Balaton w ciemno we wrześniu
#1
Dzień dobry, 

Mam pytanie czy we wrześniu może być problem ze znalezieniem apartamentu na miejscu? Czy wolne apartamenty są oznaczone? Czy może ktoś polecić region w którym warto szukać zakwaterowania, tak aby był dobrą bazą wypadową na wycieczki rowerowe, z ladnym otoczeniem, jednoczesnie nie daleko jakiejś sensownej plaży.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
To może nie być najlepszy pomysł. Główny sezon właśnie dobiega końca.
Skontaktuj się z Helką. Powinna Ci pomóc - sprawa nie do końca jest trywialna.
Odpowiedz
#3
A nie jest tak, że poza sezonem jest łatwiej niż w sezonie. Mniej turystow, wiecej wolnych apartamentów?
Odpowiedz
#4
(20-08-2018, 19:13)hncl napisał(a): ... czy we wrześniu może być problem ze znalezieniem apartamentu na miejscu? Czy wolne apartamenty są oznaczone? Czy może ktoś polecić region w którym warto szukać zakwaterowania, tak aby był dobrą bazą wypadową na wycieczki rowerowe, z ladnym otoczeniem, jednoczesnie nie daleko jakiejś sensownej plaży.

Typowe plaże to tylko nad morzem...
Jeśli szukasz miejca nad wodą, to może... Balaton, Velencei tó, Tisza tó, Fertő tó...
Odpowiedz
#5
Paradoksalnie poza sezonem może być trudniej o wolne miejsca niż w pełni sezonu. Odnoszę się w tym momencie do Balatonu, ale tak jest pewnie we wszystkich regionach turystycznych Węgier.

Lepiej coś zarezerwować, uzgodnić z właścicielem, bo wielu z początkiem roku szkolnego zamyka biznes. Bo np. mają duży budynek i żaden to zarobek, że na 3-4 noce wynajmą tylko jego część. To już lepiej posprzątać w spokoju, zrobić konieczny remont, naprawy przed zimą - wielu ma takie podejście. Już nie mówiąc o tym, że nie mieszkają często w miejscu wynajmu, więc też po "wakacjach" wracają do pracy.
Odpowiedz
#6
Witam,

Jestem nowy na forum.
Planuję wybrać się z rodziną (dwóch maluchów 2 i 3 lata) we wrześniu na jeden z campingów.
Proszę o informację, jaki jest ruch na campingach na początku września? Czy są tam jeszcze jacyś urlopowicze, czy już pustawo?
I jaka pogoda panuje wtedy nad Balatonem?
Jaki camp polecacie?

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#7
We wrześniu czynne są 3 kempingi:

Kemping Słoneczny

Kemping Füred

Kemping Holiday

Z tych trzech zdecydowanie polecam Füred. Najwięcej na nim atrakcji, więc nawet po sezonie przyciąga turystów. Dla maluchów jest wydzielona część plaży z wysypanym piaskiem łagodniejszym zejściem do wody. 

Samo Balatonfüred to względnie spora miejscowość, która z racji uzdrowiskowego charakteru przyciąga turystów nie tylko w lipcu i sierpniu. Będą więc jeszcze kursować statki, zapewne otwarta będzie większość restauracji. 

Pogoda we wrześniu to z reguły ok. 25-27 st. C powietrze i 23 st. C Balaton. Balaton nagrzany po lecie wolno stygnie, upały po 30 st. C też nie są niczym dziwnym. Noce długo są ciepłe - to największy wyróżnik w stosunku do Polski. W ubiegłym roku ostatni raz na plaży byłam 22 września - tak żeby się opalać i kąpać w Balatonie (bo węgierskie słońce we wrześniu opala). Ale jak to z pogodą: zawsze mogą być anomalie.

W przypadku dalszych pytań mail do mnie: kociuba@helkatravel.pl

pozdrawiam
Kasia Kociuba
Odpowiedz
#8
A kemping w Siofoku?
Czynny we wrześniu?
Domki na kempingach w jakim są stanie? Ze zdjęć wynika, że niektóre pamiętają lata mniej więcej osiemdziesiąte....
Odpowiedz
#9
Pojęcia nie mam, do kiedy jest czynny. Kemping w Siófok ma nowego zarządcę, który nie pokazuje takich informacji na stronie. Ja z nimi nie chcę współpracować, głównie dlatego, że obok jest plac budowy (budują apartamentowce).

Na każdym kempingu są nowsze i starsze bungalowy. Wszystkie są zadbane.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 610 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  DOM-Balaton marecky 11 4,794 07-12-2019, 14:05
Ostatni post: Sztasek
  Balaton na jeden dzień Agamek12 26 14,966 18-08-2019, 7:40
Ostatni post: wojti76
  Balaton i opieka medyczna konop85 3 2,816 05-07-2019, 10:06
Ostatni post: konop85



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości