Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Ja jadąc na sylwestra przez ostatnie lata wybierałem drogę autostradami czeskimi.. Jadę 100 km dalej, ale jadę.. Nie przejmuje się fotoradarami ani nie łamie prawa przekraczając prędkość.. Jak czytam sprawozdania niektórych kozaków ( mają dodatkowa kasę na mandat, ludzie co wy w głowach macie? ) to nie dziwię się ze Polacy nie są lubiani przez policję  w Czechach czy Słowacji.. Szczególnie po ostatnich smiertlenych wypadkach spowodowanych przez Polaków.. nawigację pobocznymi drogami to można sobie w buty wsadzić.. Nie uwzględnia ona tirów ciągników czy innych niespodzianek.. Tym bardziej stan drogi zima  na Słowacji jadąc przez góry jest fatalny..
Odpowiedz
Byłem. Normalnie poza zimą jadę z rejonu Krzeszowic przez Jurgów - Poprad - Tornala (oczywiście przez miasto bo ten kawałeczek obwodnicy jest płatny) Ozd i trwa to latem ok 6 godz. 360km. Teraz ze względu na te korytarze covidowe i zimę ta trasą bym nie pojechał (3 przełęcze na wys ok 1000m) pojechałem A4 do Tarnowa później zgodnie z radami na Dukle-Koszyce Eger. Fakt 490 km czas nie całe 7 godzin ale większy luzik. Wniosek chyba wersje autostradowe wygrają . Drożej . No to będzie jedna butelka mniej zamiast 30 - 29 jakoś to będzie. Jakby jeszcze Słowacy połączyli Żiline z Preszowem a nasi umordują objazd Węgierskiej Górki to w Bielsku jak się wskoczy na dwa pasy to zjazd na Zsory Furdo. Eger w czasie Adwentu godny polecenia. Pogoda lekki mróz ale 3 dni słoneczne
Odpowiedz
(26-12-2021, 18:41)stan napisał(a): Byłem. Normalnie poza zimą jadę z rejonu Krzeszowic przez Jurgów - Poprad - Tornala (oczywiście przez miasto bo ten kawałeczek obwodnicy jest płatny) Ozd i trwa to latem ok 6 godz. 360km. Teraz ze względu na te korytarze covidowe i zimę ta trasą bym nie pojechał (3 przełęcze na wys ok 1000m) pojechałem A4 do Tarnowa później zgodnie z radami na Dukle-Koszyce Eger. Fakt 490 km czas nie całe 7 godzin ale większy luzik. Wniosek chyba wersje autostradowe wygrają . Drożej . No to będzie jedna butelka mniej zamiast 30 - 29 jakoś to będzie. Jakby jeszcze Słowacy połączyli Żiline z Preszowem a nasi umordują objazd Węgierskiej Górki to w Bielsku jak się wskoczy na dwa pasy to zjazd na Zsory Furdo. Eger w czasie Adwentu godny polecenia. Pogoda lekki mróz ale 3 dni słoneczne
Obwodnica Tornali to ciągła zagadka niby nie płatna ale różne informacje znajduje.
Odpowiedz
Zamiast szukać po informacjach od przypadkowych informatorów warto sprawdzać u źródła.
Słowacka NDS pokazuje na swoich stronach które odcinki są płatne.
Obwodnica Tornali jest bezpłatna dla osobowych.
BTW - polecam watek o autostradach słowackich Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Proszę powiedzieć gdzie w Presovie można kupić vinietę jadąc od strony przejścia w Piwnicznej
Odpowiedz
(05-05-2022, 6:18)jurow napisał(a): Proszę powiedzieć gdzie w Presovie można kupić vinietę jadąc od strony przejścia w Piwnicznej
Jedziesz od Piwnicznej, po drodze jest miasteczko Stará Ľubovňa, dalej w kierunku Preszowa jedziesz po obwodnicy przy której jest stacja benzynowa z dużym parkingiem. Tu kupisz winietkę, nie ma tłoku, jest spokój i nie musisz główkować jak będzie w zatłoczonym Preszowie ... o ile sobie przypominam, to na wlocie do Preszowa też jest stacja benzynowa na której można kupić winietkę.
Odpowiedz
(05-05-2022, 7:29)Sztasek napisał(a):
(05-05-2022, 6:18)jurow napisał(a): Proszę powiedzieć gdzie w Presovie można kupić vinietę jadąc od strony przejścia w Piwnicznej
Jedziesz od Piwnicznej, po drodze jest miasteczko Stará Ľubovňa, dalej w kierunku Preszowa jedziesz po obwodnicy przy której jest stacja benzynowa z dużym parkingiem. Tu kupisz winietkę, nie ma tłoku, jest spokój i nie musisz główkować jak będzie w zatłoczonym Preszowie ... o ile sobie przypominam, to na wlocie do Preszowa też jest stacja benzynowa na której można kupić winietkę.
Proszę doradź czy lepiej jest jechać na przejście w Pywnicznej czy na przejście za Kraynicą. A winietę na Węgry kupię na początku autostrady w stronę Miszkolca
Odpowiedz
jurow - nie wiem skad jedziesz i dokąd zmierzasz... bo i bez winietek też można podróżować
Odpowiedz
(05-05-2022, 11:56)Sztasek napisał(a): jurow - nie wiem skad jedziesz i dokąd zmierzasz... bo i bez winietek też można podróżować
Jadę z Włoszczowy do Egeru na dwa samochody z czworgiem małych dzieci , chciałbym szybko pokonać ta trase
Odpowiedz
(05-05-2022, 6:18)jurow napisał(a): Proszę powiedzieć gdzie w Presovie można kupić vinietę jadąc od strony przejścia w Piwnicznej
Można kupić winietę ale można pojechać droga równoległa Preszów Koszyce nr 20 ,przed Koszycami wjeżdżamy na droe szybkiego ruchu (obwodnice Koszyc) i później starą drogą na przejście graniczne. Jakieś 10-15 dłużej. Ja ostatnio kupowałem vinietę jak były te korytarze covidow (tak na wszelki wypadek)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,463 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 895 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,063 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości