Demjen - mój faworyt
Moje młodsze pokolenie właśnie doniosło, że w Demjen funkcjonuje już trzecie kąpielisko. Powstało niedaleko basenów wydrążonych w skale. I żeby było oryginalnie - baseny są również w piramidach. Jest to raczej takie piramidalne spa  Oczko .
Więcej można się dowiedzieć na stronie http://www.demjenipiramisfurdo.hu/.
Odpowiedz
W Damjen macie baseny zewnętrzne - termalny 2-poziomowy z bardzo ciepłą wodą, rekreacyjny ~1,7-1,2m, kolejny z ciepłą wodą. Wejście 2kHUF dla dzieci, 2,2kHUF dla dorosłego.
Dodatkowo jeśli chcecie zjeżdżać ze zjeżdżalni zewnętrznych i wewnętrznych, skakać ze "skoczni" i używać jaskiń, to za bilet obejmujący to i baseny zewnętrzne zapłacicie ~20kHUF za bilet rodzinny 2+2.
Parking bezpłatny.
Odpowiedz
Cześć,
Wybieram się w okolice Eger i mam zamiar skorzystać z basenów Demjen. Jedziemy z dziećmi małymi i pytanie mam czy są tam płytkie baseny brodziki dla najmłodszych ? Jak wygląda jakoś tego basenu czy jeziorka w Demjen gdzie jest piaseczek i molo..
Odpowiedz
https://www.idokep.hu/webkamera/demjeni_termalto
kliknkij w lewym górnym rogu ...
Odpowiedz
(27-02-2018, 11:40)slołmen napisał(a): W  "Koronie"  wody są termalne, czyli naturalnie ciepłe, jednak mało zmineralizowane.  Tak na oko ,-))  woda  w basenie ma kolor nieodbiegający od zwykłej.

No, raczej nie mało, skoro na dnie i ścianach betonowej niecki już się odłożyła gruba warstwa wapienia.Korona ma potencjał, ale musza to i owo poprawić, np. brakuje zewnętrznych pryszniców. też nie przekonuje mnie temteratura wody, wg mnie jest za ciepła, w tym duzym. głebszym, można by się wypływać, ale nie w takiej temperaturze. Na plus - opalana drewnem sauna (w gratisie). Mało ludzi, Polaków wcale.
pzdr.
Odpowiedz
kto co lubi ,-)) smród moczu i piwa plus kakofonia dźwięków... pozdrawiam
Odpowiedz
(27-02-2018, 11:40)slołmen napisał(a): W  "Koronie"  wody są termalne, czyli naturalnie ciepłe, jednak mało zmineralizowane.  Tak na oko ,-))  woda  w basenie ma kolor nieodbiegający od zwykłej.

A na nos? Byłeś tam naprawdę? Wali siarkowodorem przecież.

[Obrazek: 2af4571b57e60715.jpg]

Parę zdjęć z Egri Korona Borhaz Termalto Furdo zamieściłem w mojej relacji

https://forum.wegierskie.com/Sylwester-n...ach-Demjen

Sympatyczne i czyste miejsce, o ile mi wiadomo nie ma jednak kempingu. Z tym, że parking jest bogaty w gniazdka elektryczne i widziałem na nim kilka kamperów. Z opaską można na chwilę wyjść z basenów do restauracji mieszczącej się w winnicy na górce. Kontakt mailowy z kąpieliskiem i z EKB z mojego doświadczenia jest równie łatwy jak kontakt z cywilizacją pozaziemską.
W pozostałych kąpieliskach Demjen nie byłem, więc nie porównuję.
Odpowiedz
(05-01-2020, 14:52)Być może piszemy o dwóch różnych miejscach.  My podjechaliśmy kiedyś pod kasy tego które jest przy drodze i na srodku ma cuś takiego jak szklarnię. Daszek na wypadek niepogody zapewne. I po pobycie w Egerszaloku wody  "na oko" spod kasy wyglądały jak zwykłe basenowe. Nawet stary Demnjen ( ten z kolumnami w stylu greckim) ma wody wapienne tylko, ale to widać :-) napisał(a):
(27-02-2018, 11:40)slołmen napisał(a): W  "Koronie"  wody są termalne, czyli naturalnie ciepłe, jednak mało zmineralizowane.  Tak na oko ,-))  woda  w basenie ma kolor nieodbiegający od zwykłej.

A na nos? Byłeś tam naprawdę? Wali siarkowodorem przecież.

[Obrazek: 2af4571b57e60715.jpg]

Parę zdjęć z Egri Korona Borhaz Termalto Furdo zamieściłem w mojej relacji

https://forum.wegierskie.com/Sylwester-n...ach-Demjen

Sympatyczne i czyste miejsce, o ile mi wiadomo nie ma jednak kempingu. Z tym, że parking jest bogaty w gniazdka elektryczne i widziałem na nim kilka kamperów. Z opaską można na chwilę wyjść z basenów do restauracji mieszczącej się w winnicy na górce. Kontakt mailowy z kąpieliskiem i z EKB z mojego doświadczenia jest równie łatwy jak kontakt z cywilizacją pozaziemską.
W pozostałych kąpieliskach Demjen nie byłem, więc nie porównuję.
Odpowiedz
Ja pisałem o tym miejscu. Widocznie wiatr był od kas w stronę jeziorek. Uśmiech

[Obrazek: 5d1d76e659121555.jpg]
Odpowiedz
Ja też :-)) ale w słońcu mocnej wiosny ta woda nie była tak mleczna
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,338 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger, Demjen, czy Miskolc? jaceks 4 8,924 04-10-2013, 10:31
Ostatni post: Timo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości