Butelki zwrotne po winie
#1
Zauważyłem, że do rachunku jest doliczana kaucja za butelki. Pytałem lokalnych i się potwierdziło. Gdzie te butelki mogę oddawać? Są jakieś automaty? Wczoraj jak przyniosłem do Tesco dwie butelki na wymianę to zrobiło się więcej zamieszania niż to warte i nawet nie wiem czy mi odbiła te butelki czy nie. Na paragonie normalnie widniało obciążenie za butelki a przez to zamieszanie nie spojrzałem na resztę, którą mi wydała.
Wiecie gdzie można oddawać butelki po winie w Budapeszcie?
Mam ich masę na mieszkaniu
Odpowiedz
#2
Prawie w każdym Tesco jest automat... tam zwrócisz puszte flaszki
Odpowiedz
#3
Akurat w Tesco Expres, w którym się zaopatrzałem w te butelki nie ma automatu. Zaczepiłem po prostu ekspedientkę układającą towar i przyniosła kratę. Generalnie nie ma z tym najmniejszego problemu
Odpowiedz
#4
Jeśli dobrze pamiętam to w TESCO za butelki z winem doliczali 10 HUF, nie majątek a jednak jak zauważyłem wiele ludzi oddawało je do automatu - potem otrzymywali wydruk i do kasy. Swoją drogą znakomity wynalazek, który jak widziałem poza butelkami na wino przyjmował również puszki po piwie, pety, opakowania po mleku itp.
I tak się powinno uczyć ludzi postępowania ze śmieciami. A u nas wszystko na wariata, nikt nic nie wie, ogólna niechęć i krytyka segregowania śmieci. Łącznie z dziennikarzami, którzy tworzą tylko materiały krytykujące segregacje i całą tą ustawę śmieciową. A podobno zmierzamy ku zachodowi ....
Odpowiedz
#5
tylko, czy jest sens - 10 HUF to jakieś 14 groszy
Odpowiedz
#6
Kaucje za butelki są w różnej cenie. Raz oddaliśmy 8 butelek i dostaliśmy 300 forintów. Za tą cenę w Penny można kupić butelkę taniego wina.
Odpowiedz
#7
(15-06-2014, 11:48)LA4 napisał(a): tylko, czy jest sens - 10 HUF to jakieś 14 groszy
jest sens...
1. zawsze mozna wyrzucić do pojemnika ze szkłem
2. skoro płaciłem kaucję, to przy okazji kolejnych zakupów zwracam butelki i mam jakeś pieniądze
3. nie pozostawiam smieci po sobie Oczko
Odpowiedz
#8
Czy jest sens?
Pomijając ekologie zależy jeszcze ile tych butelek się nam uskładaSzeroki uśmiechWino
Odpowiedz
#9
No i spójrzymy jeszcze z pespektywy osób mieszkających na miejscu, nie tylko turystów. Sens jest bardzo duży.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - gdzie zjeść "po węgiersku" alicja.jw 17 17,368 22-01-2022, 18:31
Ostatni post: stan
  Podróż koleją po Węgrzech Lilly Lill 79 78,256 06-07-2021, 20:32
Ostatni post: Miłośnik76
  Motocyklem po Budapeszcie przemo 0 2,198 03-08-2019, 12:29
Ostatni post: przemo
  wycieczki autobusem po Budapeszcie ewelik 2 2,899 31-08-2018, 20:22
Ostatni post: Sztasek
  Winieta na Węgry po zmianach od 1-01-2017 GrzesiekU 5 6,161 11-07-2017, 14:16
Ostatni post: GrzesiekU



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości