Dojazd do Egeru
#31
(25-06-2014, 20:14)andrasz napisał(a):
(25-06-2014, 7:56)Sztasek napisał(a): Wyjazd z Warszawy po północy, przez Kraków, Nowy Targ, Poprad-Dobsina (tu kręci), Rożnava, Tornala, Ózd, Eger... to moja propozycja, jedziesz na spoko 12-13 godzin z przerwami Uśmiech

Hmmm... ja osobiście nie miałbym odwagi jechać pierwszy raz i to w nocy przez Poprad, Dobsinę (gdzie rzeczywiście mocno kręci). Jeździłem tą trasą w obie strony. Ostatnio (czyli nie pierwszy raz, znając już tę trasę) gdy padał deszcz i robiło się ślisko nawet mając ABS jechałem na maksymalnej uwadze bardzo wolno. Z kolei pamiętam przy pierwszym pokonywaniu tej trasy jak trafiłem na wielką ciężarówkę z naczepą jadącą powoli, to pomimo jej naprawdę wolnej jazdy nie mogłem jej wyprzedzić przez naprawdę sporo kilometrów.
Odwrotną stroną medalu tej trasy są przepiękne widoki i jadąc w dzień jest to dodatkowy bonus, którego nie ma w nocy.

A jaka trase proponujesz dla osoby ktora pierwszy raz wybiera sie na Wegry?
Odpowiedz
#32
(25-06-2014, 22:30)pejo19 napisał(a): ...jaką trasę proponujesz dla osoby ktora pierwszy raz wybiera się na Węgry?
To zależy skąd jedzie i doikąd się wybiera...Oczko ,
Odpowiedz
#33
(26-06-2014, 6:53)Sztasek napisał(a):
(25-06-2014, 22:30)pejo19 napisał(a): ...jaką trasę proponujesz dla osoby ktora pierwszy raz wybiera się na Węgry?
To zależy skąd jedzie i doikąd się wybiera...Oczko ,

Tak jak pisalem w pierwszym poscie. Z Warszawy do Egeru.
Odpowiedz
#34
pejo19 - jak juz wcześniej podałem...bez zmian
Wyjazd z Warszawy po północy, przez Kraków, Nowy Targ, Poprad-Dobsina (tu kręci), Rożnava, Tornala, Ózd, Eger... to moja propozycja, jedziesz na spoko 12-13 godzin z przerwami... ok.620 km.
Odpowiedz
#35
I do Krakowa proponował bym na Katowice.
Odpowiedz
#36
a jaką trasę polecacie z Rzeszowa ?
Odpowiedz
#37
(09-07-2014, 15:06)matcris napisał(a): a jaką trasę polecacie z Rzeszowa ?

Rzeszów, Barvinek, Stropkov, Trebisov, Sátoraljaújhely, Szerencs, Miskolc, Eger
Odpowiedz
#38
Witam

Na dniach wybieram się z rodziną (żona + 2 dzieci) do Egeru na urlopik. Czy doradzilibyście trasę jaką wybrać ? Mamy zamiar wyjechać z Zawiercia około godziny 2 w nocy (z piątku na sobotę). Czy jechać na Kraków - Poprad - Dobsina czy może na Cieszyn - Zilina, a może jeszcze inaczej ?

Prognoza przewiduje deszcz i nie wiem jaki to ma wpływ na chyba kręta trasę na Poprad.

Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#39
(10-07-2014, 9:26)emjay napisał(a): ...Na dniach wybieram się z rodziną (żona + 2 dzieci) do Egeru ... Mamy zamiar wyjechać z Zawiercia około godziny 2 w nocy (z piątku na sobotę). Czy jechać na Kraków - Poprad - Dobsina czy może na Cieszyn - Zilina, a może jeszcze inaczej ?
Prognoza przewiduje deszcz i nie wiem jaki to ma wpływ na chyba kręta trasę na Poprad.
Możesz śmiało jechać na Kraków, Poprad, Roznava... to już koniec tygodnia, więc nie powinny kursować ciężarówki... przygotuj się na jazdę w deszczu.
Odpowiedz
#40
A ja mam jeszcze PILNE Uśmiech pytanie - czy jadąc do Egeru trasą zahaczającą o Czechy - na czeski kawałek (Cieszyn - Jablonkow) trzeba mieć winietę?

Bo planowaliśmy ominąć Czechy i jechać przez Zwardoń ale szybciej byłoby przez Cieszyn (jedziemy z okolicy Gliwic) a jeśli nie trzeba kupować winiety to jednak Cieszyn wchodzi w grę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,065 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,509 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Dojazd z Koszyc do Miskolca bez opłat stan 3 3,132 03-12-2018, 10:02
Ostatni post: stan
  Pomysł na dojazd z noclegiem poziom 13 7,417 17-07-2017, 21:39
Ostatni post: Sztasek
  Dojazd do Harkány z Pécsu bez samochodu Orvos 4 4,037 30-06-2016, 16:01
Ostatni post: Orvos



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości