Co przywozicie z Węgier?
Miód z kasztanów smakuje prawie jak zwykły miód. Kupowałem we włoszech. jeśli nie masz wybitnie wyrobionego podniebienia, to pewnie nie zauważysz różnicy z rzepakowym czy lipowym. może troszkę zapach ale nie są to takie różnice jak np. w przypadku gryczanego czy spadziowego, gdzie różnice są od razu wyczuwalne. No i nie kupuj miodu w żadnym markecie tylko jak juz to miód kupuje sie od drobnych producentów. miody w sklepach są mieszane z miodami chińskimi i innymi zamiennikami więc nie polecam. Tak jest wszędzie gdzie byłem do tej pory - u nas też. Generalnie marketowe miody można sobie podarować.

Ale wracając do krzysztofa23 i jego głodu związanego z brakiem Túró Rudi - zaczynam chyba go rozumieć. Pochłaniam kilka dziennie a do tego weszły jeszcze nowe smaki - bananowy i brzoskwiniowy (truskawkowy pewnie znacie). Naturalny jest najlepszy ale te też dają rady. Idę do lodówki po bananowego Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(31-07-2013, 22:23)Loczek790 napisał(a): No i nie kupuj miodu w żadnym markecie tylko jak juz to miód kupuje sie od drobnych producentów. Túró Rudi - zaczynam chyba go rozumieć.

Dzięki forum odkryłem właśnie dzisiaj w sklepie
Gesztenyepüré - kasztanowe pure sprzedawane w postaci zamrożonych kostek 250 g nie mam bitej śmietany ani jak zrobić jestem właśnie w Balatonfoldvar Uśmiech więc wcinam w plasterkach z kostki - pyszne Uśmiech całe 289 Ft dałem w Tesco ten rum mniam mniam

Miód w celach poznawczych oczywiście na bazraku u nas w Polsce też kupuje u pszczelarza lub w sklepie szukam takiego co opisany że tylko z PL
Odpowiedz
Bedac na targu zauwazylam tanie garnki do pieczone, 3300ft. Niesty czas naglil inie ogladalam czy byly emaliowane. Garnki co prawad nie mialy przykrecanej pokrywki ale ta co byla wygladal na soldna. Garnki byly oczywiscie zeliwne. Niesty jedno z dzieci zachorowalo i trzeba bylo wyjechac, wiec nie mialam okazji wrocic na targ i sie im przyjrzec. Czy zwrocil ktos okazje na pozostale garnki?
Odpowiedz
(31-07-2013, 22:23)Loczek790 napisał(a): No i nie kupuj miodu w żadnym markecie tylko jak juz to miód kupuje sie od drobnych producentów. miody w sklepach są mieszane z miodami chińskimi i innymi zamiennikami więc nie polecam. Tak jest wszędzie gdzie byłem do tej pory - u nas też. Generalnie marketowe miody można sobie podarować.

Nie to żebym miał coś przeciwko drobnym producentom, ale zgodnie z przepisami (unijnymi zresztą) miody w marketach mają informację o pochodzeniu. Jeśli są mieszanką z "miodami spoza UE" to możesz to przeczytać na etykiecie. Każdej.
Tak w czambuł bym miodów z marketów nie skreślał. Można kupić bardzo dobre miody francuskie czy włoskie, polskie (tylko polskie, bez domieszek).

A co masz na etykiecie od "drobnego producenta"? Oczko
Odpowiedz
Warto kupić piękną porcelanę z XIX w manufaktury Herend.Piękne wyroby,gorąco polecam.Jeżeli coś bliższego ciału to zaczął się sezon na brzoskwinie,najlepiej kupować prosto z sadów np. pod Szarvas niedaleko Kecskemet.Te owoce są przepyszne, nie ten badziew z Włoch,Grecji czy Hiszpanii którym "obdarzają" nas rodzimi dostawcy.Przepyszne melony,arbuzy,świetna papryka.Warto rozglądać się za ciekawymi miejscami,niekoniecznie poruszać się szlakami wydeptanymi przez turystów.
Odpowiedz
Ja kupiłem sobie buty zapaśnicze. Tak możecie się śmiać ale w Polsce takie są dość drogie a ja na Węgrzech znalazłem sklep z bardzo przystępnymi cenami Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(08-08-2013, 10:34)Varfurdo napisał(a): Warto kupić piękną porcelanę z XIX w manufaktury Herend.Piękne wyroby,gorąco polecam.

Ale gdzie kupić?
Pytam, bo z wyjazdu do Turcji mam fajną porcelanę do kawy, ale tylko dlatego że przejeżdżając przez jakąś zabitą deskami wioskę trafiłem na piękny salon z porcelaną w wielkim wyborze. Inaczej bym pewnie się nie zdecydował
Odpowiedz
(14-08-2013, 7:43)Slavekk napisał(a): Ale gdzie kupić? (...)

Na stronie internetowej znadziesz adresy sklepów fabrycznych.
Odpowiedz
(14-08-2013, 7:43)Slavekk napisał(a):
(08-08-2013, 10:34)Varfurdo napisał(a): Warto kupić piękną porcelanę z XIX w manufaktury Herend.Piękne wyroby,gorąco polecam.

Ale gdzie kupić?
Pytam, bo z wyjazdu do Turcji mam fajną porcelanę do kawy, ale tylko dlatego że przejeżdżając przez jakąś zabitą deskami wioskę trafiłem na piękny salon z porcelaną w wielkim wyborze. Inaczej bym pewnie się nie zdecydował

Slavekk - podaję informacje dotyczące porcelany z Herend - /herend.com/. Jest też wersja strony po angielsku lub pod chorągiewką wybierz inny język: KLIK TUTAJ
Odpowiedz
My głównie kupilismy wina z piwniczek, pare piw, Turo Rudi i ewentualnie jakieś serki, pasty itd.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,166 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,554 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,636 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,607 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,542 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości