Budapeszt okiem aparatu - GALERIA
Bez komentarza Smutek
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
Myślałem, że to budapeszteńska ściana płaczu. Oczko
Odpowiedz
(28-06-2021, 18:18)eplus napisał(a): Myślałem, że to budapeszteńska ściana płaczu. Oczko

>>>>>  To róg ulicy Alpár utca i Dózsa György út
Odpowiedz
Ale stoją w takich pozach, jak wiadomo kto. Uśmiech
Odpowiedz
Dziś ukazał się artykuł w GW o Budapeszcie. Link: https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681...5-L.1.maly 
Dla hungarofilów (a szczególnie miłośników Budapesztu) w zasadzie nie napisano nic nowego, ale czyta się przyjemnie. ja natychmiast znów zatęskniłem za węgierską stolicą.
Odpowiedz
Nie wiem czy to prawda ale na jednej z grup na FB poświęconych Budapesztowi znalazłem wpis jednej dziewczyny która wróciła właśnie z Budapesztu "Wszędzie remonty. W tym roku Góra Gellerta - punkt widokowy, most Łańcuchowy, Parlament od strony Dunaju i jeszcze okolice Baszty Rybackiej i Zamku są wyłączone z użytku" Ktoś może to potwierdzić ?
Odpowiedz
Podłączam się do pytanie,planuje przynajmniej jednodniówkę w przyszłym miesiącu,bo jak byłem ostatnio ze 4 lata temu to wszędzie remonty były Oczko Parlament od frontu,nowe stacje metra ,ulice Oczko No dobra i tak pojadę ale świeże info zawsze pomocne w rozplanowaniu zwiedzania Uśmiech
Odpowiedz
Z tymi remontami nie jest tak źle Oczko Choć tym razem nie byłem po drugiej stronie Dunaju gdzie było widać trochę żurawi budowlanych w okolicach baszt rybackich. Tylko raz zaskoczył mnie zamknięty peron na jednej ze stacji linii M3(Kalvin ter),gdzie zorientowałem się dopiero po zakupie biletów że stacja jest zamknięta.
No i żeby nie robić pustych wpisów kilka świeżych ujęć z mojej perspektywy Uśmiech
Zacząłem od Placu Bohaterów
[Obrazek: mk8xakZh.jpg]
[Obrazek: O0ma8K7h.jpg]
[Obrazek: Amp1wJsh.jpg]
[Obrazek: j3sC1iJh.jpg]
[Obrazek: PIk4dByh.jpg]
[Obrazek: fi08L76h.jpg]
I skok w okolice Parlamentu ,ale tym razem nie skupiałem się na nim samym.
[Obrazek: 8AXKKNSh.jpg]
[Obrazek: Ndxc180h.jpg]
cdn
Odpowiedz
[Obrazek: pH3rWwdh.jpg]
[Obrazek: Hfu1UIhh.jpg]
[Obrazek: 4BoNbM1h.jpg]
[Obrazek: HYInIXuh.jpg]
[Obrazek: B5z0wGih.jpg]
[Obrazek: 3ocUrtQh.jpg]
[Obrazek: 9k7MmpEh.jpg]
[Obrazek: crEtnDDh.jpg]
cdn
Odpowiedz
[Obrazek: VVlhMojh.jpg]
[Obrazek: nMtfZrVh.jpg]
[Obrazek: 7Nut987h.jpg]
[Obrazek: KFYgmBoh.jpg]
[Obrazek: LI01gG5h.jpg]
[Obrazek: ch6jNbch.jpg]
[Obrazek: gFZOwnkh.jpg]
[Obrazek: AmROWF9h.jpg]
I na koniec próba odwiedzenia słynnego toru,niestety udaremniona przed bramą Oczko
[Obrazek: 8KRVPpRh.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 375 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 363 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,301 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 616 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości