Brak winiety na Węgrzech
#1
Witajcie.

Już jakiś czas temu postanowiłem wybrać sie z Budapesztu do Wiednia ale trasami wolnymi od opłat. Dosłownie 3 km pod Wiedniem jedyna trasa wolna od opłat była zastawiona i w remoncie, pozostał tylko wjazd na autorstradę na te 2-3 km. Nie miałem winiety, a stacji również nie było więc wjechałem i wyjechałem. Nie wiecie może czy są tam video kontrole ? Jeżeli tak to jakie kary ? Przechodząc do sedna sprawy, w drodze powrotnej było już późno (po północy i ciemno) więc postanowiłem pojechać przez Bratysławę do Budapesztu. Na Słowacji kupiłem winiete, natomiast na węgrzech nie kupiłem. Niedawno dowiedziałem się, że są tam kontrole wideo. Jaka jest szansa,że przyjdzie do mnie list do zapłaty ?

Dziękuje z góry za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
(28-04-2016, 16:38)joaquin79@wp.pl napisał(a): Jaka jest szansa,że przyjdzie do mnie list do zapłaty ?

z austrii nie przyjdzie bo czasowe wylaczenie rownoleglych drog 'uwalnia' autostrade.
od granicy a/hu do bp masz 170 km autostrady m1 a na niej kilka bramownic z videocontrol.
prawdopodobienstwo kary bardzo duze niestety.

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#3
Jechałem trasą z Bratysławy ( tam miałem winiete) do Budapesztu . Było to ok 8 kwietnia, do dzisiaj nic nie przyszło . Chodzi mi o to czy będzie to 14 tysięcy czy kwota większa ?
Odpowiedz
#4
(28-04-2016, 18:06)Komarek napisał(a):
(28-04-2016, 16:38)joaquin79@wp.pl napisał(a): Jaka jest szansa,że przyjdzie do mnie list do zapłaty ?

z austrii nie przyjdzie bo czasowe wylaczenie rownoleglych drog 'uwalnia' autostrade.


Tapniete z xperii

Tam nie ma video controli ? I po jakim czasie ew. przychodzi taki list ?
Odpowiedz
#5
Nie ma w Austrii videokontroli na autostradach, tam kontrole na bieżąco prowadzi policja autostradowa i zarządca autostrad (ASFINAG). Kontrol, to sygnał dżwiękowy. Jeśli nie zwalniasz, to podjadą z lewej strony i dają znak do zatrzymania się. Sprawdzają winietkę, dokumenty, stan techniczny auta, opony. Za brak winietki na miejscu trzeba zapłacić 120 Euro. Jak nie ma kasy, to grzywna do zapłaty jest 300 Euro w ciągu 2 dni. Jak tego nie zapłacisz, to kara jest 3000 Euro. Po zapłaceniu kary można 2 dni jechać po austriackiech płatnych odcinkach.
Na Węgrzech jest system kamer i kontrol polega na skanowaniu numeru rejestracyjnego.
Jak to wygląda... PRZECZYTASZ TUTAJ Post: #438 Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Zawiadomienie o wykroczeniu przychodzi po 3-4 tygodniach.
Odpowiedz
#6
(28-04-2016, 21:26)Sztasek napisał(a): Nie ma w Austrii videokontroli na autostradach ...

nie masz racji sa videokontrole np. kufstein sud skad mam zdjecie :/ plus lotne ale to nie temat dyskusji
jak napisalem kiedy parallelstrasse jest zamykana to autobahn robi sie tranzytowa
ergo austrie mamy z glowy
na wegrzech system jest dosc szczelny /dla ciebie niestety/
np. 27 kwetnia dodatkowo staly lotne na m15 przy granicy i na m1 w mocsa
poprostu shit happens

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#7
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak czekać na mandat ... hmm gdzieś czytałem, że do ludzi przychodziło dopiero drugie zawiadomienie i płacili już czterokrotną stawkę ... tego się obawiam najbardziej :/
Odpowiedz
#8
(28-04-2016, 21:57)Komarek napisał(a):
(28-04-2016, 21:26)Sztasek napisał(a): Nie ma w Austrii videokontroli na autostradach ...

nie masz racji sa videokontrole np. kufstein sud skad mam zdjecie :/ plus lotne ale to nie temat dyskusji
jak napisalem kiedy parallelstrasse jest zamykana to autobahn robi sie tranzytowa
ergo austrie mamy z glowy
na wegrzech system jest dosc szczelny /dla ciebie niestety/
np. 27 kwetnia dodatkowo staly lotne na m15 przy granicy i na m1 w mocsa
poprostu shit happens

To, że są lotne-kontrole video w Austrii wiem, nawet byłem kontrolowanym zimą, 2 lata temu: sprawdzono winietkę i opony zimowe... ate tego nie wiedziałem, że w Austrii postawiono kilka bramek z fotoradarami.
Odpowiedz
#9
Jeśli nie było innej możliwości przejazdu to może nie dostaniesz mandatu ? jeśli droga była w remoncie a innej dostępnej nie było to wtedy masz prawo przejechać ten kawałek autostradą... mi się zdarzyło na Węgrzech wpaść tak 3 razy na autostradę, przejechane kilka km i żadnego mandatu nie dostałam ponieważ zwykła trasa była wyłączona z ruchu właśnie przez remonty i trzeba było przejechać kawałeczek autostradą Uśmiech pozostaje Ci czekać i samo się wyjaśni
Odpowiedz
#10
Pytanie podstawowe.

Czy trasa Bratystlawa - Budapeszt zostala wykonana poprzez Komarom - Dorog,
czy przez austostrade M1?
Jesli to drugie to winieta (e-matrica) obowiazkowa. Smutek
A poniewaz to nie sa nalepki, tylko monitorowany system elektroniczny
to moze przyjsc wezwanie do zaplaty.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 517 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości