszt
[Obrazek: mhsm84.jpg]
Odpowiedz
Ten widoczny na powyższym zdjęciu budynek z pięknymi dachówkami to budynek na Ulloi ut, gdzie mieści się Muzeum Sztuki Stosowanej.

A odkryłam to Oczko na postawie postu #1 Ribizli z wątku Forum Węgierskie / Węgry / Kultura / Zsolnay .

Dachówki są właśnie wyprodukowane w fabryce Zsolnay.
Odpowiedz
Julka, niezmiernie mi przykro ale muszę Cię poprawić. Wspomnianego przez Ciebie muzeum nie można tak sfotografować z bazyliki. To, że budynek muzeum wygląda nieco inaczej, to inna sprawa.
Na zdjęciu jest budynek węgierskiego skarbu państwa, stojący na ulicy Księżycowej (V), niedaleko placu Wolności. Rzeczywiście, dach jest równie piękny jak na muzeum, czy na Archiwum Państwowym na Budzie, czy na kościele Macieja.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 427 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 439 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,734 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 484 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 665 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości