Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
(12-07-2015, 10:05)GOLDEN napisał(a): Alternatywa dla kupowania na stacjach benzynowych winiet.Uśmiech
http://www.tolltickets.com/default.aspx?...l-PL&mnu=c

Sprawdziłeś sytuację przed swoim postem?
Jest tam taki komunikat: "Od dn. 01.11.2014 węgierska e-winieta może być kupowana tylko bezpośrednio na platformie internetowej węgierskiego operatora opłat drogowych"
Smutek
Odpowiedz
(12-07-2015, 11:23)Waldek napisał(a):
(12-07-2015, 10:05)GOLDEN napisał(a): Alternatywa dla kupowania na stacjach benzynowych winiet.Uśmiech
http://www.tolltickets.com/default.aspx?...l-PL&mnu=c

Sprawdziłeś sytuację przed swoim postem?
Jest tam taki komunikat: "Od dn. 01.11.2014 węgierska e-winieta może być kupowana tylko bezpośrednio na platformie internetowej węgierskiego operatora opłat drogowych"
Smutek

Fakt,ale czyż niektórzy nie jadą przez Słowację albo Czechy do naszych bratanków ???
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(12-07-2015, 11:45)GOLDEN napisał(a): (...)Fakt,ale czyż niektórzy nie jadą przez Słowację albo Czechy do naszych bratanków ??? Pozdrawiam.


Fakt w tej kwestii masz racje. Patrząc na dodatkowe koszty i terminy to jest to kiepska alternatywa. Wśród pytań najczęściej zadawanych pojawia się pytanie o cięcie kosztów. To rozwiązanie tego nie "tnie" kosztów.

[Obrazek: 15cf4lv.jpg]
Odpowiedz
Winietowe 'cięcie' kosztów na Flaga węgierska jest możliwe chyba tylko przy niekupieniu winiety i jazdę bezpłatnymi krajówkami Uśmiech
Odpowiedz
Winietowe 'cięcie' kosztów na Flaga węgierska jest możliwe chyba tylko przy niekupieniu winiety i jeździe bezpłatnymi krajówkami Uśmiech
Odpowiedz
(12-07-2015, 13:26)Simon napisał(a): Winietowe 'cięcie' kosztów na Flaga węgierska jest możliwe chyba tylko przy niekupieniu winiety i jazdę bezpłatnymi krajówkami Uśmiech

Nie myślałem o Węgrzech a raczej o Czechach i Słowacji.
Patrząc na ceny 10 dniowej (nazywanej tygodniową) winiety na autostrady węgierskie i np koszt przejazdu A4 na odcinku Katowice Kraków to ja chcę takie węgierskie warunki.
Odpowiedz
(12-07-2015, 13:45)Waldek napisał(a): (...)
Nie myślałem o Węgrzech a raczej o Czechach i Słowacji.
Patrząc na ceny 10 dniowej (nazywanej tygodniową) winiety na autostrady węgierskie i np koszt przejazdu A4 na odcinku Katowice Kraków to ja chcę takie węgierskie warunki.

To akurat odnosi się w zasadzie do każdego kraju (oprócz Rumunii, Mołdawii, Bułgarii) - nie chcesz płacić, jedź zwykłą drogą. Ideał to system rumuński: opłata przy wjeździe 20 RON za tydzień, na wszystkie drogi. Uśmiech

Natomiast co do polskich cen autostrad - A1 Toruń - Gdańsk 150 km to 30 PLN... Zły na szczęście mam daleko do tej trasy. Tak czy inaczej zwykłe drogi forever Uśmiech
Odpowiedz
Witam
pod koniec lipca wybieram się do Budapesztu. Chcę jechać przez Słowację.
Poradźcie gdzie najlepiej kupić winiety na Słowację i Węgry. Jeżeli chodzi o Węgry to wiem , że najlepiej kupić ewinietę przez interent, ale wolałbym kupić za gotówkę np. na jakieś stacji benzynowej. Po prostu mam złe doświadczenia związane z płatnościami kartami kredytowymi zagranicą i przez internet.
Odpowiedz
(15-07-2015, 9:39)Picek7 napisał(a): Witam
pod koniec lipca wybieram się do Budapesztu. Chcę jechać przez Słowację.
Poradźcie gdzie najlepiej kupić winiety na Słowację i Węgry. Jeżeli chodzi o Węgry to wiem , że najlepiej kupić ewinietę przez interent, ale wolałbym kupić za gotówkę np. na jakieś stacji benzynowej. Po prostu mam złe doświadczenia związane z płatnościami kartami kredytowymi zagranicą i przez internet.

Winietę SK można kupić na każdym głównym polsko - słowackim przejściu granicznym (np. Chyżne czy Barwinek). Co do e-matricy HU - nie wiem, nie używałem, ale wydaje mi się, że na stacjach benzynowych.
Odpowiedz
(15-07-2015, 9:39)Picek7 napisał(a): (...)Poradźcie gdzie najlepiej kupić winiety na Słowację i Węgry. Jeżeli chodzi o Węgry to wiem , że najlepiej kupić ewinietę przez interent, ale wolałbym kupić za gotówkę np. na jakieś stacji benzynowej. (...)

Napisz gdzie będziesz przekraczał granicę słowacko-węgierska i jaka trasą będziesz kontynuował jazdę do Budapesztu. Wówczas podam Ci konkretne adresy stacji benzynowych gdzie kupisz winietę węgierską.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,344,263 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,092 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,856 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,541 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,028 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 71 gości