Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
kubarze napisał(a):buczoki
... a tak bardziej po polskiemu Zdziwiony
Odpowiedz
W Rzeszowie tak mowia o mieszkancach Tarnowa ale nie wiem czemu
Odpowiedz
Jasne - a jakoś tak bardziej po ślunsku zabrzmiało... rozumiem, że mając Tierieszkową na największym pomniku można mieć kompleksy przed miastem lokowanym w 1330 roku ale żeby aż takie?? Język Język

Oczywiście żartuję PiwoSzeroki uśmiech
Odpowiedz
No to Ci też dokuczę, bo kolega z Łańcuta wziął sobie w 1991 r. żonę z Tarnowa, i ona trochę wybrzydzała, że z województwa przenosi się do siedziby gminy. Wybrzydzała aż do 2000, bo wtedy w obu miastach ustanowili powiaty. Oczko Oczko Oczko

Aha, jeszcze z tamtych czasów - na likwidację województwa tarnowski wojewoda urządził za resztę budżetu wielką imprezę na wolnym powietrzu, TVP relacjonuje i przy okazji pytają ludzi w Polsce, z czym im się kojarzy Tarnów, no i takie głosy:
- piękny rynek, muzeum Cyganów czy tam Romów...
- Azoty...
- żużel...
- Tarnów? Wiem, byłem w Tarnowskich Górach, na nartach jeździłem! ;Oczko Oczko Oczko
Odpowiedz
Cytat:- Tarnów? Wiem, byłem w Tarnowskich Górach, na nartach jeździłem! ;

To nie do końca żart, bo dosłownie kilka kilometrów od Tarnowskich Gór jest stok narciarski - w Suchej Górze - dzielnicy Bytomia.
Odpowiedz
Ha
Byłem dwukrotnie na Węgrzech i podobało mi się tam Uśmiech
Na pewno nie byłem tam jeszcze po raz ostatni Oczko, więc będę tu szukał informacji i inspiracji.
Również chętnie podzielę się własnymi wrażeniami i informacjami.
Pzdr
Odpowiedz
Witaj Woreczko,

miło, że dołączyłeś!
Informuj się, inspiruj, a już szczególnie dziel się Uśmiech
Odpowiedz
Cześć, Jan!

Czuj się jak u siebie. Zapraszamy do dyskusji!

Pozdrawiam! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witajcie!

Mam na imię Sol, jestem studentką stosunków międzynarodowych i ciężko zapadłam na Węgry. Uśmiech

Śledzę Wasze forum już od dawna, ale jakoś dotąd nie miałam śmiałości do Was dołączyć. Uczę się węgierskiego już ładnych parę lat (bez szaleństw, ale o pogodzie mogę porozmawiać Uśmiech i marzę by kiedyś (po studiach) przenieść się do naszych Bratanków już na stałe.
Uwielbiam węgierskie wino, które namiętnie propaguję wśród swoich znajomych, zwłaszcza z rejonu Villány, túró rudi oraz oczywiście lángose, których obecnie nie mogę jadać. Smutek (może i dobrze... Uśmiech
Również swą pracę licencjacką poświęcam tematyce węgierskiej, co już nikogo nie dziwi.

Kończąc ten przydługawy i lekko nudny wpis biograficzny, chciałam Wam życzyć wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku! BUÉK!
Odpowiedz
Cytat:Mam na imię Sol
Czy to od świętego Sol... enizanta!!?? Nie gniewaj się ale myślałem, ze słyszałem już wszystkie imiona. Ale piękne - jak sobie mgliście przypominam z lekcji łaciny i astronomii /tak, tak... kiedyś tego uczono!/ to słońce... USC albo pan ksiądz nie mieli pretensji??
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,991 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 617 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 466 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości