Co przywozicie z Węgier?
Wino, wino i jeszcze raz wino Uśmiech Poza tym zawsze salami i pastę paprykową w wersji ostrej i łagodnej.
Odpowiedz
No właśnie...nakupiłem tej pasty paprykowej i teraz nie wiem co z nią zrobić. Macie jakieś patenty? Jak jej używacie? Kupiłem nawet książkę Tadeusza Olszańskiego "Nobel dla papryki" ale nie widzę tej pasty w przepisach Zmieszany
Odpowiedz
A którą? Edes Anna, Eros Pista czy zwykły Ajwar? Bo ja Ajwarem chleb smaruję, mogę jeść łyżeczką ze słoika Uśmiech a Edes Anna świetnie nadaje się oczywiście do gulaszu i leczo, zdarzyło mi się nawet robić z niej marynatę do kurczaka na grilla.
Eros Pista z kolei nie jestem w stanie przełknąć, mój znajomy natomiast wcina na chlebie - chyba kwestia indywidualnej wrażliwości
Odpowiedz
Poza domem teraz jestem więc nie podam dokładnej nazwy (chyba, że jutro) ale na pewno nie chodzi o ajwar. Te w tubkach jak pasta do zębów. Mam ze trzy rodzaje - jedną otworzyłem ale wykręca gębę więc stwierdziłem, że to raczej przyprawa do innych dań.
Odpowiedz
Chyba wiem o które Ci chodzi, mąż kupił ostatnio i okazała się dla nas zdecydowanie za ostra. Taka tubka z rysunkiem kociołka? hungaricum.pl/Univer-k39-0--.html Tam też są podpowiedzi, do czego można ją wykorzystać.
Odpowiedz
No więc to co podajesz też mam - Eredeti Gulyaskrem Csipos firmy Univer ale oprócz tego też Kalocsai Gulyaskrem Edes firmy Chili-Trade oraz Eros Paprika krem i Csemege Paprika krem firmy Kolacsai. A zatem cztery różne Uśmiech Podajcie jakiś przepis proszę, jak i w jakiej ilości je stosować Uśmiech
Odpowiedz
(27-08-2013, 15:41)Loczek790 napisał(a): No więc to co podajesz też mam - Eredeti Gulyaskrem Csipos firmy Univer ale oprócz tego też Kalocsai Gulyaskrem Edes firmy Chili-Trade oraz Eros Paprika krem i Csemege Paprika krem firmy Kolacsai. A zatem cztery różne Uśmiech Podajcie jakiś przepis proszę, jak i w jakiej ilości je stosować Uśmiech
Te pasty to tylko dodatek smakowy do potraw... nie licz na to że tylko one załatwią sprawę przygotowania konkretnego dania... Dodgy ilość według włwsnego uznania z rozsądkiem
Odpowiedz
Dodałabym jeszcze tylko, że ilość wedle indywidualnej wytrzymałości na pikantne Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Ja kupiłam na szybko na lotnisku dżem, pięknie zapakowany (tak jakby był własnej roboty). Pomimo ceny żałuję, że nie kupiłam chociażby jeszcze jednego słoiczka bo jest cudowny.
Odpowiedz
Z węgierskich wakacji wiozłem Túrórudi, ...... nie dojechały do Polski
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,159 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,546 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,633 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,598 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,542 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości