Sárospatak
Na planie basen nr 6.
[Obrazek: 062f59c53c2a626e0e8cbf1c122b9ce8.jpeg]
Odpowiedz
Dzięki! Jeszcze pytanie: dolny z natryskami, górny z markizą czy oba?
PS. Punkcik stuknę jutro - na razie mam wykorzystany limit. Oczko
Odpowiedz
Markiza to już pewnie była zwinięta ;-)
Odpowiedz
A może ona chroni przed deszczem Zdziwiony
Odpowiedz
Może tak być Uśmiech nie pomyślałem.
Odpowiedz
(13-12-2016, 9:11)eplus napisał(a): Dzięki! Jeszcze pytanie: dolny z natryskami, górny z markizą czy oba?

Czynny był 1 dolny. Wybacz, ale nie powiem Ci czy coś się lało czy bulgotało Uśmiech.
Szłam środkową alejką i nie podchodziłam bliżej.
Odpowiedz
Witam

Mam pytanie do kolegi Sztasek ponieważ, myślę że będzie znał odpowiedz Uśmiech Chciałbym zapytać czy nie wie jaki gatunek ryby jest sprzedawany na węgierskich basenach np. w Saropstak bo tam zazwyczaj taką kupuje i bardzo mi smakuje (pomijam proces smażenia bo widziałem, że są one wkładane do frytkownicy po wyciągniętych frytkach). Tak sobie o tym pomyślałem myśląc o wigilijnym karpiu Uśmiech Jestem wędkarzem i przypuszczam, że to coś z rodziny okoniowatych.
Odpowiedz
(20-12-2016, 9:27)Tomeq napisał(a): ... jaki gatunek ryby jest sprzedawany na węgierskich basenach np. w Saropstak bo tam zazwyczaj taką kupuje i bardzo mi smakuje ... Jestem wędkarzem i przypuszczam, że to coś z rodziny okoniowatych.

Dobrze to ująłeś, ryba z rodziny drapieżnych... białe mięso, bez ości, po usmarzeniu trzyma się kupy, nie rozpada się na kawałki, najważniejsze jest smaczne. Smażalnie chętnie serwują ten przysmak, jednak on nie ma nic wspólnego z rybami żyjącymi w węgierskich wodach.
Jeszcze w latach 70-tych ub, wieku sprowadzono tą już "filetowaną" formę na Węgry i do dziś jest stałym daniem prawie wszędzie: knajpki, restauracje polecają "na świerzo" szczególnie w okresie letnim i w różnych cenach.
Ja widziełem tą "rybkę", ale tylko na talerzu - pierwszy raz nad Balatonem, gdy jeszcze nie było tam tylu turystów... ta ryba jest morskim gatunkiem z dorszowatych, to morszczuk (węg. hekk).
Odpowiedz
Czyli można ją kupić z sklepach na Węgrzech ? Jeżeli to morska ryba to pewnie mrożona rczej.

Sztasek ty jesteś Węgrem Uśmiech ? Jeśli oczywiście można wiedzieć Uśmiech
Odpowiedz
Idąc tropem hekk ryba znalazłem potwierdzenie info Sztaska:

http://helkatours.hu/magazine/9

A może ktoś wie jak taką rybkę " Friss hekk" Uśmiech się robi ?

A już znalazłem filmik ze sposobem przygotowania takiej rybki.



Jaki to rodzaj papryki ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,432 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,357 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,958 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,450 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 139 gości