Brak winiety na videocontrol
#1
Czołem węgroznawcy!

Mam mały problem i liczę na waszą pomoc. Uśmiech
Tydzień temu w niedziele (18-05-2014) przejeżdżałem przez Węgry (wcześniej Słowacja) ale się zagapiłem i nie zauważyłem, że już w Węgrach jestem! (wiem wiem - obciach). Dopiero się zorientowałem gdy jechałem autostradą,a tu videocontrol! Zakup winietki planowałem kupić zaraz po przejechaniu granicy, a tu taki zonk! No to jadę dalej żeby zatrzymać się na najbliższej stacji i kupić tą winietę ale jak na złość dopiero po drugiej videocontrol była - więc się zatrzymałem i 12 euro wydałem.
I tutaj pytanie: Co z tym fantem zrobić?
Wyczytałem TUTAJ, że jak się zapłaci do 30 dni to kara jest mniejsza (ok. 204zł).
No ale jak ją zapłacić?
Czy czekać, aż mi przyjdzie mandat do domu?
Od kiedy ten okres *mniejszej kary* jest liczony? Od dostarczenia mandatu czy od przewinienia? No bo co jak mandat przyjdzie po miesiącu z zapłata 1000zł.?;/
Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#2
Mój kolega zrobił dokładnie tak jak ty zagapił sie i wjechał na płatna autostrade i pewien odcinek przejachał gy dojachał na mijesce opowiedział znajomemu Węgrowi o tym ten mu kazał pojechac na stacje beznyznową i kupić winiete wiec tak zrobił było to w styczniu do tej pory nic mu nie przyszło.Ja dwa lata temu tez pomyliłem zjazdy koło Miszkolca i wjechałem na płatny odcinek na najblizszym zjezdzie zjechałem i dalej juz pojechałem zwykła droga do tej pory nic mi nie przyszło
Odpowiedz
#3
(29-05-2014, 17:24)Piffq napisał(a): ... Co z tym fantem zrobić?

Nic Oczko
Jeżeli wykupiłeś w dniu wjechania na płatny odcinek (do godz. 23.59) to masz przejazd opłacony.
Odpowiedz
#4
A Co jeżeli już minęło 24h ? Proszę o radę
Odpowiedz
#5
(23-06-2014, 8:10)Łagoda napisał(a): A Co jeżeli już minęło 24h ? ...

Rozumiem, że nie opłaciłeś do końca dnia Zdziwiony
Czy w ogóle nie opłaciłeś?

Jeżeli zarejestrowali cię na jednej bramce i zjechałeś z autostrady - pewnie nic, mogą odpuścić.
Gorzej jeżeli jechałeś przez dwie i więcej videobramki i do północy nie opłaciłeś - wtedy z automatu wdrażana jest opłata dodatkowa za jazdę bez e-matricy i możesz spodziewać się kary.
Ostatnio w osiedlówce pisali coś o 14 tysiącach forintów, ale trzeba zapłacić do 14 dni.
Po 14 dniach - 4 x więcej Dodgy
Nie mam bladego, jakie są dodatkowe koszty dla obcokrajowców.
Wiem tylko że konsulat w BP nie włącza się w sprawy kar za nieopłacone autostrady.
Odpowiedz
#6
(23-06-2014, 8:10)Łagoda napisał(a): (...)
A Co jeżeli już minęło 24h ? Proszę o radę

Jeśli pytasz o wysokość opłaty dodatkowej za brak opłaty za autostradę to w przypadku samochodu osobowego wynosi 14 875 Ft przy zapłacie w ciągu 30 dni i 59 500 Ft w przypadku zapłaty po 30 dniach.
Wszelkie dodatkowe informacje zawiera pouczenie dołączone do wezwania do zapłaty.
Teoretycznie firma wysyłające wezwania do zapłaty ma 60 dni na jego sporządzenie.
Jednocześnie każą przechowywać potwierdzenia wniesionych opłat przez rok od daty zapłaty.
Termin 30 dniowy biegnie od daty doręczenia wezwania. W przypadku niepodjęcia wezwania, po upływie 5 dni roboczych od drugiej próby doręczenia wezwania traktuje się je jako doręczone.
Odpowiedz
#7
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Nie opłaciłem wcale, przejechałem 15.06 od Vac do samego końca M7 a następnie w odwrotnym kierunku 22.06.
Panowie co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Chciałbym dać po + ale chyba nie mam jeszcze uprawnień.
Odpowiedz
#8
(23-06-2014, 13:55)Waldek napisał(a): ... Termin 30 dniowy biegnie od daty doręczenia wezwania ...

Czy piszesz o terminach doręczenia i płatności poza granicami czyli np. w PL ?
Odpowiedz
#9
(23-06-2014, 14:18)Łagoda napisał(a): Nie opłaciłem wcale ...
Panowie co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Chyba nie pozostaje nic innego jak czekać na papier w PL.
Niestety Smutek
Odpowiedz
#10
Nie zrozumiałem wszystkiego, jest sens płacić od razu? Czy i tak zapłacę tyle samo jeżeli powiadomienie już przyjdzie?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 517 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,282 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości