Sárospatak
Witam,
Gdzie tutaj mozna wymienic pln na f. Jest gdzies jakis kantor? Czy tylko tylko w bankomacie dostane f.

Pozdrawiam // Marcin
Odpowiedz
Raz wymieniałem na granicy w Satoraljaujhely przed daszkami, w takim kontenerze. W Tesco zaraz za przejściem też chyba jest kantor. W samym S-patak nie wiem, czy jest kantor.
Odpowiedz
W  Sárospatak nie ma kantoru najbliżysz w  Satoraljaujhely eplus już napisał dokładnie gdzie Oczko
Odpowiedz
Witam
I jak tam dzisiaj rozpogodzilo sie troche, obeszlo sie bez deszczu bo rano troche niebo w chmurach bylo.

Pozdrawiam // Marcin
Odpowiedz
Objechałem: sobota rano wyjazd, wróciłem godzinę temu, pogoda super, komarów nie było, ludzi dużo.
Odpowiedz
Witam

Eplus czyli rozumiem ze sobota I niedziela bez deszczu wbrew prognoza?

Pozdrawiam // Marcin
Odpowiedz
I w sobotę i w niedzielę po południu była przez może 10 minut rzadka mżaweczka - czytając czasopismo przez cały czas miałem po wszystkim może 10-15 mokrych kropeczek na stronie A4. Pochmurno lub słonecznie na zmianę - osobiście wolę chmurki, zwłaszcza, że nie wziąłem kremów przeciwsłonecznych. W nocy susza. Tutaj był pewny deszcz, więc śmiało pojechałem tam, nawet w deszczu jest fajniej. Kto nie ryzykuje - nie pije węgierskich win musujących  ! Wino Wino
Odpowiedz
Witam,

Dzięki za info. Ja się przestraszyłem chmurek z rana (że będą opady) a że byłem z dwójką małych dzieci tzn może jednym małym bo 9 miesięcy, drugi 4 lata to wróciłem w sobotę, czego żałuję Uśmiech. Ogólne wrażenia ok. podobało mi się tam i pewnie jeszcze tego lata tam zaglądnę.

Pozdrawiam // Marcin
Odpowiedz
Cześć wszystkim,
wybieram się pierwszy raz pod namiot do Sarospataku i mam do stałych bywalców kilka technicznych pytań:
- opłacając dobę w namiocie mam już opłacone wejście na baseny, czy ta kwestia jest osobno?
- czy mogę wychodzić i wchodzić na basen na jednym bilecie (tzn wychodzę na miasto przychodzę i muszę jeszcze raz płacić za wejście?)
- czy gdzieś niedaleko jest sklep spożywczy godny polecenia?
- jakie produkty regionalne warto spróbować?
- co warto przywieźć do PL z kategorii produkty regionalne?
- Jaką restauracje / knajpę polecacie? , może jakieś dobre regionalne papu?
co generalnie powinnam wiedzieć Szeroki uśmiech
Pozdrawiam wszystkich miłośników WęgierUśmiech
Odpowiedz
Opłata za osobę na kempingu obejmuje od razu wstęp na kąpielisko w dniu przyjazdu i kolejnych dniach pobytu oraz w dniu wyjazdu do godziny wymeldowania, czyli 10:00 (potem należy zakupić jednorazowy bilet za 1900Ft). W praktyce tego ostatniego nikt nie egzekwuje i można na kąpielisku przebywać do wieczora, choć słyszałem też wersję, że kogoś wyproszono, bo nie kupił biletu.
Goście kempingu mają nieprzemakalne opaski, mogą wchodzić i wychodzić. W razie wyjazdu samochodem należy wrócić przed 20:00, potem brama jest zamykana, a za nocnym stróżem trzeba się nieraz nachodzić.
Sklepy spożywcze są w centrum miasteczka - wszystkie trzy: Coop, Bombi Diszkont i Bibor Diszkont. Bombi jest czynny prawie na okrągło, wieczorami i w niedziele, pozostałe dwa zamykają pod wieczór, a w sobotę koło południa.
Piekarnia z białym chlebkiem jest w centrum tuż obok policji (Rendorszeg). UWAGA !  RENDORSEG to policja, a piekarnia - PEKSEG. Nie pomyl ! Szeroki uśmiech
Jest też mały Coop jakieś 200-300 metrów w uliczce biegnącej na wprost od dolnego wyjścia z kąpieliska (skrzyżowanie Mora Ferenc/Kassai) - nie byłem w nim ze cztery lata, nie wiem, jak prosperuje (w mapach Google jest obecny).
Restauracja oczywiście Var Vendeglo Panzio za Bodrogiem naprzeciw zamku (ulica Arpad). W moim rankingu potem długo nic, dalej Huszar Panzio niedaleko kąpieliska i Rakoczi Panzio naprzeciw policji.
W restauracji - zależy co lubisz zjeść, z reguły mają menu po polsku, porcje są duże i jak jedziecie np. z dzieckiem, 2+1, to zdecydowanie dziecko się pożywi z waszych dwóch porcji, kelner poda trzeci talerz i sztućce. Są też porcje połówkowe, dziecięce, ale dorosłemu też wystarczą, jak nie jest bardzo głodny. W VVP napiwki są wliczone w cenę, można płacić kartami. Ktoś zjadł zupę gulaszową z fasolą i skarżył się na niestrawność - my zawsze bierzemy babgulyasleves i nic nam nie dolega.
Z produktów regionalnych oczywiście wino. W Sarospatak jest jakaś wytwórnia porcelany, ale nie wiem, czy ma sklep firmowy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,434 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,357 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,964 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,450 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości