Budapeszt w filmie
#21
W telewizji leci taka reklama (niestety polskiej wersji językowej nie udało mi się znaleźć, będzie czeska Uśmiech):


Poznajecie te miejsca? Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#22
Właśnie oglądam Mission Impossible: Ghost Protocol z obłędnymi ujęciami Budapesztu i postanowiłam odgrzebać temat. Zwłaszcza, że na razie wciąż panuje izolacja i można sobie podróżować co najwyżej patrząc na ciekawe miejsca przez szybkę telewizora czy komputera. Tymczasem filmy są znakomitą inspiracją do podróży i może w bliżej nieokreślonej przyszłości uda się zwiedzić miejsca z ulubionych produkcji? Osobiście najbardziej czekam na film Black Widow z uniwersum Marvela, którego premiera niestety na razie została przesunięta na późną jesień, i w którym, według trailerów, będzie sporo Budapesztu Serce (przyznam, że już kiedy wspomniano wyczyny tytułowej Czarnej Wdowy z Budapesztu w Avenegrsach 8 lat temu, chciałam to zobaczyć, mimo, że filmu o niej nie było wtedy w planach Szeroki uśmiech). Zanim nastąpiła pandemia, popularny stał się serial "Wiedźmin", a wraz z nim źródła dotyczące węgierskich lokacji wykorzystanych w serialu. Tutaj jest artykuł na ten temat wraz z przykładami, które miejsca zostały wykorzystane w serialu Uśmiech.
Odpowiedz
#23
warto wspomniec o starym wegierskim filmie kryminalnym 'a gyilkos a hazban van'
raz ze gral wielki stanislaw mikulski (rip)
dwa akcja toczy sie w niesamowitym budynku w stylu bauhaus na pozsonyi ut 38-42
polecam wyguglac historie budynku i mieszkancow
mam tez osobiste wspomnienia z tym budynkiem: przez kilka lat moja firma wynajmowala tam apartamenty dla pracownikow
z rodzina mieszkalem w csepel co bylo kiepskim pomyslem wiec zalatwilismy nowe mieszkanie po budanskiej stronie
remont sie przeciagal wiec przez miesiac mieszkalismy na pozsonyi ut 42 apt 17 czy 18 juz nie pamietam
za to pamietam stan zachowania budynku jak i koszty zamieszkania tam Oczko

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#24
(03-05-2020, 11:11)ex-komar napisał(a): warto wspomniec o starym wegierskim filmie kryminalnym 'a gyilkos a hazban van'
"Morderca jest w domu" - 1971

Do obejrzenia w j. polskim:

https://www.cda.pl/video/63482829
Odpowiedz
#25
Kolejny film z dużą ilością Budapesztu to Bliźniak ze sklonowanym Willem Smithem z wiecznymi dylematami natury moralno-egzystencjalnej. Film ze skarpetek nie wyrywa, ale fajnie się ogląda Uśmiech.
Budapeszt i okolice (Gödöllő) pojawił się również w serialu Vanity Fair, grając na przemian coś tam z Anglii, coś z Belgii, nie pamiętam w tej chwili dokładnie.
Odpowiedz
#26
Swego czasu ogladałem Kontroll ,bardzo udany i fajny film , warto później pośmigać metrem Uśmiech   ale część M3 już odnowiona jest 


Ostatnio swego czasu promuje Budapeszt Luke Evans z racji krecenia serialu  The Alienist : Angel of Darkness 

https://youtu.be/di36HrAHXbE



[url=https://www.tvinsider.com/gallery/the-alienist-angel-of-darkness-filmed-location-budapest-nyc/][/url]
“Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.” – Michael Jordan 
Odpowiedz
#27
"Beautiful Budapest 1938 ... Piękny Budapeszt 1938" - Metro-Goldwyn-Mayer, film (wersja: j.angielski, napisy: j.węgierski)
Odpowiedz
#28
Ze sporym opoznieniem obejrzalem szpiegowski film Der Lockvogel - Red Sparrow ze zdjeciami z Budapestu
Opera, hotel Gellért, baseny Fabó, New York Café byly latwe do rozpoznania
Sceny z ulicy na Andrássy út plus jakas knajpa tez chyba na Andrássy út
Podsumowujac piekna aktorka w pieknie filmowanym miescie  Uśmiech

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#29
Ruce Willis landed in Budapest today. Shots for the fifth part of Die Hard will be shot in the Hungarian capitalMesh
VidMateappMomix.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 375 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 363 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 616 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar
  Budapeszt okiem aparatu - GALERIA fvg 369 252,133 22-08-2021, 15:14
Ostatni post: Cz@rek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości