Do Mezokovesd z Śląska
#21
Te czeskie mapy są ok. Można zaznaczyć w którym kraju ominąć płatne drogi. W google maps jest opcja ale ogólnie unikaj opłat. Jechałem z rok czy 2 lata temu tą trasą i też nie kupowałem winiety. Generalnie trzeba jechać od Banskiej B. drogą 69 , a potem wskoczyć na 16. Trochę trzeba uważać żeby nie wjechać na te R-ki słowackie ale daje radę.

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy...&xc=%5B%5D
Odpowiedz
#22
no i widzisz czeska pokazuje co innego, goolge pokazuje wjazd na R2 kolo Zwolenia..........
nawet jak wyłączę płatne.............chyba po porostu kupię winietę na Węgry aby się nie wsadzić na minę.
Słowację da się objechać czy to przez Czechy i Cieszyn czy też przez Zwardoń............chyba że ktoś wrzuci pewną trasę na googlu Uśmiech
Odpowiedz
#23
Witam wszystkich, powiedzcie mi czy ktoś na 100 % może potwierdzić, że ten kawałek R2 jest płatny czy niepłatny?
poniżej link do drogi którą Google prowadzi jak ustawię unikanie dróg płatnych - prowadzi z 16 na rondo i na ten kawałek R2 właśnie w kierunku na Krivań.
jak włącze unikaj autostrad i zarazem opłat to prowadzi 16 jak samo unikaj opłat a zostawiam autostrady to ciągnie na R2
https://www.google.pl/maps/dir/48.528685...!3e0?hl=pl

pytanie - płatne czy nie, wg mapy słowackiej płatne.............więc jeśli google tak kieruje to coś jest nie tak.
Odpowiedz
#24
Na początku - jak sobie przypominam, to 3 lata temu - tylko krótki odcinek (znany jako obwodnica) Dietva był wolny od opłat dla aut poniżej 3,5T. Obecnie ten 20 km kawałek tej ekspresówki R2 jest płatny.
Odpowiedz
#25
Tam nie ma tabliczki że pojazdy poniżej 3,5 tony zwolnione są z opłaty jak jest np przy obwodnicy Svidnika. Jedź 16 parę minut dłużej.
Odpowiedz
#26
(16-08-2019, 12:50)kowcio napisał(a): Tam nie ma tabliczki że pojazdy poniżej 3,5 tony zwolnione są z opłaty jak jest np przy obwodnicy Svidnika. Jedź 16 parę minut dłużej.
Kawałek nowej (w ubiegłym) roku autostrady od Zvolenia do Detvy jest płatny.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 874 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  dojazd z Krakowa do Mezokovesd adddd 2 4,026 24-07-2013, 8:26
Ostatni post: adddd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości