Co przywozicie z Węgier?
Nazywa się to "kaposzta" z jakimiś dodatkami, ja kupowałem w zielonej albo białej papryce i pakowane w zgrzewki foliowe w zalewie, jak u nas ogórki kiszone.
Odpowiedz
(02-11-2014, 14:16)eplus napisał(a): Nazywa się to "kaposzta" z jakimiś dodatkami, ja kupowałem w zielonej albo białej papryce i pakowane w zgrzewki foliowe w zalewie, jak u nas ogórki kiszone.

káposzta = kapusta

To na fotce to > paryka nadziewana kapustą = káposztával töltött paprika
Sprzedeż niekoniecznie w zgrzewkach, na bazarze sprzedają w 1-2 litrowych przezroczystych wiaderkach. Kupowałem też na sztuki... z beczki.
Odpowiedz
Taką papryke nadziewaną kapustą możba kupic tez u nas w kraju w widziałem ją w markecie Intermarche ja osobiście wolę tą papryke jabłkową bez kapusty także dostępna w Intermarche Uśmiech
Odpowiedz
Od pewnego czasu również staram się wyrobić sobie zdanie na temat węgierskich marynat i kiszonek. Chyba jeszcze trochę czasu upłynie zanim "ogarnę" temat. Dość dużo tego, podobnie jak z winami. Ale staram się - na każdym wyjeździe staram się zdobyć coś innego. Pozwolę sobie połaskotać Wasze kubki smakowe zdjęciami zakupów z ostatnich pozasezonowych wojaży.
[Obrazek: 34oo8df.jpg]
[Obrazek: 28bz2j7.jpg]
Odpowiedz
Oprócz win wszelakich Oczko to jeszcze paprykę w proszku, w tubce i w słoiczku. ze słodyczy turi rudi.z kiszonek: arbuzy.
Odpowiedz
Albowiem papryka ma cztery stany skupienia: naturalna, konserwowana, przecier i proszek. Oczko
Odpowiedz
(10-11-2014, 22:34)eplus napisał(a): Albowiem papryka ma cztery stany skupienia: naturalna, konserwowana, przecier i proszek. Oczko

I jeszcze zupa paprykowa Uśmiech
Odpowiedz
(02-11-2014, 20:46)wojti76 napisał(a): Taką papryke nadziewaną kapustą możba kupic tez u nas w kraju w widziałem ją w markecie Intermarche ja osobiście wolę tą papryke jabłkową bez kapusty także dostępna w Intermarche Uśmiech
W Warszawie można kupić tylko w Carrefour paprykę firmy Rolnik, produkowana na Węgrzech: pomidorowa nadziewana kapustą oraz jabłkowa (słoik tej drugiej kosztuje ok. 4 zł więc jak za darmo), wcześniej była też w Tesco
Odpowiedz
Wino Tokajskie, i pyszny chleb kukurydzianyUśmiech
Odpowiedz
kaposztaval toltott paprika - sugestia serwowania: Język

[Obrazek: dd8f30c1e3eb8f15.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,166 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,554 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,636 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,607 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,542 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości