Dojazd do Egeru
#21
lewy 427 moja propozycja trasy: Zakopane-Jabłonka-Dolny Kubin-Rużomberok-Bańska Bystrzyca-Zvolen-Lucenec-Salgotarjan-Batonyterenye-Eger
Trasa przetestowana przeze mnie kilka razy, polecam. Jedynie odcinek Batonyterenye-Eger niższej kategorii
Odpowiedz
#22
Witam
Pomimo początkowego zniechęcenia w tym roku też Eger :-) W ubiegłym roku wybrałem trasę przez Łysą Polanę (6godzin), w tym jednak Cieszyn, i tu moje pytanie: Czy w kwestii opłat coś uległo zmianie? Na trasie Zawiercie/Cieszyn/Żlina/BB/Eger jedynym płatnym odcinkiem jest "obwodnica" BB? Jakoś nie mogę się przekonać do tej trasy.

ps
a tak na marginesie, z twórcą tego tematu i jego rodziną spotkaliśmy się w Egerze na tej samej kwaterze i spędziliśmy bardzo miło czas :-)
Odpowiedz
#23
(24-06-2014, 10:12)furgon napisał(a): Na trasie Zawiercie/Cieszyn/Żlina/BB/Eger jedynym płatnym odcinkiem jest "obwodnica" BB? Jakoś nie mogę się przekonać do tej trasy.
Jeśli BB=Banská Bystrica to: nie ma obwodnicy.
Jadąc z kierunku Ružomberok lub Turčianske Teplice wjeżdżamy na dwupasmówkę prowadzącą na autostradę R1 która na odcinku miejskim do tablicy z napisem Banská Bystrica jest wolna od opłat. ! Uśmiech
Odpowiedz
#24
Witam wszystkich.
W niedziele wybieram sie z Warszawy w okolice Egeru. Jade z czteroletnim synem i zona. Planuje dostac sie tam w jeden dzien. Podajcie prosze trase jaka polecacie aby w jeden dzien z kilkoma przystankami (m. in. na obiad) dotrzec do Egeru. Na Slowacji nie chcialbym kupowac winiety, natomiast na Wegry kupuje (m. in. wyjazd do Budapesztu).
Odpowiedz
#25
(24-06-2014, 21:07)pejo19 napisał(a): Witam wszystkich.
W niedziele wybieram sie z Warszawy w okolice Egeru. Jade z czteroletnim synem i zona. Planuje dostac sie tam w jeden dzien. Podajcie prosze trase jaka polecacie aby w jeden dzien z kilkoma przystankami (m. in. na obiad) dotrzec do Egeru. Na Slowacji nie chcialbym kupowac winiety, natomiast na Wegry kupuje (m. in. wyjazd do Budapesztu).
Wyjazd z Warszawy po północy, przez Kraków, Nowy Targ, Poprad-Dobsina (tu kręci), Rożnava, Tornala, Ózd, Eger... to moja propozycja, jedziesz na spoko 12-13 godzin z przerwami Uśmiech
Odpowiedz
#26
Czy mnie również polecił byś tą trasę? Jechałem nią w ubiegłym roku i wydaje się ok. Który odcinek na tej trasie jest płatny? Chyba go przegapiłem:-)
Odpowiedz
#27
Na tej trasie (ok.610 km) nie ma płatnych odcinków
Odpowiedz
#28
(25-06-2014, 7:56)Sztasek napisał(a): Wyjazd z Warszawy po północy, przez Kraków, Nowy Targ, Poprad-Dobsina (tu kręci), Rożnava, Tornala, Ózd, Eger... to moja propozycja, jedziesz na spoko 12-13 godzin z przerwami Uśmiech

Hmmm... ja osobiście nie miałbym odwagi jechać pierwszy raz i to w nocy przez Poprad, Dobsinę (gdzie rzeczywiście mocno kręci). Jeździłem tą trasą w obie strony. Ostatnio (czyli nie pierwszy raz, znając już tę trasę) gdy padał deszcz i robiło się ślisko nawet mając ABS jechałem na maksymalnej uwadze bardzo wolno. Z kolei pamiętam przy pierwszym pokonywaniu tej trasy jak trafiłem na wielką ciężarówkę z naczepą jadącą powoli, to pomimo jej naprawdę wolnej jazdy nie mogłem jej wyprzedzić przez naprawdę sporo kilometrów.
Odwrotną stroną medalu tej trasy są przepiękne widoki i jadąc w dzień jest to dodatkowy bonus, którego nie ma w nocy.
Odpowiedz
#29
(25-06-2014, 20:14)andrasz napisał(a):
(25-06-2014, 7:56)Sztasek napisał(a): Wyjazd z Warszawy po północy, przez Kraków, Nowy Targ, Poprad-Dobsina (tu kręci), Rożnava, Tornala, Ózd, Eger... to moja propozycja, jedziesz na spoko 12-13 godzin z przerwami Uśmiech

Hmmm... ja osobiście nie miałbym odwagi jechać pierwszy raz i to w nocy przez Poprad, Dobsinę (gdzie rzeczywiście mocno kręci). ... Odwrotną stroną medalu tej trasy są przepiękne widoki i jadąc w dzień jest to dodatkowy bonus, którego nie ma w nocy.
Jeśli z Warszawy wyjedziesz po północy, to po słowackiej stronie jedziesz w dzień...
Odpowiedz
#30
(25-06-2014, 20:24)Sztasek napisał(a): Jeśli z Warszawy wyjedziesz po północy, to po słowackiej stronie jedziesz w dzień...

No tak, nie pomyślałem Szeroki uśmiech
Chyba wynika to z faktu, że my zawsze jedziemy w dzień, wyjeżdżając ok. 6 rano i jak padło hasło "około północy", to mam na myśli nocną jazdę w całości.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,069 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,510 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Dojazd z Koszyc do Miskolca bez opłat stan 3 3,135 03-12-2018, 10:02
Ostatni post: stan
  Pomysł na dojazd z noclegiem poziom 13 7,424 17-07-2017, 21:39
Ostatni post: Sztasek
  Dojazd do Harkány z Pécsu bez samochodu Orvos 4 4,044 30-06-2016, 16:01
Ostatni post: Orvos



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości