Droga z Chojnic
#1
Czy ktoś z Was podróżował z Chojnic? Jaką wybraliście trasę? Zamierzamy jechać na wiosnę.
Zwiedzanie + wypoczynek. Na pewno Budapeszt. Nie wiem jeszcze, gdzie się zatrzymamy na relaks. 
Podpowiedzi? Mam już jakieś z https://turystawchojnicach.pl/ ale chcę coś więcej.
Odpowiedz
#2
(16-12-2022, 9:45)rapik napisał(a): Czy ktoś z Was podróżował z Chojnic? Jaką wybraliście trasę? Zamierzamy jechać na wiosnę.
Zwiedzanie + wypoczynek. Na pewno Budapeszt. Nie wiem jeszcze, gdzie się zatrzymamy na relaks. 
Podpowiedzi?

Ostatnio 3 lata temu, latem, jechałem w dzień z Bydgoszczy do Budapesztu: moja ówczesna trasa to Bydgoszcz, Łódź, Katowice, Zwardń/Skalite, Żylina, Trnava, Sered, Galanta, Komárno/Komárom, Budapest. Winietkę kupiłem tylko na słowackie autostrady.
W Polsce obiad Goczałkowice-Zdrój, zjazd z trasy nad zbiornik i odpoczynek+kawa nad Dunajem w węgierskim Komárom. 
Obecnie najłatwiej i bezstresowo to autostradą, to najdłuższa trasa przez Czechy i Słowację, niezbędne winietki na trzy kraje.
Odpowiedz
#3
parę lat temu pojechałem tak. I co ważne nie zapłaciłem nic, wszystkie drogi poza naszą A1 bezpłatne. Przez Bańską Bystrzycę odcinek autostradowy jest gratis
https://www.google.pl/maps/dir/54.401111...!3e0?hl=pl

Na górze koło Lęborka poprowadziło nową trasą tego już nie zmieniałem.
Odpowiedz
#4
errata
Odpowiedz
#5
Mała poprawka: droga szybkiego ruchu M2 na Węgrzech (od Vác-u do obwodnicy Budapesztu M0) jest płatna - więc pokazana trasa bez winiety to na tym odcinku prawie pewny mandat (z reguły egzekwują, nie ma co liczyć na to, że jak polskie blachy, to odpuszczą, te czasy już minęły). Żeby nie płacić, trzeba pamiętać, aby na pierwszym po Szendehely-Katalinpuszta węźle zjechać na Vác i potem, aż do Budapesztu, trzymać się drogi nr 2, nie wjeżdżać na ekspresówkę M2. Reszta się zgada.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,513 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,071 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Droga z Sanoka do Węgier przez Słowację lukeboss 4 5,409 18-08-2017, 20:11
Ostatni post: blackberry
  Jechał ktoś taką drogą? grzesiuu 3 2,994 08-07-2016, 10:26
Ostatni post: Simon
  Lesko-Nyiregyhaza droga ares100 10 10,071 06-08-2015, 10:09
Ostatni post: ares100



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości