Co warto zobaczyć będąc nad południowym brzegiem Balatonu?
#1
Przygotowując się do wypadu nad Balaton (raczej część południowa) zastanawiam się, co polecilibyście warte odwiedzenia w tej części Węgier. Gdzie warto zrobić sobie wycieczki? czego i gdzie spróbować???
Nie chodzi mi o sąsiadujące bezpośrednio kurorty turystyczne raczej o bardziej oryginalne miejsca, gdzie można się czymś zachwycić, a być może jest mało znane Uśmiech czekam na wieści Uśmiech
Odpowiedz
#2
Nad samym Balatonem raczej trudno znaleźć coś mało znanego (brzegi to w 70% kurorty). Jeśli będziesz raczej w płd. - zach. części (np. Balatonboglar), to masz całkiem blisko (64 km) do stupy w Zalaszantó (tam jest słabo oznakowane, popytaj miejscowych, albo sprawdź na Google Maps, po angielsku można się dogadać. Jest to co prawda na północ od północnego brzegu, ale możesz jechać tam w drodze do/z Polski, lub urządzić sobie wycieczkę). Niemniej jednak jest to mało znane, a warte zobaczenia, tym bardziej, że blisko Uśmiech
Ogólnie rzecz biorąc, odniosłem wrażenie, że ta południowa część Balatonu (oprócz okolic Siófok) jest nieco mniej turystyczna, chętniej odwiedzane jest Keszthely, Tihany i właśnie Siófok. Uśmiech
Odpowiedz
#3
O dzięki Uśmiech nie słyszałam o tej miejscowości Uśmiech tak patrze i widzę, że jest tam jakaś ciekawa biała budowla i ruiny zamku. poza tym ładna okolica - może tam wpadnę. Poza tym widzę, że chyba trzeba będzie udać się i poodwiedzać te dwie miejscowości , o których wspominasz , a które są na północ od Balatonu.
Odpowiedz
#4
Ta ciekawa biała budowla to największa w Europie Środkowej stupa (buddyjska świątynia). Okolica rzeczywiście ładna Uśmiech
Odpowiedz
#5
wow a tego nie wiedziałam Uśmiech super Uśmiech
Odpowiedz
#6
A może Kis-Balaton? Dla odmiany wycieczka przyrodnicza, może być nawet na cały dzień.
Odpowiedz
#7
Jeśli lubisz miasta, to 120 km na południe od B-boglar jest Pecs, podobno ładne miasto (nie byłem, widziałem tylko zdjęcia) - albo 230 km na płd. wsch. - w Serbii (można jechać na dowód) Subotica (byłem, przepiękne, klasycznie węgierskie, zielone, bezpieczne, tanie, niezatłoczone i w zasadzie nieznane miasto). Ale wycieczka Pecs - Subotica to raczej dwudniówka; nad Balatonem nie ma za bardzo co robić, chyba, że lubisz "plażing i smażing" przy Niemcach (są nad 3/4 Balatonu)...

Poza tym: ile masz czasu? Jeśli co najmniej tydzień, starczy Ci spokojnie na odwiedzenie tych wszystkich miejsc i jeszcze polenienie się na plaży Uśmiech
Odpowiedz
#8
To są bardzo dobre pomysły! oczywiście miejsca , o których wspominacie nie widziałam, ale teraz wezmę je głęboko pod rozwagę. Plażing i smażing oby był tego lata. ale na pewno wybiorę się też do miejsc , które polecacie . Jeśli chodzi o wycieczki przyrodniczce- jestem tak samo zainteresowana Uśmiech także super! dziękuję za info. Jak Wam się coś jeszcze przypomni - chętnie poczytam Was Uśmiech myślę, że o północny brzeg Balatonu też zahaczę w zwiedzaniu w takim razie.
Odpowiedz
#9
Może już czytałaś, ale jeśli jeszcze nie to pod tym linkiem jest moja relacja z wakacji nad Balatonem z 2012 roku i troszkę informacji co można zobaczyć na północnym brzegu Uśmiech

http://forum.wegierskie.com/Wakacje-nad-Balatonem-2012
Odpowiedz
#10
Interaktywna mapa Węgier z różnymi atrakcjami
http://itthon.hu/strandok-a-balatonnal;j...ds=1592413
Podaj swój e-mail to prześlę Tobie moje plany na Balatonszemes.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Policja Wodna Balatonu przypomina Waldek 0 409 13-07-2023, 9:59
Ostatni post: Waldek
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,589 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  40 zawody w przepłynięciu Balatonu Waldek 0 484 24-07-2022, 0:36
Ostatni post: Waldek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości