Konieczność posiadania dowodu osobistego
#9
(26-07-2019, 23:15)Valka napisał(a): ......Może wybranym osobom z tego forum udało się uniknąć kontroli bez ważnych dokumentów (własnych lub członka rodziny) przy sobie. Może nawet dzięki temu czują się wyjątkowo, bo oszukali system, .......

Nie da się uniknąć kontroli granicznej, i wjechać bez ważnych dokumentów, jeżeli tego nie zrobi "pogranicznik". Szeroki uśmiech
W moim wypadku przy powrocie z Rumuni na Węgry wyglądało to tak że po przyjeździe na granicę chciałem się ustawić do długiej kolejki, sądząc że tylko jeden punkt kontroli jest czynny. Ponieważ zauważyłem z oddali że jednak jest "zielone światełko i nad punktem "EU", podjechałem tam chcąc się zatrzymać do kontroli. Pogranicznik tylko machnął rękami żebym "zjeżdżał" i nie "zawracał mu głowy". Szeroki uśmiech   Kolejka dotyczyła Rumunów wjeżdżających do Węgier. Drugi przypadek, równie ciekawy, to przejście graniczne nad Adriatykiem, między Chorwacją a BiH. Wziąłem nawet "autostopowicza" z BiH po drodze. Przy próbie podania paszportów "pogranicznikowi", padło tylko pytanie skąd jestem. Po odpowiedzi że z Polski, też było tylko machnięcie ręki by "spływać" z granicy. Szeroki uśmiech  Jak widać w żadnym przypadku nie było możliwości "oszukania systemu", i jazda bez "dokumentów", jest tylko dobra, lub zła wola "pograniczników. Przykład; powrót z Czarnogóry do BiH. Podjazd na punkt, graniczny, sprawdzenie dokumentów, odjazd. Za mną podjeżdża córka samochodem, (zięć po plażowaniu czysty "Turek" Szeroki uśmiech ). Trzepali mu cały samochód przez 15-20min. Tak więc to czy się jest sprawdzany na granicy, w dużej mierze zależy od "sympatii" lub "antypatii" "pogranicznika" Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Konieczność posiadania dowodu osobistego - przez tkoko - 27-07-2019, 6:46

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak dowodu tożsamości dzieci hagis79 22 10,427 22-07-2017, 21:29
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości