skuteczna metoda nauki języka węgierskiego
#14
(26-06-2013, 16:30)pablosmaximos napisał(a): Hej, mam pytanko w związku z tym czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki tego niełatwego, a wręcz szalenie trudnego języka, jakim jest węgierski. Mimo to potrzebuję czegoś, co w stosunkowo krótkim czasie pozwoli mi przyswoić sobie niezbędne podstawy. Nie mam niestety na to zbyt dużo czasu. Znacie jakieś pewne i sprawdzone metody ?

Tak sobie tam wszyscy piszemy o tym jaki to trudny język, a na Twoje pytanie nie odpowiadamy Uśmiech

Przy nauce węgierskiego wałkowałam i szukałam wielu sposobów nauki. Mogę Ci polecić parę rzeczy, które przynajmniej mi usprawniły trochę naukę.

Węgierski rzeczywiście łatwy nie jest ale podczas nauki przede wszystkim liczy się nastawienie, czyli skoro Węgrzy są istotami ludzkimi i są w stanie zrozumieć siebie nawzajem posługując się tym językiem to jakoś musi dać radę nauczyć się Uśmiech

Druga sprawa to drążenie tematu. Jeśli coś jest niejasnego w danej regule, zdaniu lub słowie szukać rozwiązania do upadłego. Dzięki temu przechodząc z konieczności przez inne reguły itp nauczysz się jeszcze więcej. I przede wszystkim traktować to jak rozwiązywanie zagadki lub krzyżówki, czyli coś przyjemnego.

Z praktycznych rzeczy polecam słuchanie węgierskiej muzyki i wplatać w to audiokurs. Czyli wrzucam sobie do pamięci komórki mp3 różnych zespołów, które lubię, audiokurs i włączam odtwarzanie losowe. Zawsze mam otwartą stronę ze słownikiem, więc jak natknę się na nowe słowo od razu sprawdzam. Tak robię podczas nauki innego języka niż węgierski i rezultaty są naprawdę dobre. To rozwiązanie dobre dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na naukę. Ja tak robię w czasie pracy. Mimo, że generalnie skupiam się na pracy to i tak w jakiś magiczny sposób te kursy w głowie zostają Uśmiech

Dobrym sposobem jest nawiązanie kontaktu, w tym przypadku, z jakąś Węgierką lub Węgrem i używanie tego języka nawet jeśli jeszcze nie zacząłeś nauki lub Twój węgierski jest jeszcze na poziomie początkującego. Napisanie wiadomości po węgiersku może być na początku trudne i zająć dużo czasu ale każdy kolejny będzie już łatwiejszy, a to zmusi Cię do tego żeby przejść przez różne zasady gramatyczne i znaleźć nowe słowa. I nie jest to tak bolesne, ponieważ napisanie maila jest celem, więc człowiek na tym się koncentruje, a cała droga do tego idzie łatwiej Uśmiech

Ostatnio też dużo pomaga mi tłumaczenie tekstów z polskiego na węgierski (tak też uczę się angielskiego). Bierzemy jakikolwiek tekścik i staramy się przetłumaczyć go jak najdokładniej na inny język. Wymaga to o wiele więcej pracy niż tłumaczenie z obcego języka na polski ale za to można się o wiele więcej nauczyć. Taki przetłumaczony tekścik wysyłamy najlepiej native speakerowi do sprawdzenia.

Jeśli nie znasz nikogo z Węgier możesz zajrzeć na stronkę, do której link wkleję niżej. Założenie tej strony to nawiązywanie kontaktów w celu nauki języków i ogólnie nauki języków. To jest dość pożyteczna sprawa, ponieważ tam możesz znaleźć kogo z Węgier, kto pomoże Ci z powyższymi tłumaczeniami, a żeby nie być dłużnym możesz komuś pomóc uczyć się polskiego Uśmiech

Ta stronka to livemocha.com

Jak mi się jeszcze jakiś sposób przypomni to napiszę Uśmiech

miłej nauki Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: skuteczna metoda nauki języka węgierskiego - przez xxx - 06-07-2013, 15:32

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kursy języka węgierskiego w Polsce fvg 38 35,415 06-12-2023, 14:20
Ostatni post: Waldek
  Nauka węgierskiego online poimandres 1 3,989 12-10-2023, 14:24
Ostatni post: au-iv-385223
  kursy do nauki czelak 2 4,666 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  Slowa zapozyczone z wegierskiego Ribizli 66 88,985 09-04-2020, 0:39
Ostatni post: NiewinnePodroze
  Poszukiwany kurs języka tomek9 0 1,437 06-10-2019, 19:32
Ostatni post: tomek9



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości