Budapeszt 1 listopada?
#1
wybieram się do Budapesztu 31.10 i doczytałem się, że 1 listopada jest także dniem wolnym na Węgrzech.
Czy w tym dniu będą problemy ze znalezieniem czegość otwartego- mam na myśli muzea czy restauracje?
Odpowiedz
#2
Sklepy beda zamkniete oprocz malych sklepikow w ktorych wlasciciel sam stoi za lada, kwiaciarni, cukierni i stacji benzynowych. Kina otwarte. Rowniez otwarte restauracje i inne miejsca rozrywki.
A jakie muzeum Cie interesuje?
Odpowiedz
#3
(26-09-2012, 18:17)Ribizli napisał(a): Sklepy beda zamkniete oprocz malych sklepikow w ktorych wlasciciel sam stoi za lada, kwiaciarni, cukierni i stacji benzynowych. Kina otwarte. Rowniez otwarte restauracje i inne miejsca rozrywki.
A jakie muzeum Cie interesuje?

Dziękuje za informację.
Chyba -przy moich ograniczeniach czasowych najbardziej wartościowe i ciekawe wydaje się Muzem Sztuk Pięknych-Szepmuveszeti, natomiast na ich stronach intenetowych nic nie znalazłem co do tej konkretnej daty. .
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Szépművészeti Múzeum otwarte 10 -18.
Odpowiedz
#5
dariusz, no i jak? Na ile przyjazny dla turysty okazał się Budapeszt 1. listopada? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Nie było żadnych problemów z wejściem do Muzeum Sztuk Pięknych,; restauracje otwarte, masę sklepików. Komunikacja metro, tramwaje i autobusy -doskonała, a jednocześnie nie było tłoku. Jedynie parlament obejrzałem z zewnątrz, ale także robi wrażenie. Miła nawet o tej porze roku była przejażdżka statkiem po Dunaju , choć akurat padał deszcz.
Jedynym niefatrem było to, że skradziono mojej żonie w metrze- chyba na schodach ruchomych -portfel z częścią pieniędzy, co na chwilę pozbawiło nas humoru.
Mimo wszystko dzień wykorzystaliśmy
do maksimum.
W dniu kolejnym udało się dostać do synagogi Nagy, choć kolejka była olbrzmia, ale posuwała się sprawnie. Bardziej podobała nam się Bazylika Stefana, a tam kolejek nie było. Na wieczór w kościele Szent Mihaly na Vaci Ut natrafiliśmy na wykonanie przez chór i orkiestrę Requiem Mozarta. Też było super/
Doskonałym rozwiązaniem okazał sie bilet 72-godzinny, ale i tak mogłem go kupić dopiero po dotarciu do centrum. Wcześniej i na lotnisku i na stacji Kobanya-Kispest automaty popsute lub obsługujące tylko opcję bilety single. Na każdej stacji trzeba bbyło być przygotowanym na kontrolę biletów.
Mogę z czystym sercem powiedzieć, że polecam wypad do Budapesztu nawet o tej porze roku.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
dariusz, piękne dzięki za relację! Pozdrawiam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 375 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 363 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,301 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 616 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości