3 kwietnia 2022 Węgrzy pójdą do urn wyborczych
#41
Zatem prorosyjskość czy zależność? Bo jak dla mnie to nie jest to samo. A wracając do meritum, minie jeszcze trochę czasu i wtedy zobaczymy kto ma rację, racjonalne Węgry czy romantyczna Polska. Wojna spowszednieje, zawsze tak jest (pamiętacie oczywiście, że w tej chwili toczą się wojny np w Syrii, Libii, Etiopii i dziesiątkach innych miejsc, oczywiście cały świat się wzrusza i pomoga) i nastanie szara rzeczywistość. Inflacja już dzisiaj przekracza 11%, ceny żywności i usług szaleją, ceny paliw rosną. Do tego dojdą koszty utrzymania 1-2 mln Ukraińców, bo jakoś specjalnie przekonany nie jestem co do możliwości wchłonięcia przez naszą gospodarkę 0,5 - 1 mln kobiet. Ktoś za to będzie musiał zapłacić. Dzisiaj jak zapytam kto, to zaraz mnie tu ktoś nazwie ruska onucą, przeżyję, jednak problem będzie i to duży. Romantyzmem dzieci nie nakarmię, wolę płacić za benzynę 6zł. za litr, bo na 20 zł. mnie nie stać w przeciwieństwie do naszych rządzących. I na dodatek słucham i nie wierzę: wg rządu bezpłatna opieka medyczna, żywność, mieszkania, edukacja,socjał nie obciążąją budżetu - to tylko rosyjska dezinformacja - nie zmyślam, to oficjalny komunikat RCB. Propaganda leje się szerokim strumienie, przypomnę jednak Einstaina - "Nie wszystko jest takie, jakim się nam wydaje".
Dlatego rozumiem Węgrów i chciałbym, żeby nasz rząd też zaczął myśleć, do odruchów serca i empatii mają prawo czy obowiązek, jak kto woli, ludzie, a rząd jest od troski o bezpieczeństwo obywateli. I zakończę myślą jednego z premierów Wielkiej Brytanii: Anglia nie ma wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: 3 kwietnia 2022 Węgrzy pójdą do urn wyborczych - przez blackberry - 20-04-2022, 13:39

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 218 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 491 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Wegrzy się zbroją Waldek 1 421 24-11-2022, 6:37
Ostatni post: polijerry
  Wybory 2022 a "karta Węgra" ember 10 1,509 12-04-2022, 15:15
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy stawiają na turanizm (?) ember 0 1,857 09-09-2018, 21:41
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości