Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
(16-05-2013, 22:27)lengyel artur napisał(a): hehe, punkt za odpowiedź... ciekawe dlaczego do tej pory nie znałem słowa "szűz" ? Język

Poznałbyś w okolicznościach jak mój kolega: kupił zgrzewkę piwa z dopiskiem "szűz" a potem mu powiedzieli że to piwo alkoholowe (szűz=dziewica) Uśmiech
Odpowiedz
Przygodę z Węgrami zacząłem w 1998r.Pojechaliśmy z kumplami na wakacje,byliśmy w różnych krajach[Czechy,Austria,Słowacja,Niemcy,Włochy Szwajcaria],ale właśnie Węgry najbardziej mi się spodobały i teraz od czasu do czasu jeżdżę tam.Lubię Budapeszt,okolice Balatonu,nie przeszkadzają mi Austrijacy.Po kąpieli w termach czuję sie jak nowo narodzony no i do tego winko,czego chcieć więcej.
Odpowiedz
Cytat:Poznałbyś w okolicznościach jak mój kolega: kupił zgrzewkę piwa z dopiskiem "szűz" a potem mu powiedzieli że to piwo alkoholowe (szűz=dziewica) Uśmiech

hmm, to alkoholowe czy bezalkoholowe? Szeroki uśmiech
Odpowiedz
spoko, ja też nic nie mam przeciwko Austriakom ale jako że staram się będąc na Węgrzech używać węgierskiego trochę mi ten wszędobylski niemiecki w Heviz przeszkadzał. Zwykle było tak, że odzywałem się po węgiersku a z uwagi na mój akcent i pewnie błędy odpowiedź była już po niemiecku, ponieważ znam niemiecki lepiej niż węgierski więc rozumiałem odpowiedź ale nadal twardo starałem się mówić po węgiersku, niestety w momencie gdy głowa przestawiła się na odbiór po niemiecku, mój węgierski robił się okropny, bez składu, ładu i sensu. Na co recepcjonista / kelner / sprzedawca tym bardziej przechodził na niemiecki, co mnie jeszcze bardziej deprymowało, węgierski całkiem się blokował i w końcu rozmawialiśmy po niemiecku... ale poza tym Heviz wszystkim polecam Uśmiech
Odpowiedz
Było trzeba przejść na polski, albo by załapali, albo niech wywalają gały! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! Oczko
Odpowiedz
Oczywiście bezalkoholowe Uśmiech
Odpowiedz
(16-05-2013, 21:08)piotr napisał(a): Witaj Andrzeju. Widzę, że podobnie jak ja myślisz o spokojnej przystani na emeryturkę. Uśmiech Ja także rozglądam się za domkiem w tamtej okolicy jak będziesz miał jakiś namiar to daj znać. Byłem na początku maja w Balatonogyork było super fajne miejsce wypadowe. pozdrawiam

Ciekawe oferty są na INGATLAN.COM.
Odpowiedz
Wszystkich nowych forumowiczów witam i zarazem proszę o trzymanie się tematu wątków. Temat ten powstał, by nowi użytkownicy mogli przedstawić się w kilku słowach. Nie jest to miejsce do rozmów na temat nieruchomości na Węgrzech. Proszę o kontynuowanie dyskusji w innych, wyznaczonych do tego tematach.

Z góry dzięki i pozdrawiam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam wszystkich. Niezmiernie się cieszę, że znalazłam tą stronę. Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na pomoc i cenne rady dotyczące wyprawy na Węgry, konkretnie Balaton. Serdecznie pozdrawiam wszystkich z pięknego Zamościa. Uśmiech
Odpowiedz
I my witamy! Z całą pewnością możesz liczyć na naszą pomoc. Zapraszamy do dyskusji Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 145,023 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 617 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 467 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości