tłumaczenie ustne Budapeszt
#11
(14-06-2016, 18:07)Melancthe napisał(a): @Waldek przepisy znam. I nie mam zamiaru się z panem kłócić po co i dlaczego chcę mieć przy sobie tłumacza przysięgłego.(...)

Powodzenia!
Wyłączam się z tej mało merytorycznej dyskusji

Za klasykiem "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! ... "
Odpowiedz
#12
Zgadzam się z kolegami. Na Węgrzech nie istnieje instytucja tłumacza przysięgłego w polskim rozumieniu. Musi Pani udać się do OFFI- krajowego biura tłumaczeń przysięgłych (niezależnie od rodzaju tlumaczenia: pisemne czy ustne), ponieważ tylko pracujący tam tłumacze tłumaczą "państwowo z pieczątką". Ja tłumaczyłam tam swoje polskie świadectwo maturalne- nie jest tanio, ale jest pieczęć.
Odpowiedz
#13
OFFI tłumaczy mi to czego potrzebuje tj m.in. kartę adresową z języka niemieckiego czy świadectwa. Potrzebuje tłumacza ustnego do załatwienia kilku spraw prywatnie gdzie pytając w urzędzie dostałam odp. że mogę przyjść z kim chce byle by ta osoba mogła mi wszystko przetłumaczyć. Kontaktowałam się też z ambasadą w tej sprawie. Naprawdę nie muszą mi Państwo wmawiać, że go nie potrzebuje ew że nie mam pojęcia o czym mówię. Wolę jedną osobę której dodatkowo mogę zlecić kilka innych rzeczy.

Nie twierdzę że nie mają Państwo wiedzy na temat prawa, czy tego jak wszystko tam działa ale ja naprawdę wiem co robię i wiem kogo potrzebuje.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zlecę tłumaczenie joanna.mroz 1 2,711 07-01-2020, 1:01
Ostatni post: czelak
  Oferty pracy Budapeszt lustHRservice 0 1,168 10-10-2019, 13:35
Ostatni post: lustHRservice
  praca Budapeszt joanna.mroz 0 1,281 02-10-2019, 12:39
Ostatni post: joanna.mroz
  Tłumacz Budapeszt joanna1 0 1,420 29-11-2018, 11:44
Ostatni post: joanna1
  praca Budapeszt joanna1 0 1,251 29-11-2018, 11:25
Ostatni post: joanna1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości