Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Ja zawsze kupowałem przynajmniej dzień wcześniej, więc nie do końca jestem pewien. Ale jak wejdziesz w zakup winiety (lub symulację zakupu), to po podaniu daty będziesz wiedział od razu czy się da czy nie.
Odpowiedz
Transakcja jest natychmiastowa. Jak ktoś tylko tak może, to bez problemu kupi winietę od dnia zakupu.
Odpowiedz
(08-07-2022, 13:55)tapczan napisał(a): Witam
Elektroniczne winiety na Wegry i Slowacje  moge kupic w dzien wyjazdu? Czy lepiej wczesnie?
Dzieki
Możesz wcześniej, i w dzień wyjazdu jak wolisz
Odpowiedz
Hej. Mam słaby internet i trudno mi szukać.
Gdzie kupić winietę na Węgry? Udaje mi się znaleźć tylko te kupowane online w EURO, a może te w Foruntach byłyby tańsze? Czy uda mi się kupić na stacji benzynowej?
Odpowiedz
(28-07-2022, 15:13)Agamek12 napisał(a): Hej. Mam słaby internet i trudno mi szukać.
Gdzie kupić winietę na Węgry? Udaje mi się znaleźć tylko te kupowane online w EURO, a może te w Foruntach byłyby tańsze? Czy uda mi się kupić na stacji benzynowej?
Najprościej, skoro masz cienki internet, bezpośrednio na stacji benzynowej na Węgrzech. Obowiązują winiety elektroniczne. Sprawdź, przed zapłatą, czy poprawnie wprowadzono numer rejestracyjny pojazdu dla, którego nabywasz winietę. Istotne jest między innymi odróżnienie 0(zero) od O.
Jeśli wjedziesz na płatny odcinek drogi bez winiety to masz 60 minut od momentu wjazdu na jej zakup. Po tym czasie elektroniczny system kontroli wystawi Ci wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej.
Komplet wiedzy można znaleźć na tym forum. Np. o zakupie winiety w internecie.
Jeszcze raz powtórzę:
W celu uniknięcia korzystania z drogi bez uprawnień zawsze należy sprawdzić czy podano i wpisano poprawny numer tablicy rejestracyjnej, znak kraju, kategorię cenową, oraz okres użytkowania.
Odpowiedz
(08-07-2022, 13:55)tapczan napisał(a): Witam
Elektroniczne winiety na Wegry i Slowacje  moge kupic w dzien wyjazdu? Czy lepiej wczesnie?
Dzieki
Nie ma znacznia, tak i tak jest ok :-)
Odpowiedz
(10-05-2022, 15:34)Tomasz62 napisał(a):
(10-05-2022, 13:25)blackberry napisał(a): Na MOL-u pewnie sprzedają, ale polecam https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Po przekroczeniu granicy RS-H i wjeździe na autostradę około 1-2 km po prawej stronie jest pierwszy parking na odpoczynek. Tam obok toalet jest budka z winietami bez żadnych dodatkowych opłat Uśmiech Sprawdzone organoleptycznie Uśmiech
Niestety dodatkowe opłaty są, 10 dniowa winieta kupiona w tym punkcie 11 sierpnia kosztowała13,64 EUR czyli 67,49 PLN, a powinna kosztować według tej strony https://www.nemzetiutdij.hu/articles/art...s-vasarlas 3820 HUF czyli około 44,34 PLN. Podobno Orban stosuje ten sam nr co z paliwem. Oczko
Odpowiedz
Tyle razy pisałem o oficjalnej stronie z winietami, ale jak grochem o ścianę, wszystkie "budki" zawsze pobierały prowizję i będą pobierały, ale jak ktoś woli je płacić to niech płaci.
Odpowiedz
(18-08-2022, 17:24)blackberry napisał(a): Tyle razy pisałem o oficjalnej stronie z winietami, ale jak grochem o ścianę, wszystkie "budki" zawsze pobierały prowizję i będą pobierały, ale jak ktoś woli je płacić to niech płaci.
Masz rację ale z kilku względów nie zjeżdżałem z autostrady na stację benzynową, tam pewnie kupiłbym winietę w normalnej cenie, a w domu nie miałem czasu usiąść do kompa, bo był to wyjazd spontaniczny.
Jakoś przeżyję to 3-4 euro więcej i wliczam to po prostu w koszt wakacji. Oczko
Odpowiedz
(18-08-2022, 13:46)mariusz napisał(a):
(10-05-2022, 15:34)Tomasz62 napisał(a):
(10-05-2022, 13:25)blackberry napisał(a): Na MOL-u pewnie sprzedają, ale polecam https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Po przekroczeniu granicy RS-H i wjeździe na autostradę około 1-2 km po prawej stronie jest pierwszy parking na odpoczynek. Tam obok toalet jest budka z winietami bez żadnych dodatkowych opłat Uśmiech Sprawdzone organoleptycznie Uśmiech
Niestety dodatkowe opłaty są, 10 dniowa winieta kupiona w tym punkcie 11 sierpnia kosztowała13,64 EUR czyli 67,49 PLN, a powinna kosztować według tej strony https://www.nemzetiutdij.hu/articles/art...s-vasarlas 3820 HUF czyli około 44,34 PLN. Podobno Orban stosuje ten sam nr co z paliwem. Oczko
Nie wiem czemu piszecie takie bzdury i mącicie ludziom w głowach ! Zapłaciłem dokładnie tyle ile kosztuje winieta ! różnice mogą występować z uwagi na kurs forinta ! Każdy niech ma wybór Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,341,457 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,047 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,684 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,509 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,005 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości