Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Granicę Słowacko Węgierską ędę przekraczał w Komarno a dalej będę kierował się na Csem 13 a następnie na Tatabanya E60 potem M1 i M7 do Budapesztu.
Odpowiedz
Witam serdecznie wszytkich, od kilku dni czytam wszsytko co tylko można na temat mojego pierwszego wyjazdu na węgry z rodzinką, tylko coraz bardziej zaczynam wątpić w możliwość przejechania bezpłatnie (bez winiety) odcinka Komarno-Szekesfehervar-Zamardi.
Na poprzedniej stronie ktoś umieścił inf że jest już płatny odcinek obwodnicy Szekesfehervar ale na stronie z mapkami odcinków płatnych ten fragment nie jest oznaczony na czerwono, jest ktoś kto ma pewność co do prawidłowości poruszania się po tych odcinkach dróg, czytałem bardzo szczegółowo plan trasy przedstawiony przez kolegów ale nowe komunikaty temu jakby przeczą.
PS.2. czy obecnie winietę można kupić tylko i wyłącznie online czy też w dalszym ciągu jest możliwe kupno w budce przygranicznej lub stacji paliwowej ?
Będę bardzo wdzięczny za podwpowiedź, termin wyjazdu z Bochni to piątek 17.07.2015 więc już chciałbym zaplanować trasę w szeczegółach.
Odpowiedz
(15-07-2015, 19:49)mercmdm napisał(a): (...) coraz bardziej zaczynam wątpić w możliwość przejechania bezpłatnie (bez winiety) odcinka Komarno-Szekesfehervar-Zamardi.
Na poprzedniej stronie ktoś umieścił inf że jest już płatny odcinek obwodnicy Szekesfehervar ale na stronie z mapkami odcinków płatnych ten fragment nie jest oznaczony na czerwono, jest ktoś kto ma pewność co do prawidłowości poruszania się po tych odcinkach dróg, czytałem bardzo szczegółowo plan trasy przedstawiony przez kolegów ale nowe komunikaty temu jakby przeczą.
PS.2. czy obecnie winietę można kupić tylko i wyłącznie online czy też w dalszym ciągu jest możliwe kupno w budce przygranicznej lub stacji paliwowej ?

Aktualna mapka płatnych odcinków dróg na Węgrzech jest tutaj
Jeśli chcesz ominąć odcinki płatne to daje rady zobacz na taką trasę .

2. Winietę możesz kupić również na przejściach granicznych oraz na stacjach benzynowych.

Szerokiej drogi!
Odpowiedz
"Waldek" wiekie dzieki za inf. po inf że winiety tylko online troszkę się obawiałem, trasa którą zaproponowałeś dokładnie pokrywa się z zaplanowaną przezemnie trasą, tylko znalazłem gdzieś na stronie konsulatu odnośnik do mapy gdzie był zaznaczony odcinek płatny wokół Szekesfehervar przez który chcę własnie przejechać, bardzo się tego obawiałem.. już jutro wyruszam w dziewiczą podróż także mam spore obawy i stres się pojawia... 2 dzieciaków będzie dopingować (negatywnie) więc mam nadzieję że jakoś wszystko się poukłada.
Odpowiedz
Cześć wszystkim,

wybaczcie ale w gąszczu 22 stron nie chce mi się za bardzo szukać tej informacji ;-) , na granicy słowacko-węgierskiej można płacić za winietę tylko gotówką, czy również można kartą płatniczą ?
Odpowiedz
(15-07-2015, 19:49)mercmdm napisał(a): Witam serdecznie wszytkich, od kilku dni czytam wszsytko co tylko można na temat mojego pierwszego wyjazdu na węgry z rodzinką, tylko coraz bardziej zaczynam wątpić w możliwość przejechania bezpłatnie (bez winiety) odcinka Komarno-Szekesfehervar-Zamardi.
Nie wiem na ile jedziesz, lecz wg mnie opłaca się zapłacić te ok. 40 zł za 10 dni aby nie tłuc się lokalnymi drogami, które niestety za rządów Orbana zaczynają przypominać nasze z przed 20 lat t.j. połatane, dziurawe i z koleinami. Brak kasy na remonty skutkuje postawieniem znaku, że 15 km kolein, ograniczenie do 40 i finito. W czerwcu bykiśmy w okolicach Egeru, trochę jeżdziliśmy drogami lokalnymi i dziękuję bardzo. W ubiegłym roku jechałem od granicy w Rajka do Balatonlelle drogą lokalną i nigdy więcej. Strata ok. 1,5-2 godz. w stosunku do jazdy autostradą więć nie warto skąpić tym bardziej, że opłaty nie są drogie w stosunku do opłat w PL. gdzie za odcinek ok. 100 km na A2 zapłacisż tyle ile na Węgrzech za 10 dni.
Odpowiedz
(17-07-2015, 9:38)Dante napisał(a): Cześć wszystkim,

wybaczcie ale w gąszczu 22 stron nie chce mi się za bardzo szukać tej informacji ;-) , na granicy słowacko-węgierskiej można płacić za winietę tylko gotówką, czy również można kartą płatniczą ?
Zależy od granicy ale z tego co pamiętam gotówka.
Musisz pamiętać, że w tym roku bodajże zmieniły się przepisy i już jak wjedziesz na autostradę musisz mieć opłaconą winietę. Wcześniej miałeś czas do północy.
Odpowiedz
mam wrażenie że te węgry są trochę bardziej skomplikowane niż polska. Czy się mylę ?;p[/align]
Odpowiedz
(27-07-2015, 14:09)szocik napisał(a): mam wrażenie że te węgry są trochę bardziej skomplikowane niż polska. Czy się mylę ?

mylisz się
Odpowiedz
(17-07-2015, 9:38)Dante napisał(a): ...na granicy słowacko-węgierskiej można płacić za winietę tylko gotówką, czy również można kartą płatniczą ?

a dlaczego na słowacko-węgierskiej granicy ? ...
Na węgierskich stacjach benzynowych kupisz węgierską winietkę i zapłcisz kartą
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,121 1,351,376 11 godzin(y) temu
Ostatni post: Slavekk
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,332 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,198 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,668 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,074 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości