Budapeszt w listopadzie?
#1
Dzień dobry

Chciałbym się wybrać w celach turystycznych na weekend do Budapesztu, i interesuje mnie listopadowa pogoda w tym rejonie. Czy jest równie ponuro/mokro/dołująco jak u nas, czy może zupełnie sobie odpuścić bo nie da się niczego zobaczyć/wszystko będzie zamknięte po sezonie itd itp?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Z moich doświadczeń wynika, że - niezależnie od pory roku - na Węgrzech temperatura jest zawsze kilka stopni wyższa. Szczególnie daje się to we znaki podczas podróży w stronę: z Węgier do Polski. Niejednokrotnie przyszło mi się moco zdziwić, gdy wysiadałem zaspany z autobusu w zimne, polskie powietrze Oczko

A mokro i ponuro być może - jak to w listopadzie. Choć wcale nie musi! W moim odczuciu nie warto się zastanawiać: jeżeli tylko masz możliwość, pakuj się i jedź! Podejrzewam, że nie będziesz żałował. O dostępność atrakcji turystycznych i nie tylko możesz być spokojny. Wszystko będzie otwarte.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Mam podobne odczucia. Oprócz tego, że na Węgrzech jest zawsze kilka stopni cieplej to jest mniej chmur, dużo rzadziej niebo jest szare, jak w Polsce. Poza tym rośliny są dłużej zielone. Wiosna rozkwita dwa-trzy tygodnie wcześniej, "złota polska jesień", choć w tym wypadku węgierska, również trwa dłużej.
Ja też polecam Budapeszt o każdej porze roku. Nawet w zimie, szczególnie, gdy Dunaj pokryty jest krą, bo robi jeszcze potężniejsze wrażenie. I te budynki, górki wokół niego - piękny krajobraz w odcieniach bieli i szarości.
Odpowiedz
#4
Kiedy odwiedziłem Budapeszt w pierwszych dniach października 2007 r., do samolotu w Warszawie wsiadałem ubrany jak na polską jesień, chociaż ciepłą. W Budapeszcie zaś od razu zacząłem z siebie zdejmować odzież i zostałem w samej koszuli, choć żałowałem, że z długimi rękawami. W Városliget (park miejski) dziewczyny w bikini opalały się na kocach rozłożonych na trawnikach! Prawda, że po kilku dniach pogoda się pogorszyła, ale i tak było ciepło. Za to w 2010 r. wrzesień w Budapeszcie i w ogóle w północnej części kraju był bardzo chłodny i deszczowy; dawno tak nie zmarzłem, jak w ciągu 3 dni w stolicy. Trudno zatem o prognozy, choć rzeczywiście można chyba stawiać na nieco wyższe temperatury niż u nas. Ogólnie jednak odpowiem po góralsku: "nie powiem Ci tak abo tak, bo byś sobie pomyśloł tak abo tak". Szeroki uśmiech Ale życzę miłej podróży!
Odpowiedz
#5
No Orvos przekonałeś mnie tymi dziewczynami w bikini Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt okiem aparatu - GALERIA fvg 369 201,269 22-08-2021, 15:14
Ostatni post: Cz@rek
  Budapeszt - 3 dni - pytania djbizon 7 3,878 06-01-2021, 18:21
Ostatni post: Kardasz
  Budapeszt w filmie fvg 26 21,031 15-12-2020, 9:51
Ostatni post: Sztasek
  Budapeszt - trasy rowerowe werka.erni 0 1,108 13-07-2018, 10:47
Ostatni post: werka.erni
  Format biletów (24h, 72h, 5/30) - Budapeszt jdubowski 10 4,794 17-06-2018, 11:28
Ostatni post: SztasekUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości