Debrecen / Debreczyn
#51
(27-04-2017, 15:04)macbull napisał(a): Bardzo dziękuję za cenne rady - chyba jednak zdecyduję się na ten jednodniowy karnet, bo jest nas piątka - wtedy rozumiem mogę sobie parkować gdzie chcę i ile chcę (oczywiście w miejscach dozwolonych :-)? Pod Zoo również? Jeszcze jedno - czy na Węgrzech honorują nasze legitymacje szkolne/studenckie w środkach komunikacji publicznej?

- Parking przy ogrodzie zoologicznym płatny, obsługuje firma DV Parking kft, Debrecen, Füredi út 27. 1-piętro Uśmiech Bywają dni, że brak jest miejsc parkingowych - więc nawet z ważnym karnetem nie zaparkujesz.
- Legitymacje są honorowane, ale nie ma biletów zniżkowych na komunikację miejską. Zniżki są tylko na karnety.
- Jeśli chcecie korzystać ze środków komunikacji miejskiej, to polecam zbiorowy karnet jednodniowy dla pięciu osób (Kiscsoportos jegy), ważny na wszystkich liniach komunikacji w Debreczynie (DKV). Cena 2000 Ft.
Odpowiedz
#52
- Jeśli chcecie korzystać ze środków komunikacji miejskiej, to polecam zbiorowy karnet jednodniowy dla pięciu osób (Kiscsoportos jegy), ważny na wszystkich liniach komunikacji w Debreczynie (DKV). Cena 2000 Ft.
[/quote]
Ogromne dzięki!!! To jest chyba ta opcja, której szukałem :-) Czy taki bilet kupię w automacie, kiosku?
Odpowiedz
#53
(28-04-2017, 11:16)macbull napisał(a): ...zbiorowy karnet jednodniowy dla pięciu osób (Kiscsoportos jegy),
ważny na wszystkich liniach komunikacji w Debreczynie (DKV). Cena 2000 Ft.
...
... To jest chyba ta opcja, której szukałem Uśmiech Czy taki bilet kupię w automacie, kiosku?

Czy w kiosku, czy w automacie? - najprawdopodobniej tak, automaty do biletów są w kolorze żółtym, kilka widziałem - lecz nie korzystałem z nich.
Na pewno kupisz tu > PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA >> rubryka "Cím" to adres punktu.
Odpowiedz
#54
[/quote]

Czy w kiosku, czy w automacie? - najprawdopodobniej tak, automaty do biletów są w kolorze żółtym, kilka widziałem - lecz nie korzystałem z nich.
Na pewno kupisz tu > PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA >> rubryka "Cím" to adres punktu.
[/quote]

Super! Czyli jak chcę powiedzieć bilet jednodniowy dla pięciu osób to będzie Kiscsoportos jegy öt fő (tłumacz google :-)?
Dzięki wielkie, nigdy bym się w tym nie połapał - zaparkuję na ulicy, którą wspomniałeś wcześniej i kupię te bilety jak najbliżej będą. Nie mogę zupełnie się połapać w węgierskim, ale mam nadzieję że automaty mają opcję angielską lub niemiecką, ewentualnie w punkcie może też ktoś będzie kumaty. Chcę sobie w razie czego przygotować na kartce odpowiedni zwrot :-). Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
#55
W słoneczne (upalne) dni radzę parkować - jeśli myślisz o ulicy (Simoni út) - gdzieś w tej okolicy... "sklep spożywczy COOP / kawiarnia, restauracja PALMA".
>>> GDZIEŚ W TYM MIEJSCU ... to dwa przystanki linii tramwajowej nr.1.
Odpowiedz
#56
(28-04-2017, 13:11)Sztasek napisał(a): W słoneczne (upalne) dni radzę parkować - jeśli myślisz o ulicy (Simoni út) - gdzieś w tej okolicy... "sklep spożywczy COOP / kawiarnia, restauracja PALMA".
>>> GDZIEŚ W TYM MIEJSCU ... to dwa przystanki linii tramwajowej nr.1.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Masz u mnie wirtualne piwo :-).
Odpowiedz
#57
Debreczyn - to tylko jedno z miast które darzę bardzo wielką sympatią ... Uśmiech ... zaplanowany pobyt we wrześniu.
Dzięki za Piwo ... pozdrawiam
Odpowiedz
#58
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miłe miasteczko w trójkącie Eger - Miszkolc - Debreczyn grzego80 4 5,103 28-05-2019, 14:20
Ostatni post: McMichael
  Debreczyn - targ staroci piablo75 4 5,068 14-06-2018, 20:58
Ostatni post: piablo75



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości