Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(28-03-2022, 19:04)mariusz napisał(a): "Sojusz z Orbanem był błędem. Dobrze, że prezydent to powiedział"
https://wiadomosci.wp.pl/sojusz-z-orbane...133765024a

Przyczytałem ten artykuł, ale z niego wynika, że to powiedział ten ekspert a nie Duda.
Przy okazji zapytam, bo tu sami znawcy Oczko od kogo i po ile mogą Węgry kupować ten gaz?
Pzdr.
Odpowiedz
(26-03-2022, 20:05)Pudelek napisał(a): A to jakiego generała miałby być synem, chińskiego czy co? Połowa Ukraińców nie mówi po ukraińsku, i co - też marionetki? Tacy Irlandczycy w większości mówią po angielsku, a nie po irlandzku, więc są marionetkami Londynu? I teraz to wierzymy Rosjanom w to, co oni głoszą?

Sorry, ale zwyczajnie ********.

Wydaje mi się, że tak ogólnie mało kto ma ojca generała niezależnie od  narodowości. Np. Monika Jaruzelska ma ojca generała. I akurat prezydent Kijowa, zapewne przypadkowo, ma ojca generała.
Co do porównywania statusu języka rosyjskiego na Ukrainie ze statusem j. angielskiego w Irlandii to tu ne ma żadnych analogii. W Irlandii nie ma ustawy o ochronie j. irlandzkiego która by była wymierzona przeciwko jezykowi angielskiemu, natomiast na Ukrainie jest ustawa o szczególnym statusie języka ukraińskiego (uchwalona w 2019).
pzdr.
Odpowiedz
(28-03-2022, 20:37)ember napisał(a):
(28-03-2022, 19:04)mariusz napisał(a): "Sojusz z Orbanem był błędem. Dobrze, że prezydent to powiedział"
https://wiadomosci.wp.pl/sojusz-z-orbane...133765024a

Przyczytałem ten artykuł, ale z niego wynika, że to powiedział ten ekspert a nie Duda.
Przy okazji zapytam, bo tu sami znawcy Oczko od kogo i po ile mogą Węgry kupować ten gaz?
Pzdr.
Po prostu skopiowałem tytuł artykułu tego dziennikarza, ale w tekście masz odniesienie prezydenta Andrzeja Dudy do obecnej polityki Orbana. Co do gazu nie czuję się znawcą Oczkoposzukaj sobie w innych wątkach, ja palę w domu peletem. Uśmiech
Odpowiedz
Powinien powstać nowy wątek na forum np. surowce energetyczne na Węgrzech i nie tylko,  Oczko bo widzę że ten temat jest obecnie bardzo popularny.
Odpowiedz
(28-03-2022, 21:01)ember napisał(a): Wydaje mi się, że tak ogólnie mało kto ma ojca generała niezależnie od  narodowości. Np. Monika Jaruzelska ma ojca generała. I akurat prezydent Kijowa, zapewne przypadkowo, ma ojca generała.
dlatego nie wiem po co w ogóle to wspominanie, że ktoś jest dzieckiem radzieckiego generała? Podejrzewam, że większość obecnych ukraińskich wojskowych to dzieci oficerów. Radzieckich oficerów.

Cytat:Co do porównywania statusu języka rosyjskiego na Ukrainie ze statusem j. angielskiego w Irlandii to tu ne ma żadnych analogii. W Irlandii nie ma ustawy o ochronie j. irlandzkiego która by była wymierzona przeciwko jezykowi angielskiemu, natomiast na Ukrainie jest ustawa o szczególnym statusie języka ukraińskiego (uchwalona w 2019).
i ustawa nie spowoduje, że nagle wszyscy masowo ruszą się uczyć języka ukraińskiego w rosyjskojęzycznych miastach (a takim był Kijów). Ludzie zaczną mówić po ukraińsku z innych powodów, ale na pewno nie z powodu jakiegoś przepisu, który zawsze można zmienić (a ten przepis akurat najszczęśliwszy nie był). Poza tym ja nie porównywałem statusu, ale fakt, że Irlandczycy posługują się na co dzień językiem dawnego okupanta i nikt im tego nie wypomina, więc nie powinno się wypominać tego Ukraińcom.
Odpowiedz
(28-03-2022, 10:00)tkoko napisał(a):
(27-03-2022, 20:24)stan napisał(a): Sprawy sytuacji militarnej to jedno i tam na dwoje babka wróżyła, pewnie coś tam zagarną. Jednak separacja od świata zachodniego jest faktem i myślę ,że nie była planowana i i w związku z tym koszty działań militarnych tego nie uwzględniały.

Putin od wielu lat był"separowany/izolowany" od zachodu więc co niby więcej stracił. Zachód od wielu lat robił wszystko by "upierdzielić" ruskich (NS2, patrioty, wojska NATO na granicach itd.) wiec co na tym zyskał poza horrendalnymi zwyżkami cen, eskalacją napięć (w tym zagrożeniem atomowym) a Putin i tak zakończy po swojemu to co zaczął. Ukraińcy po lekcji "majdanu" przejdą "wiosnę ludów" Libii, Syrii, Iraku, Afganistanu. Rozumiem że wielkim osiągnięciem Ukrainy będzie następne "wolne" państwo "Donbaskie" jak Kosowo, Naddniestrze, Osetia, Krym itp, a państwo zamiast na leki przeznaczy pieniądze na broń, żeby po 10 - 20 - 30 latach ciągłej wojenki skończyć jak wspomniane wyżej kraje.
Całkowicie się z tym nie zgadzam. Pożywiom uwidim. Bez technologi zachodniej osiągną ten sam poziom cywilizacyjny co ZSRR.  Wojna dla Putina to jest jedyne wyjście ,żeby utrzymać władze.  Za każdym razem kreuje zagrożenie i wojnę. Czeczenia, Gruzja, Krym, Donieck wszędzie naziści. 
Dlaczego Putin w ramach restrykcji nie zamknie wszystkie rurociągi do "nazistowskiego" zachodu ?
Odpowiedz
(29-03-2022, 10:11)stan napisał(a): Dlaczego Putin w ramach restrykcji nie zamknie wszystkie rurociągi do "nazistowskiego" zachodu ?

Bo zapewne potrafi liczyć, podobnie zresztą jak zachód, i dopóki jest na plusie i nie szkodzi to jego interesom dlaczego miałby to robić. Zachód przez ile lat nakładał "restrykcje" na putina/rosję ale dziwnym trafem tam gdzie to realnie szkodziło zachodowi był spokój. Publika najarała się w TV papką, a biznes i tak robił swoje, wystarczy zajrzeć w statystyki ile węgla przyszło do Polski z Rosjiw czasie drastycznych restrykcji nałożonych na Rosję. Przecież najwięksi bojownicy praworządności w EU, ba na świecie, są cały ten czas przy władzy.
Odpowiedz
(29-03-2022, 11:39)tkoko napisał(a):
(29-03-2022, 10:11)stan napisał(a): Dlaczego Putin w ramach restrykcji nie zamknie wszystkie rurociągi do "nazistowskiego" zachodu ?

Bo zapewne potrafi liczyć, podobnie zresztą jak zachód, i dopóki jest na plusie i nie szkodzi to jego interesom dlaczego miałby to robić. Zachód przez ile lat nakładał "restrykcje" na putina/rosję ale dziwnym trafem tam gdzie to realnie szkodziło zachodowi był spokój. Publika najarała się w TV papką, a biznes i tak robił swoje, wystarczy zajrzeć w statystyki ile węgla przyszło do Polski z Rosjiw czasie drastycznych restrykcji nałożonych na Rosję. Przecież najwięksi bojownicy praworządności w EU, ba na świecie, są cały ten czas przy władzy.
No albo liczy albo walczy z nazistami.  Ja wiem ,że umie liczyć ale on pojął "akcje denazyfikacji". Rosja to dalej totalitaryzm,żadne "pragmatyczne" działanie utrzymujące tego satrapę na tronie nie jest dla mnie wytłumaczeniem (jaki on zdolny i liczący). Przez swoja politykę stracił Ukrainę miał ją w 2000r. Nieudolne  rządy doprowadziły ,że Ukraińcy się już od Rosjan odwrócili na lata. To tylko zasługa Putina,że do tego doprowadził. Teraz wymyślił sobie nazistów.  Szkoda tylko Rosjan z deszczu pod rynne
Odpowiedz
Jedna z prognoz dotycząca NASZEJ świetlanej przyszłości.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...2,79cfc278

tak a propos, nie sprzedany gaz/towar to nie STRATA, to co najwyżej BRAK ZYSKU, a to dwie różne sprawy.
Co tak naprawdę wywołało ten konflikt dowiemy się za 20 - 50 lat jak dożyjemy. Nie na darmo blokowane są inne informacje niż "oficjalne"
Odpowiedz
Zełenski zarzucił Orbanowi "zgubienie uczciwości w kontaktach z Moskwą". Premier Węgier nie pozostał dłużny. Co odpowiedział?
https://wpolityce.pl/swiat/592896-zelens...ier-wegier
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 208 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 304 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 156 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 485 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 519 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości