Co, gdzie i jak ;)
#11
Wiekszosc tematow tego typu juz zostala rozpracowana i wielokrotnie omawiana na forum, trzeba tylko wyszukac i przeczytac! Po lewej stronie u gory (pod literka F w Forum wegierskie) jest magiczne slowo szukaj...
Odpowiedz
#12
Koleżanka właśnie stworzyła wyszukiwarkę wyszukiwarki ! Opatentować ! Oczko
Odpowiedz
#13
Tak zwane FOOGLE Uśmiech Polać jej!
Odpowiedz
#14
gdzie w okolicy dworca Keleti przed wyjazdem można zrobić zakupy na drogę i do domu, by przez miasto nie taszczyć zakupów?
Odpowiedz
#15
(07-07-2014, 20:32)radomirw napisał(a): gdzie w okolicy dworca Keleti przed wyjazdem można zrobić zakupy na drogę i do domu ...

Jeden przystanek od dworca jest duże centrum handlowe Arena Plaza (od dworca w stronę Sportareny).
Typowa galeria z dużym Tesco Oczko
Odpowiedz
#16
Witam wszystkich
Robię sobie w niedzielny poranek plan tras wg których mogłabym się poruszać (mapa google Budapesztu transportem publicznym) i trafiam na takie "zagwozdki" Batthyany ter M+H i na kolorowo D11 D12 SH, Batthyany ter M+H i na czarno 990. Znam kolory metra, wiem, że tramwaje na żółto, ale te są dla mnie zagadką. A w ogóle to chciałabym z tego miejsca dostać się na Baszty Rybackie. Wiem, że można się przejść, ale mam chore nogi i unikam dłuższych spacerów, zwłaszcza pod górę (jestem leciwa staruszka i chcę pokazać Budapeszt wnuczkowi).
Czy ktoś mi pomoże?
Odpowiedz
#17
I jeszcze jedno pytanko: Czy linia tego zielonego metra już działa? Można się nią przemieszczać? Mogłabym wysiąść na przystanku Szent Gellert ter.
Odpowiedz
#18
(13-08-2017, 9:25)AnaSz6 napisał(a): I jeszcze jedno pytanko: Czy linia tego zielonego metra już działa? Można się nią przemieszczać? Mogłabym wysiąść na przystanku Szent Gellert ter.
Linia metra 4 (zielona) kursująca od dworca wschodniego (Keleti) do dworca Kelenföld działa.
Odpowiedz
#19
(13-08-2017, 9:22)AnaSz6 napisał(a): Witam wszystkich
Robię sobie w niedzielny poranek plan tras wg których mogłabym się poruszać (mapa google Budapesztu transportem publicznym) i trafiam na takie "zagwozdki" Batthyany ter M+H i na kolorowo D11 D12 SH, Batthyany ter M+H i na czarno 990.(...)

M+H = metro + Hév (kolejka podmiejska)
D11, D12 - tramwaj wodny, SH - statek spacerowy
990 autobus nocny
Na Basztę Rybacka możesz podjechać autobusem 16 lub 16 A z Széll Kálmán tér (tam dojedziesz min metrem) - proponuję wysiąść na przystanku Szentháromság tér,
lub autobusem 16 z placu Deák Ferenc w V dzielnicy.
Odpowiedz
#20
(13-08-2017, 9:50)Waldek napisał(a):
(13-08-2017, 9:22)AnaSz6 napisał(a): Witam wszystkich
Robię sobie w niedzielny poranek plan tras wg których mogłabym się poruszać (mapa google Budapesztu transportem publicznym) i trafiam na takie "zagwozdki" Batthyany ter M+H i na kolorowo D11 D12 SH, Batthyany ter M+H i na czarno 990.(...)

M+H = metro + Hév (kolejka podmiejska)
D11, D12 - tramwaj wodny, SH - statek spacerowy
990 autobus nocny
Na Basztę Rybacka możesz podjechać autobusem 16 lub 16 A z Széll Kálmán tér (tam dojedziesz min metrem) - proponuję wysiąść na przystanku Szentháromság tér,
lub autobusem 16 z placu Deák Ferenc w V dzielnicy.

Waldku, wielkie dzięki. Nie ma to jak być dobrze poinformowanym. Jesteś "kopalnią wiedzy" (prawie Oczko). Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,794 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Gdzie zjeść smacznie i tanio? fvg 231 272,109 16-02-2021, 13:52
Ostatni post: ex-komar
  Jak najlepiej dojechać z Lotniska do Centrum Ribizli 7 2,785 10-09-2019, 11:29
Ostatni post: Sztasek
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,314 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Jak z Budapesztu do Siofok ? parisan 15 8,917 06-09-2017, 9:40
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości