Co przywozicie z Węgier?
Jakie możecie polecić typowe, niedrogie węgierskie wino które kupie w Tesco?
Odpowiedz
Przecież jest jeden wątek o winach drogich i drugi, o winach tanich. Oczko

Nie jestem znawcą, ale zapytam chociaż - w jaki przedział cenowy celujesz? Dla siebie czy na prezent? Prezent - dla kogo? Oczko
Odpowiedz
(17-07-2019, 12:39)rustin napisał(a): Jakie możecie polecić typowe, niedrogie węgierskie wino które kupie w Tesco?
Proponuje się cofnąć stronę wstecz i zobaczyć co fachowiec ma w koszykuUśmiech. I to polecam! Generalnie za 500-700 FT wszystko podobnie smakuje jak jest odpowiednio schłodzone.
Odpowiedz
Otóż to, zależy co kto lubi. Ja sobie chwalę głównie wytrawne, półwytrawne i półsłodkie i jeżeli mowa o trunkach z Węgier, to tylko i wyłącznie degustuje Tokaje. Z półsłodkich polecam ogromnie Tokaj Sarga Muskotaly od Benko Borhaz. Na stronie wstecz wrzuciłem zdjęcie, to to żółte z etykietką Benka. Generalnie z Tokaju nie piłem jeszcze złego wina i piszę to absolutnie poważnie
Odpowiedz
Witam
Jak szukać targu na Węgrzech odbywa się takie coś?
Pozdrawian
Odpowiedz
(17-07-2019, 14:34)eplus napisał(a): Przecież jest jeden wątek o winach drogich i drugi, o winach tanich. Oczko

Nie jestem znawcą, ale zapytam chociaż - w jaki przedział cenowy celujesz? Dla siebie czy na prezent? Prezent - dla kogo? Oczko

Żeby dać znajomym i się potem nie wstydzić Uśmiech
Odpowiedz
Dla mnie każde wino z Węgier jest extra nawet Tokaje po 8zł za butelkę kupione w promocji są dobre.
Odpowiedz
Żeby się nie wstydzić to 500-700 forintów trochę za mało. Jak podwoisz to wszyscy lepiej na tym wyjdą.
Odpowiedz
(18-07-2019, 9:04)maj0nez napisał(a): Witam
Jak szukać targu na Węgrzech odbywa się takie coś? ...

O jaki targ ci chodzi... ? miasto... miejsce... ?
Odpowiedz
Jak na prezent, to oczywiście żeby na etykiecie nie było "selected by Tesco", a na kontrze żeby nie było instrukcji po polsku. Tylko język węgierski. Dla początkujących smakoszy Egri Bikaver albo Tokaji - chyba te dwie marki najbardziej u nas się kojarzą z Węgrami. W miarę smakowego wyrabiania się odbiorcy prezentu można iść na wyższe półki, jednak obawiam się, że dla nuworysza wino za 500 i za 3500 smakuje tak samo. To oczywiście tylko moje prywatne zdanie. A wino za 400 pite z umiarem w dobrym towarzystwie na pewno nikomu nie zaszkodzi nawet w największych ilościach.
Oczko Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,378 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,624 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,402 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,494 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości