Demjen - mój faworyt
#41
Podjechałem do Demjen wiosną 2011 - odstraszyły mnie prace budowlane ale wygląd był zachęcający... niestety z cenami poszli po bandzie i nie można stosować tutaj porównania do polskich warunków lecz do węgierskich... pamiętajmy, ze całkiem blisko dla zmotoryzowanych są Bogacs, Kacs, Mezokovesd czy sam Eger no i przepięknie rozbudowane przez ostatnie 10 lat Egerszalok /pamiętam tam tylko małą "kałużę" i budę na dwie przebieralnie/.
W tym kontekście wróżę temu kąpielisku szybki spadek cen w najbliższym czasie zwłaszcza, że campera czy przyczepy nie da się tam postawić inaczej, niż na dziko a dokoła tylko... hula wiatr!
Odpowiedz
#42
Ja wybieram sie tam po raz pierwszy na "4 noce" w drugiej polowie kwietnia w srodku tygodnia (zeby bylo mniej ludzi/dzieci)
http://www.demjenhotel.hu/en/
Odpowiedz
#43
Czyli można spodziewać się przedsezonowej relacji z pierwszej ręki po powrocie? Uśmiech Miejmy nadzieję, że pogoda będzie już wówczas bardzo letnia! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#44
Jak najbardziej! Nigdy nie jezdzilam specjalnie do zadnych kapielisk. To bedzie moja pierwsza wyprawa!
Odpowiedz
#45
Gratuluje wyboru. Polecam przy okazji odwiedzić, dla porównania Egerszalok - więcej basenów.
Co do samego Demjen, to jeśli nie masz zamiaru korzystać ze zjeżdżalni to kup bilet tylko na baseny, bez aquaparku, choć w kwietniu tonie wiem czy będzie czynny "aquapark". Egerszalok terma w dni powszechne jest po 17 za pół ceny 1500 HUF od 17 do zamknięcia czyli 20 (19:30 powoli wypraszają).
No i oczywiście nie zapomnij o egerskich winach Uśmiech.
Odpowiedz
#46
Demjén w ostatni tydzien kwietnia 2013:
[Obrazek: 2jfkrv6.jpg]

[Obrazek: 2mlppe.jpg]

[Obrazek: 5vcgew.jpg]

[Obrazek: 96fj0w.jpg]

[Obrazek: mhy1lf.jpg] Basen jaskiniowy ma byc gotowy pod koniec tego roku

Wiecej zdjec tutaj, godziny otwarcia i ceny
Odpowiedz
#47
Jak tam pogoda, jak tam ruch? ceny, ja już przebieram nóóżkami od roku, żeby jechać do Demjen, jeżdzilem do egersalok od 10 lat, jak były dwa bajorka i góra białego wapnia i nawet Węgrów było mało, nawet raz siedziałem z Żoną w sylwestra, a wiał wiatr i było z minus 10 stopni, od czasu jak zamieniono bajorka w luksusowe SPA, jeżdże do Demjen, po ile kwatery ja miałem duże auto-to w nim spałem, ale teraz trza szukać kwater, dzieki za informacje, pozdrawiam jacek s
Odpowiedz
#48
Ja mieszkalam w hotelu obok (Hotel Cascade), ale w kazdym domu sa kwatery do wynajecia, cen nie znam. Na pewno cos znajdziesz.
Odpowiedz
#49
(14-05-2013, 22:17)Ribizli napisał(a): (...) ale w kazdym domu sa kwatery do wynajecia, cen nie znam. Na pewno cos znajdziesz.

Podczas ostatnich wakacji (2013) po raz kolejny byliśmy w Demjen. Nigdy nie mieszkaliśmy tam, zawsze dojeżdżaliśmy, więc postanowiłem, myśląc już o kolejnych wakacjach, pochodzić po głównej (w zasadzie jedynej większej) ulicy miejscowości i popytać o kwatery.
Byłem w 7-8 miejscach i okazuje się, ze ceny są najczęściej 3000-3300 Ft/osoba/doba. W jednym miejscu powiedziano 3500 Ft.
Oczywiście to ceny za węgierski standard "kwaterowy", czyli z łazienkami, dostępem do wyposażonej kuchni, itp.
Mam kilka adresów mailowych, ale jak wspomniałem, nigdzie nie mieszkałem, więc nie chciałbym polecać w ciemno.
W większości kwatery były zajęte i gospodarze radzili, aby rezerwować miejsca w kwietniu, maju.
Jeszcze jedna ważna uwaga związana z ewentualnym kwaterowaniem w Demjen. Nie zauważyłem tam większego sklepu (typu Tesco, czy Spar) i po większe zakupy najlepiej wybrać się chyba do Egeru.
Odpowiedz
#50
Video 
Właśnie jestem w Demjen, urzekły mnie zdjęcia w internecie i opis, a tu niemiła niespodzianka, czynne tylko malutkie baseniki, reszta zamknięta i brudna. Poza tym to koszmarny plac budowy niemiły dla oczu. Wykupiliśmy pakiet w hotelu Cascade obok, firma Vital sprzedała nam pakiet z aquaparkiem w cenie.
Teraz, gdy zadzwoniłam odpowiedzieli, że baseny są zamknięte bo jest za zimno! Sprawa załatwiona.
Wysłałabym zdjęcia z tych basenów, ale jestem tu nowa i nie wiem jak to zrobić.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,237 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger, Demjen, czy Miskolc? jaceks 4 8,896 04-10-2013, 10:31
Ostatni post: Timo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości