Sárospatak
(05-07-2021, 20:03)Pudelek napisał(a): Mnie też się wydaje, że Węgrzy przecież wymagają testów na wjazd, choć nie wymagają już osobnych dokumentów do gastro i hoteli...
To tyko tak Ci się wydaje, w sobotę jechałem żadnych kontroli nie było na przejściu granicznym Słowacko-Węgierskim a wczoraj dostałem taką wiadomość na maila z Thermal Camping Bogacs
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zgodnie z najnowszymi Węgierskimi przepisami Covid, od 3 lipca turyści mogą wejść do Spa Bogács bez ograniczeń.
Odpowiedz
(06-07-2021, 13:59)wojti76 napisał(a):
(05-07-2021, 20:03)Pudelek napisał(a): Mnie też się wydaje, że Węgrzy przecież wymagają testów na wjazd, choć nie wymagają już osobnych dokumentów do gastro i hoteli...
To tyko tak Ci się wydaje, w sobotę jechałem żadnych kontroli nie było na przejściu granicznym Słowacko-Węgierskim a wczoraj dostałem taką wiadomość na maila z Thermal Camping Bogacs
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zgodnie z najnowszymi Węgierskimi przepisami Covid, od 3 lipca turyści mogą wejść do Spa Bogács bez ograniczeń.
I to ma być dowód, że można wjeżdżać na Węgry bez żadnych paszportów ani innych zaświadczeń? Przecież wracając do Polski jako niezaszczepiony teoretycznie każdy łapie się na kwarantannę, w praktyce na granicach prawie nie ma kontroli, więc się na nią nie łapie, co nie znaczy, iż takie ryzyko nie istnieje.


Cytat:To nie dotyczy przejazdow tranzytowych! Przestancie powielac niepelne informacje. 

Problem jest taki, że dostępne dla przeciętnego turysty informacje są w internecie totalnie pokręcone. Teoretycznie obywatel RP powinien czerpać wiedzę przede wszystkim z oficjalnych źródeł, tymczasem wchodzi na stronę GOV i tam nadal po prawie tygodniu są stare wpisy oczekujące na "aktualizację"! To gdzie się ma dowiedzieć prawdy? Jak swojego czasu pisałem do ambasady (w tym przypadku w Bratysławie), to odpowiedzieli tylko, że nic nie wiedzą. To samo polska ambasada na Węgrzech. W efekcie źródłem staje się fejsbuk, biura podróży itp., a - z całym szacunkiem - to nie są oficjalne wykładnie przepisów Oczko

Co do Słowacji to obecnie nawet nie wiadomo, czy mamy do czynienia z zawieszeniem zasad Schengen czy nie - a to ma znaczenie, bo w tym drugim przypadku granicę ze Słowacją nadal można przekraczać w dowolnym punkcie, tyle, że nie samochodem. Ale już pieszo w górach, rowerem na jakiejś polnej drodze - owszem. Nie wiedzą tego nawet Słowacy, bo ich ministerstwo również nie jest pewne, wysyła sprzeczne informacje itp.. Burdel totalny.
Odpowiedz
Pudelek z twoim podejściem do tematu pozostaje Ci siedzieć w domu  Oczko
Skoro  ani oficjalne strony rządowe ani ambasady i nawet koledzy z forum Cię do końca nie przkonali czy możesz swobodnie wyjechać ns Węgry  Uśmiech
Odpowiedz
Ależ ja mogę, dawno jestem zaszczepiony i zjawię się tam w przyszłym tygodniu Uśmiech Tylko po prostu jadąc gdzieś lubię wiedzieć jakie rzeczywiście obowiązują na miejscu przepisy, bo gdy coś się zdarzy, to cudzoziemiec zawsze stoi na straconej pozycji. To chyba nie jest takie dziwne, że turysta chce znać miejscowy stan prawny? Oczko
Odpowiedz
(06-07-2021, 16:14)wojti76 napisał(a): Pudelek z twoim podejściem do tematu pozostaje Ci siedzieć w domu  Oczko

Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech  Szeroki uśmiech

To ja jeszcze raz napisze dla tych, ktorzy mnie nie znaja:

Nazywam sie Katarzyna Kociuba, od 9 lat mieszkam na Wegrzech, mowie po wegiersku. Informacje pochodza z wegierskich serwisow informacyjnych, z Radia Kossuth, w ktorym wypowiadal sie premier Viktor Orbán, z infolinii [color=var(--blue-link)]https://koronavirus.gov.hu/[/color] - tu mozna tez uzyskac informacje po angielsku. Jestem dziennikarka, autorka przewodnika po Wegrzech dla wydawnictwa Pascal. Nie podaje niesprawdzonych informacji.

Ta infolinia jest naprawde niezla, zawsze - juz w ubieglym roku, mieli informacje z pierwszej reki, duzo wczesniej niz wszelkie media i wszystko bylo sprawdzone. Nie sadzicie tez chyba, ze wprowadzalabym w blad setki turystow, ktorzy maja przyjechac za posrednictwem Helka Travel na Wegry. W moim najlepiej pojetym interesie jest byc dobrze poinformowana. 

Relacjonuje nasza dyskusje mojemu wegierskiemu narzeczonemu, ktory niezle sie wlasnie usmial, ze nawet Wojtkowi, ktory jest na miejscu nie wszyscy chca wierzyc  Szeroki uśmiech Pozdrawiamy Cie Wojtku serdecznie!
Odpowiedz
Jest w tym jakiś sens, ja tam jadę się byczyć, a nie bać się policjantów. Czyjś dom - czyjeś zasady, więc nie chciałbym uprawiać partyzantki i udawać, że dobrze się bawię.

A to nie jest czasem oficjalna stronka?

[Obrazek: 9993cc4fafa285ee.jpg]
Odpowiedz
(06-07-2021, 11:54)Helka Travel napisał(a):
(06-07-2021, 11:46)adamus581 napisał(a): A miało być tak pięknie.Wiedziałem,że ten sezon jest stracony co z tego że tam ok. jak po drodze kłody pod nogi. Uśmiech    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Slowacj...48075.html

To nie dotyczy przejazdow tranzytowych! Przestancie powielac niepelne informacje. 

Zupelnie logiczne, ze Slowacy zamykaja niewielkie przejscia graniczne, aby ograniczyc lokalny ruch przygraniczny dla mieszkancow i turystow. Wlasnie tez dlatego zostaja duze przejscie graniczne, kierujace na autostrade czy glowne drogi przelotowe dla ruchu tranzytowego.

Przepraszam Was za brak polskich znakow, ale mam mnostwo pracy wlasnie w zwiazku z tym, ze polscy turysci moga bez przeszkod przyjechac na wakacje na Wegry i nie mam czasu na ciagle przestawianie klawiatury (bo uzywam wegierskiej).


Ja od lat jeżdziłem przejsciem w Muszynce/Kurov  to i wiele innych przejsc jest pozamykane i to nie jest logiczne, może to innym nie przeszkadza i nie robi różnicy, ale po co pchać się na autostrade i płacić...nie potrzebne objazdy i dłuższa droga. Korytaż Szeroki uśmiech Nie piszcie że nic się nie stało i jest jak dawniej.
Odpowiedz
Wczoraj napisalam maila do ambasady wegierskiej w Warszawie. Zadzialalo. Dzis juz znajdziecie na ich stronie poprawne informacje:

https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/konzul...o-beutazas
Odpowiedz
Eplus pewnie już na miejscu. Hihi
Odpowiedz
űno spoznilem sie na otwarcie. jest ktos jeszcze? zapraszam, rej rla2...

[Obrazek: 43ebdfd89195b7d6med.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,441 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,366 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,989 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,456 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości