Covid - wjazd na Węgry
#1
Dzień dobry

Nie wiem, czy umieściłam wątek we właściwym miejscu. Mam pytanko jak w obecnej sytuacji wygląda wjazd na teren Węgier ze Słowacji? Kontrola paszportowa? jakieś dokumenty do wypełnienia?
Odpowiedz
#2
(31-07-2020, 9:29)zmokla.kura napisał(a): Dzień dobry

Nie wiem, czy umieściłam wątek we właściwym miejscu. Mam pytanko jak w obecnej sytuacji wygląda wjazd na teren Węgier ze Słowacji? Kontrola paszportowa? jakieś dokumenty do wypełnienia?
Na tą chwilę nie ma, żadnej kontroli
Odpowiedz
#3
(31-07-2020, 9:40)wojti76 napisał(a):
(31-07-2020, 9:29)zmokla.kura napisał(a): Dzień dobry

Nie wiem, czy umieściłam wątek we właściwym miejscu. Mam pytanko jak w obecnej sytuacji wygląda wjazd na teren Węgier ze Słowacji? Kontrola paszportowa? jakieś dokumenty do wypełnienia?
Na tą chwilę nie ma, żadnej kontroli
dziękuję bardzo
Odpowiedz
#4
(31-07-2020, 9:29)zmokla.kura napisał(a): Dzień dobry

Nie wiem, czy umieściłam wątek we właściwym miejscu. Mam pytanko jak w obecnej sytuacji wygląda wjazd na teren Węgier ze Słowacji? Kontrola paszportowa? jakieś dokumenty do wypełnienia?
Tu masz istniejący temat:
https://forum.wegierskie.com/Covid-19?page=2
Odpowiedz
#5
(31-07-2020, 11:34)Cz@rek napisał(a):
(31-07-2020, 9:29)zmokla.kura napisał(a): Dzień dobry

Nie wiem, czy umieściłam wątek we właściwym miejscu. Mam pytanko jak w obecnej sytuacji wygląda wjazd na teren Węgier ze Słowacji? Kontrola paszportowa? jakieś dokumenty do wypełnienia?
Tu masz istniejący temat:
https://forum.wegierskie.com/Covid-19?page=2
dziękuję, będę śledzić
Odpowiedz
#6
Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym u sąsiadów Węgier, rząd wprowadził od 15 lipca ograniczenia w ruchu granicznym. Cudzoziemcy pochodzący z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich, nie mają prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.
Po przyjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Rumunii, Serbii, Chin, Kanady i USA, cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski
Odpowiedz
#7
(31-07-2020, 12:18)Tony-snk napisał(a): Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym u sąsiadów Węgier, rząd wprowadził od 15 lipca ograniczenia w ruchu granicznym. Cudzoziemcy pochodzący z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich, nie mają prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.
Po przyjeździe z 11 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Rumunii, Serbii, Chin, Kanady i USA, cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski
To już wiemy, (powyżej wkleiłem dedykowany temat.),ale problem jest że te dane mogą się zmieniać co środę.
Najbliższa środa 5 sierpnia ,dla mnie o dzień za późno żeby bezpłatnie wycofać się z rezerwacji a po ostatnich naszych wynikach boję się że i Polska trafi tam do grupy razem z m.in.Rumunią czy Bułgarią.
Odpowiedz
#8
Niestety rząd zapowiedział, że przez weekend i następne dni będą dalsze wzrosty i to duże bo kolejne kopalnie do przebadania plus 3 duże zakłady pracy w Małopolsce.
Odpowiedz
#9
Cz@rek - a w którym dniu masz przekraczać granicę węgierską?
Odpowiedz
#10
(31-07-2020, 15:57)LK1 napisał(a): Cz@rek - a w którym dniu masz przekraczać granicę węgierską?
Dopiero 11 sierpnia,ale po 4 już nie mogę odwołać bez kosztowo ( a koszt też nie jestem pewien czy kasują za noc czy cały pobyt-gdybym się nie zjawił)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,131 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,095 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,078 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,193 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości