Jak myślicie Węgry to jakie są Wasze pierwsze skojarzenia?
#31
Może podejdę do tematu z innej perspektywy...Poza wieloma plusami zaskoczyła mnie kwestia ignorancji językowej Węgrów. Jak to możliwe, że kraj będący w UE, mający świadomość, że turystyka jest dla nich jednym z głównych źródeł dochodów w taki, a nie inny sposób podchodzi do tych spraw?

Pisze z perspektywy osoby, która była tam pierwszy raz (region Kisvarda, Sarospatak, Nyiregyhaza). Na tych wakacjach kolega był z kolei w Hajduszoboszlo, ale z jego opowiadań wygląda to podobnie. Nie oczekuje, że starsze pokolenie będzie umiało świetnie angielski, bo sam bardzo dobrze go nie znam, ale kilka zdań związanych z noclegiem mogliby się nauczyć...To przecież leży w ich interesie.
Dostrzegam tu pewną niekonsekwencje...dostawałem od nich ulotki z noclegiem, chcieli, aby przekazać je znajomym, ale jedyne co umieli wypowiedzieć, to "kolegi Polak".

Jeśli chodzi o młodsze pokolenie 10-25 latków, to tutaj jestem również negatywnie zaskoczony. Z czego wynika fakt, że oni nawet do 10 nie potrafią liczyć po angielsku? Na basenach podają kartki i proszą, aby napisać im cyfry na kartce. Wniosek nasuwa się oczywisty...oni nie mają nauki angielskiego na poziomie powszechnym? Jakich innych języków poza swoim uczą się tam obecnie dzieciaki w szkołach?

Właśnie rozmawiam z kolegą z pracy, który kilka razy urlopował się w okolicach Balatonu i uświadamia mnie, że sytuacja również tam jest taka, jak ją opisuje. Może jest pewna mała różnica na plus, tzn. im dalej na południe, ale nie mówmy o skrajnościach, tylko o pewnej tendencji, która jest subtelnie mówiąc..."przerażająca".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak myślicie Węgry to jakie są Wasze pierwsze skojarzenia? - przez cointreau - 23-08-2013, 13:09

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głowy jeszcze polecą, na trójstyku Węgry-Ukraina-Rumunia Waldek 0 161 21-02-2024, 20:44
Ostatni post: Waldek
  Węgry jedynym państwem członkowskim UE bez kobiety ministry. Waldek 0 167 02-08-2023, 0:11
Ostatni post: Waldek
  Węgry najbardziej skorumpowanym krajem UE. Waldek 7 625 01-02-2023, 13:17
Ostatni post: Slavekk
  Węgry - baza linków fvg 24 66,530 27-11-2021, 10:44
Ostatni post: Aattaa
  Grająca droga nr 67 - Węgry OldMan 2 1,747 04-10-2021, 14:56
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości