Balaton - zwiedzanie koleją
#1
Witam wszystkich serdecznie
Wybieram się w sierpniu na camping Balatonszepezd i mam kilka pytań.
Czy ktoś był na tym Campingu i może zamieścić jakąś opinię?
Ponadto mam zamiar objechać Balaton dookoła koleją ( byłam w zeszłym roku i widziałam, że tory kolejowe idą przy samym jeziorze). Jaki to jest koszt i czy łącznie ze zwiedzeniem kilku miejsc można to wykonać w ciągu jednego dnia? A może ktoś już sobie zrobił taką wycieczkę?
Pozdrawiam
Emi
Odpowiedz
#2
Cześć,

mi się wydaje, że jeden dzień to chyba trochę za mało. Szczególnie jeżeli, jak piszesz, masz zamiar się trochę pokręcić po okolicy i pozwiedzać.

Jeżeli chodzi o bilety to węgierski MAV przygootował ofertę, która nazywa się BALATON MIX. Dostępne są dwa rodzaje biletów jedno- i dwudniowe - jednodniowy ważny jest przez trzy dni (Uśmiech), a dwudniowy przez siedem. Brzmi to może skomplikowanie, ale w praktyce nie jest takie straszne, jak by się mogło wydawać. Po prostu kupujemy bilet (np. ten dwudniowy) i mamy siedem dni na to, by go wykorzystać. Kiedy się już zdecydujemy którego dnia spośród tych siedmiu chcemy podróżować, wpisujemy datę na bilecie i od tego czasu możemy podróżować przez kolejne dwie doby. Co daje bilet BALATON MIX? Z nim podróżujemy za darmo na trasie wokół Balatonu i daje on nam również 50% zniżki na bilet dojazdowy do samego Balatonu. Także oferta wydaje się idealna na podróż, jaką planujesz. Aha, z biletem tym można też pływać statkami kursującymi po jeziorze.

Po szczegóły i ceny zapraszam tutaj Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Cześć
Dziękuję bardzo za informacje, myślę ,że skorzystam z tej formy objechania dookoła Balatonu. A orientujesz się może czy ten bilet kupię na każdej stacji kolejowej? Balatoszepezd jest raczej małą miejscowością więc chyba tam nie ma kasy w której mogłabym go nabyć. Czy taki bilet można jeszcze kupić w innym miejscu? Np. w Informacji Turystycznej?
Największym problemem jest brak znajomości węgierskiego oraz niemieckiego, więc muszę się przygotować wcześniej. ( po francusku niestety tam nikt nie mówi).
Pozdrawiam
Emi
Odpowiedz
#4
Bilet można dostać na każdej stacji w okolicach Balatonu i na terenie całego kraju - wszędzie tam, gdzie są kasy zautomatyzowane. Chodzi prawdopodobnie o możliwość wydruku biletu Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Super! Wielkie dzięki
Odpowiedz
#6
Nie ma za co! Pozdrawiam i udanego wyjazdu życzę. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś wątpliwości, pytaj śmiało. Na pewno ktoś z forum posłuży dobrą radą.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Czytam o Balaton MIX i wygląda że można również w cenie biletu przewozić rowery pociagami lub promami po Balatonie. Dodatkowo zniżka moze byc również na bilet powrotny.
Jeśli dobrze zrozumiałem w praktyce nalezy kupić round-trip ticket, ze zniżką 50% na dojazd nad Balaton, oraz powrotny jesli liczba biletów zniżkowych została wpisana na bilecie Balaton Mix. Czy ktoś korzystał z tego w praktyce?
Myśle o bilecie Balaton Mix 2 dniowym (czyli ważność 7 dni), mam nadzieje ze uda sie zorganizowac znizke 50% na dojazd z Esztergom nad Balaton, i tydzień później znad Balatonu do Budapesztu.
Sprawdzam połączenia na http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/uf i z Esztergom do Kesztelhy na kazdym połaczeniu wyskakuje mi informacja o komunikacji zastępczej (replacement bus).
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?
Odpowiedz
#8
(19-07-2012, 11:21)tojasiwy napisał(a): (...) Sprawdzam połączenia na http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/uf i z Esztergom do Kesztelhy na kazdym połaczeniu wyskakuje mi informacja o komunikacji zastępczej (replacement bus).
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?

Wysłałem maila do MÁV'u. Jak będę miał odpowiedź dam znać.
Odpowiedz
#9
(19-07-2012, 11:21)tojasiwy napisał(a): (...)
Poniewaz jedziemy z rowerami, moze sie orientujecie czy w komunikacji zastepczej rowniez jest zapewniony przewóz rowerów?

Otrzymałem informację z kolei węgierskich: w autobusach zastępujących pociągi nie ma możliwości przewozu rowerów.
Odpowiedz
#10
(17-06-2012, 23:03)fvg napisał(a): Cześć,

mi się wydaje, że jeden dzień to chyba trochę za mało. Szczególnie jeżeli, jak piszesz, masz zamiar się trochę pokręcić po okolicy i pozwiedzać.

Jeżeli chodzi o bilety to węgierski MAV przygootował ofertę, która nazywa się BALATON MIX. Dostępne są dwa rodzaje biletów jedno- i dwudniowe - jednodniowy ważny jest przez trzy dni (Uśmiech), a dwudniowy przez siedem. Brzmi to może skomplikowanie, ale w praktyce nie jest takie straszne, jak by się mogło wydawać. Po prostu kupujemy bilet (np. ten dwudniowy) i mamy siedem dni na to, by go wykorzystać. Kiedy się już zdecydujemy którego dnia spośród tych siedmiu chcemy podróżować, wpisujemy datę na bilecie i od tego czasu możemy podróżować przez kolejne dwie doby. Co daje bilet BALATON MIX? Z nim podróżujemy za darmo na trasie wokół Balatonu i daje on nam również 50% zniżki na bilet dojazdowy do samego Balatonu. Także oferta wydaje się idealna na podróż, jaką planujesz. Aha, z biletem tym można też pływać statkami kursującymi po jeziorze.

Po szczegóły i ceny zapraszam tutaj Uśmiech

Jak mam dwudniowy przez siedem dni to zniżkę na trasie Budapeszt-Siofok 50% mogę wykorzystać w dowolny dzień z 7 czy tylko podczas tych dwóch dni co będę podróżował wzdłuż Balatonu?
Orientuje się ktoś?Uśmiech Pozdr
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 610 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  DOM-Balaton marecky 11 4,794 07-12-2019, 14:05
Ostatni post: Sztasek
  Balaton na jeden dzień Agamek12 26 14,969 18-08-2019, 7:40
Ostatni post: wojti76
  Balaton i opieka medyczna konop85 3 2,816 05-07-2019, 10:06
Ostatni post: konop85



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości