Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(29-06-2014, 13:58)jusciak napisał(a):
(27-06-2014, 16:08)Sztasek napisał(a):
(27-06-2014, 15:06)jusciak napisał(a): Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najlepiej przetransportować się z dworca Népliget do Kocsis Szallo? W godzinach dość wczesnych ok. 5-7. Bardzo bym prosiła o dokładne wskazówki - jest tutaj tyle doświadczonych osób dla których poruszanie się po Budapeszcie to pestka, a ja jadę tam pierwszy raz Uśmiech Pomóżcie dobrze ludzie Uśmiech
Metrem najlepiej... masz tuż przy dworcu. Jedziesz M3 w kierunku: Nagyvárad tér, Klinikák, Corvin-negyed, Kálvin tér... 4 przystanki i wysiadasz, przesiadka na M4, jedziesz w kierunku Kelenföld: Fővám tér, Szent Gellért tér, Móric Zsigmond körtér, Újbuda-központ, Bikás Park... 5 przystanków, wysiadasz. Dalej piechotą ok 5 minut, trochę trzeba wrócić... ok.400-450 metrów Uśmiech


DZIĘKUJĘ !! Uśmiech


Jeszcze parę pytań!
- Czy M4 nie jest obecnie w budowie? Czy jest czynne??
- Gdzie w okolicach dworca autobusowego Nepliget można kupić bilet (72h)? Czy na stacji metra bez problemu kupię? (Jeśli tak, to mógłby ktoś opisać gdzie dokładnie Oczko )
Odpowiedz
Cytat:Jeszcze parę pytań!
- Czy M4 nie jest obecnie w budowie? Czy jest czynne??
- Gdzie w okolicach dworca autobusowego Nepliget można kupić bilet (72h)? Czy na stacji metra bez problemu kupię? (Jeśli tak, to mógłby ktoś opisać gdzie dokładnie Oczko )

Hej.
– M4 działa i ma prześliczne stacje, vide: https://www.youtube.com/watch?v=c-abRBvX0h8
– tak, przy wejściu do stacji Népliget metro station *czynne w godz. 5.00 – 22.00 / można płacić kartą i w automacie.

Metro jest dobrze oznaczone, patrz na znaki.
Odpowiedz
Witam. Trafiłem tu niedawno z racji wyjazdu w grupie 6 znajomych na 4 dni do Budapesztu. Będziemy tam pierwszy raz i może ktoś trochę nam podpowie. Od razu zaznaczam już jesteśmy w okresie życia "postudenckim"Uśmiech Czworo z nas przyleci samolotem a jedna para dojedzie samochodem. Mają nas odebrać z lotniska, to nie powinno stanowić problemu. Mamy zamiar zwiedzać miasto "na pieszo" ale dojeżdżać metrem do określonych miejsc.
1. Widziałem że bilety komunikacyjne kosztują około 320F jednorazowy. Czy jest to aktualna cena??
2. Widziałem, że są też bilety na przejazd 10 krotny i takie 3 dniowe. Które opłaca się kupić??
3. Czy na każdej stacji metra bez problemu zakupimy bilety inne od jednorazowych i czy można za nie płacić kartą??
Odpowiedz
(22-07-2014, 13:07)pjetr2 napisał(a): Witam. Trafiłem tu niedawno z racji wyjazdu w grupie 6 znajomych na 4 dni do Budapesztu. Będziemy tam pierwszy raz i może ktoś trochę nam podpowie. Od razu zaznaczam już jesteśmy w okresie życia "postudenckim"Uśmiech Czworo z nas przyleci samolotem a jedna para dojedzie samochodem. Mają nas odebrać z lotniska, to nie powinno stanowić problemu. Mamy zamiar zwiedzać miasto "na pieszo" ale dojeżdżać metrem do określonych miejsc.
1. Widziałem że bilety komunikacyjne kosztują około 320F jednorazowy. Czy jest to aktualna cena??
2. Widziałem, że są też bilety na przejazd 10 krotny i takie 3 dniowe. Które opłaca się kupić??
3. Czy na każdej stacji metra bez problemu zakupimy bilety inne od jednorazowych i czy można za nie płacić kartą??


Cześć.

ad. 1. Nieaktualne, jednorazowy 350 HUF
http://www.bkk.hu/en/prices/
ad. 2.
Wg. moich niezwykle skomplikowanych wyliczeń, nie opłaca się kupować żadnego biletu z wymienionych przez Ciebie.
Ja bym dla 6 osób tak zrobił:
[Obrazek: BKK.JPG]
Przy tej opcji macie nieograniczone przejazdy wszystkim (statkami po Dunaju też).
Minus jest taki, że ta pięć osób musi razem jeździć.
ad.3. Tak.
Odpowiedz
Potrzebuje potwierdzenia ważności biletu 24h dla 5 osób. Pytam dlatego bo segreguję swoje ściągi na tegoroczny wyjazd i znalazłem 2 sprzeczne informacje, że bilet 24 h tak naprawdę jest ważny od północy do północy lub od wyznaczonej godziny przez 24 h od niej.

Chodzi mi o to że chce kupić taki 24h dla grupy 5 osób i zakupię go np. 30.07 o godz. 14 i wg. mnie jest on ważny do godz 14 w dniu następnym czyli 31.07.2014? Dobrze myślę? Pilne jutro jadę Uśmiech
Odpowiedz
(28-07-2014, 14:05)Bodek05 napisał(a): Potrzebuje potwierdzenia ważności biletu 24h dla 5 osób. Pytam dlatego bo segreguję swoje ściągi na tegoroczny wyjazd i znalazłem 2 sprzeczne informacje, że bilet 24 h tak naprawdę jest ważny od północy do północy lub od wyznaczonej godziny przez 24 h od niej.

Chodzi mi o to że chce kupić taki 24h dla grupy 5 osób i zakupię go np. 30.07 o godz. 14 i wg. mnie jest on ważny do godz 14 w dniu następnym czyli 31.07.2014? Dobrze myślę? Pilne jutro jadę Uśmiech

Budapest 24 órás jegy. Érvényes a feltüntetett kezdő időponttól (hónap, nap, óra, perc) számított 24 órán át, korlátlan számú utazásra Budapest közigazgatási határán belül.
Budapeszt bilet 24-godzinny. Ważny przez 24 godziny od daty wskazanej (miesiąc, dzień, godzina, minuta) do nieograniczonej liczby przejazdów w granicach administracyjnych Budapesztu.
Odpowiedz
Właśnie wróciłam. Poruszaliśmy się autem (wieczorami i nocą) oraz metrem. Ważna informacja, metro M3 w weekend kursowało jedynie do stacji Nagyvarad ter, dalej komunikacja zastępcza. Może komuś się przyda.
Korzystaliśmy z biletów jednorazowych w bloczku, cena 3000f za 10 sztuk.
Odpowiedz
Sztasek Dziękuję!

Czyli logicznie od momentu skasowania 24h Uśmiech
Budapeszt podejście 4 tym razem więcej niż na własnych nogach no i z noclegiem a nie 6-7h przy powrocie do domu z nad Balatonu.
Odpowiedz
Bilet grupowy 24 ha za 3300 HUF kupisz w kasie - bez problemów nie znając języków wytłumaczyłem to "ręcznie" pani siedzącej w okienku, nie umiałem tylko wytłumaczyć od kiedy chcę i wydrukowała mi godzinę zakupu ( tak jak chciałem), w kolejnym dniu nauczyłem się po węgiersku słowa "következő" tzn. "następny" i pokazując stary bilet pani wydrukowała mi od następnej minuty po zakończeniu wcześniejszego biletu.
Bez obaw, komunikacja BP jest wzorcowa. Mając bilet 24h możesz przemieszczać się dowoli i bardzo szybko na przeciwległe strony miasta. przez ostatnie trzy dni , najdłużej czekałem tylko na kolejkę HEV - może z 10 minut pozostałe środki transportu przyjeżdżały zaraz po dojściu do stacji/przystanku.
Powodzenia, ja niestety szykuję się do powrotu.Smutek
Odpowiedz
Właśnie wróciłam z pierwszego pobytu w BudapeszcieUśmiech - na pewno nie ostatniego!
Wiadomość, która może się komuś przyda: korzystaliśmy z mężem z transportu miejskiego ochoczo, mając bilety tygodniowe. Znakomity wynalazek! Mój mąż jest niepełnosprawny i zachwycająca była gotowość mieszkańców Budapesztu, aby ustępować mu miejsca natychmiast, gdy wsiadaliśmy do autobusu czy tramwaju. A jesli było wolne miejsce, którego nie zauważyliśmy, to zaraz stukano nas w ramię i wołano, palcem pokazując, gdzie usiąść. Ogromna życzliwość!
Po raz pierwszy w życiu widziałam też, jak kierowca autobusu na widok innego niepełnosprawnego, na wózku inwalidzkim, wysiadł i grzecznie wysunął rampę, żeby można wjechać wozkiem do środka. Podobno polskie autobusy też mają takie rampy, ale nigdy nie widziałam ich w użyciu....
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 453 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,221 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 503 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości