Problem z wymianą 10,000 forintów
#1
Witam,
W zeszłym tygodniu wróciłem z Węgier i zostało mi 10000 forintów. 
Problem w tym, że w żadnym kantorze nie chcą mi ich wymienić na złotówki, a w najbliższym czasie nie wybieram się do Węgier.
Czy jest jakiś sposób na wymianę ich na PLN lub na cokolwiek innego? 
Z góry dziękuję za odpowiedzi Uśmiech 

[Obrazek: 10000%20forint%C3%B3w.JPG]
Odpowiedz
#2
Nie panikuj, nic nie stracone. Faktem jest to, że ten banknot będzie w obiegu tylko do 31 grudnia 2019 roku.Od 1 stycznia 2020 roku tylko "nowy" banknot będzie w obiegu. Stare 10000 forint wymienisz w banku lub na poczcie na nowe do końca 2022 roku.
Odpowiedz
#3
Trzeba było sobie kupić winka i salami i było by po  sprawie  Oczko
Odpowiedz
#4
maciekd27 - może w twojej okolicy będą jakieś imprezy (sierpień, wrzesień, pażdziernik), na których wystąpią węgierskie zespoły, więc będzie szansa o prośbę wymiany tego 10000-forintowego banknotu na nowy lub drobniejsze.
Patrz temat > Wydarzenia, imprezy z polskiej strony  - często podawane są miejsca takich wydarzeń kulturalnych w Polsce,
w których biorą udział zespoły z Węgier.
Odpowiedz
#5
Żartem to ja kiedyś radziłem, żeby niewydane pieniądze wrzucać do fontanny. Oczko Nie byłoby kłopotu. Oczko
Odpowiedz
#6
Sztasek - ale mam rozumieć, że te stare forinty wymienię w banku lub na poczcie na Węgrzech?  W Polsce chyba mało który bank wymienia forinty.
Niestety w mojej okolicy nie ma takiego wydarzenia, ale będę tego pilnował, może akurat coś się trafi Uśmiech 

wojti76 - za te pieniądze można by kupić tam około 20 win, a nie miałem już prawie miejsca w aucie Szeroki uśmiech  Paliwa też miałem full i przywiozłem banknot do domu Język 

eplus - fontanna odpada, bo nie wierzę w przesądy Uśmiech ale mogłem puścić kupon w Hatoslotto itp. Uśmiech
Odpowiedz
#7
(16-08-2019, 10:02)maciekd27 napisał(a): Sztasek - ale mam rozumieć, że te stare forinty wymienię w banku lub na poczcie na Węgrzech?  W Polsce chyba mało który bank wymienia forinty.

Banknot stary na nowy wymienisz tylko na Węgrzech.
Niejeden polski bank wymienia forinty. Jeśli musisz się pozbyć tych forintów, to odwiedź w poniedziałek najbliższy bank i zapytaj o wymianę na złotówki. Jeśli nie wymieniają, zapytaj gdzie jest najbliższy bank który wymienia forinty.
Do końca tego roku ten węgierski nominał jest prawnie akceptowanym środkiem płatniczym w obiegu.
Odpowiedz
#8
Dzięki za pomoc, foritny udało się wymienić w banku Pekao (ten z żubrem)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.] gryfus 673 471,590 21-06-2023, 11:51
Ostatni post: Waldek
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,455 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości